27. 1. svátek má Ingrid




Rada města se bude zabývat tím, jestli vyvěsí tibetskou vlajku

10. února 2015   (15:27)
Rada města se bude zabývat tím, jestli vyvěsí tibetskou vlajku
foto: pribram.cz

Vyvěšením vlajky by se město připojilo k akci Vlajka pro Tibet.



Některá středočeská města nemají jasno v tom, zda se letos připojí k akci Vlajka pro Tibet. Například v Kutné Hoře se někteří radní obávají, že by tím mohlo být ohroženo navázání kontaktů s potenciálními čínskými investory. Vedení města zrušilo dřívější usnesení, podle nějž se má radnice ke světové akci připomínající výročí protičínského povstání Tibeťanů každoročně připojovat. O celé záležitosti budou ale ještě znovu jednat zastupitelé. Naopak největší středočeské město Kladno už ví, že letos tibetskou vlajku opět vyvěsí, zjistila ČTK.

Podle usnesení z roku 2006 má kutnohorská radnice 10. března vlajku pravidelně vyvěšovat. Radní se na posledním jednání touto otázkou znovu zabývali a zjistili, že nejsou schopni usnést se ani na jedné variantě. Nerozhodli ani o vyvěšení, ani o nevyvěšení vlajky.

"Byli jsme nerozhodní. Nebylo přijato žádné usnesení, tak jsme museli zrušit původní usnesení. Dohodli jsme se, že to zkusíme předložit na zastupitelstvu, tam je větší počet lidí, který vyjadřuje názor občanů," řekl ČTK starosta Martin Starý (Změna pro Kutnou Horu), který si osobně myslí, že vyvěšení vlajky žádné vztahy s možnými investory neohrozí.

Odmítavý postoj některých členů rady vůči podpoře Tibetu má podle něj zřejmě souvislost s čínskými delegacemi, které byly v poslední době v Kutné Hoře. Do města loni zavítal mimo jiné předseda Čínské národní správy pro cestovní ruch Šao Čchi-wej. Vedení Středočeského kraje chce přilákat do regionu více čínských turistů, na podzim plánuje v provincii S'-čchuan uspořádat týdenní akci, na níž představí českou kulturu a zvyky. Návštěvníci z nejlidnatější země světa by měli mířit i do Kutné Hory, kde je řada turistických lákadel.

Jasno v tom, zda se k celosvětové akci připojí, nemají ani další radnice. V Kolíně a Příbrami se radní budou věcí teprve zabývat. V Benešově v posledních letech vlajka na radnici nevisela, o věci vždy rozhodovali zastupitelé. "Několik let jsme ji vyvěšovali, ale v posledních dvou letech to v zastupitelstvu neprošlo. Vlajku máme schovanou, není problém ji vyvěsit," uvedl místostarosta Roman Tichovský (ODS). Podle něj je otázkou, jak se k věci postaví nové zastupitelstvo vzešlé z loňských voleb. V Berouně se tibetská vlajka v posledních letech také nevyvěšovala a zřejmě tak podle mluvčí Pavly Nováčkové radnice neučiní ani letos.

Opačně se nejspíš zachovají v Mladé Boleslavi nebo Mělníku, i tam o tom ale ještě budou jednat vedení. V Kladně už radní rozhodli, že se k akci připojí.

V Nymburce, kde má továrnu čínský výrobce televizí Changhong, vlajka v minulosti na radnici nevisela, ale vyvěšovalo ji místní gymnázium. Nový starosta Tomáš Mach (ČSSD) podle mluvčí městského úřadu Olgy Havránkové vyvěšení vlajky letos nevylučuje. Bude záležet na tom, jak ve středu o věci rozhodnou městští radní.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj sbe apn kš








Další články

Stavební uzávěra smetena ze stolu. Co teď čeká Fantovu louku Stavební uzávěra smetena ze stolu. Co teď čeká Fantovu louku Rada města Příbrami neschválila vyhlášení stavební uzávěry na Fantově louce. Pro návrh … Politika Na Příbramsku znovu sněží, vyšší polohy jsou zasněžené po celý den Na Příbramsku znovu sněží, vyšší polohy jsou zasněžené po celý den Odpolední teploty se dnes ve Středočeském kraji a v Praze pohybovaly většinou mezi 3 … Mezinárodní soutěž už po šestnácté: zapojit se mohou i mladí milovníci lesa Mezinárodní soutěž už po šestnácté: zapojit se mohou i mladí milovníci lesa Mezinárodní vědomostní soutěž YPEF (Young People in European Forests – Mladí lidé v … Lucie Pudilová je zpět! Ve Stuttgartu ji čeká jeden z nejtěžších soubojů kariéry Lucie Pudilová je zpět! Ve Stuttgartu ji čeká jeden z nejtěžších soubojů kariéry Po osmiměsíční pauze způsobené zraněním se Lucie Pudilová vrací do OKTAGONU. Česká … Nový traktor v Rožmitále nahradil dva starší stroje, které byly v provozu desítky let Nový traktor v Rožmitále nahradil dva starší stroje, které byly v provozu desítky let Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v modernizaci svých provozů. Technické služby … V ulici Politických vězňů se střetl osobák s popeláři V ulici Politických vězňů se střetl osobák s popeláři V pondělí před 9. hodinou ranní se stala dopravní nehoda v Příbrami v ulici … FOTO Na Příbramsku hrozí ledovka až do poledne Na Příbramsku hrozí ledovka až do poledne Meteorologové varují, že přes naše území postupuje tlaková níže k severu. V noci … Vláda chce omezit slevy v obchodech. Řetězce varují: Zdražíme. A zákazníci to pocítí jako první Vláda chce omezit slevy v obchodech. Řetězce varují: Zdražíme. A zákazníci to pocítí jako první Současná vládní koalice zvažuje úpravu pravidel pro slevové akce v supermarketech. … Nepřehlédněte Ledňáčci v posilovnách: novoroční nadšení, které často končí ještě v lednu Ledňáčci v posilovnách: novoroční nadšení, které často končí ještě v lednu Začátek roku má v posilovnách jedno společné. Plná parkoviště, obsazené stroje a …
Nejen Brdy pod závojem jinovatky: Zima letos ukazuje svou pravou tvář Nejen Brdy pod závojem jinovatky: Zima letos ukazuje svou pravou tvář Zima se letos vrátila v podobě, na kterou jsme v posledních letech téměř zapomněli. … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz