12. 7. svátek má Bořek

Rada kraje podpořila modernizaci domova pro seniory v Sedlčanech

17. prosince 2024   (14:00)
Rada kraje podpořila modernizaci domova pro seniory v Sedlčanech
foto: Středočeský kraj

Sedlčanský Domov pro seniory potřebuje vylepšit energetickou účinnost objektu, ale i zabezpečení pro klienty.


Rada Středočeského kraje schválila vyhlášení veřejných zakázek na modernizaci a zlepšení podmínek v krajských domovech pro seniory. Týká se to konkrétně Domova pro seniory v Sedlčanech, Domova v Rožďalovicích a Domova V Zahradách ve Zdicích. Celkové investice ve výši téměř 181 milionů korun mají za cíl zlepšit komfort a bezpečnost jak pro klienty, tak pro personál těchto zařízení.


V rámci tohoto kroku kraj reaguje na dlouhodobou potřebu modernizace sociálních služeb, které se starají o nejzranitelnější obyvatele regionu. Martin Hrabánek, radní pro sociální oblast, uvedl, že opravy a revitalizace v Sedlčanech se zaměří především na zateplení budov a obnovu technického vybavení, jelikož stávající konstrukce jsou v mnoha oblastech již na konci své životnosti.
Domov Sedlčany má kapacitu 290 lůžek. Je také místem, kde se poskytuje péče seniorům, včetně těch s demencí, kteří potřebují pravidelnou pomoc. Investice v hodnotě téměř 166 milionů korun s DPH zahrnují opravy balkonů, zateplení budov a modernizaci dalších technických prvků. Tyto změny nejen výrazně zlepší energetickou účinnost objektu, ale také vytvoří příjemnější a bezpečnější prostředí pro obyvatele.

Tento projekt je součástí širšího plánu kraje zaměřeného na zajištění kvalitních a důstojných podmínek pro seniory, kteří využívají sociálních služeb. Modernizace v Sedlčanech tak bude znamenat nejen energetické úspory, ale i větší komfort pro klienty domova.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Středočeský kraj
autor: Karel Hutr








Další články

Pozor na konzervované párky. Veterináři varují před zdravotním rizikem pro alergiky Pozor na konzervované párky. Veterináři varují před zdravotním rizikem pro alergiky Státní veterinární správa (SVS) varuje spotřebitele před konzervovanými vepřovými … AKTUÁLNĚ Sterilizace holubů: některá města ji už zkoušejí. V Příbrami se zatím čeká, řešením má být nový holubník u hřbitova Sterilizace holubů: některá města ji už zkoušejí. V Příbrami se zatím čeká, řešením má být nový holubník u hřbitova Holubi patří dlouhodobě mezi nejčastější městské živočišné problémy. Ve větších … NEPŘEHLÉDNĚTE Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit Čeští vědci z CEITEC Masarykovy univerzity a Přírodovědecké fakulty MU oznámili … ZDRAVOTNICTVÍ Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři? Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři? Za těch několik let jsme v kanceláři REMAX Nova vyslechli stovky příběhů. Jeden z nich … PR Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka Návštěvu letních pohádek v Lesním divadle Skalka usnadní rodinám s dětmi bezplatná … AKTUÁLNĚ Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny. Dva týdny v … AKTUÁLNĚ Příbramský Senior Point má nové hřiště na pétanque Příbramský Senior Point má nové hřiště na pétanque Senior Point v Příbrami, který letos slaví deset let své činnosti, rozšířil nabídku … AKTUÁLNĚ Vzácná orchidej dobývá nové lokality uvnitř Brd Vzácná orchidej dobývá nové lokality uvnitř Brd Prstnatec Fuchsův patří mezi naše nejkrásnější orchideje. Na první pohled zaujme … POZNÁVÁME BRDY Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je většinou výborná, horké … AKTUÁLNĚ
Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody V soukromém areálu na Balonce v Příbrami zasahovali v pátek odpoledne profesionální … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz