vývoj COVID-19
23. 10. 2020
Bezděkov 2
Bohostice 1
Bohutín 21
Borotice 2
Bratkovice 4
Březnice 45
Buková u Pb 3
Čenkov 9
Chraštice 3
Čím 1
Daleké Duš. 2
Dlouhá Lh. 1
Dobříš 175
Dolní Hbity 1
Drahlín 2
Drásov 6
Drhovy 1
Dublovice 17
Dubno 5
Háje 4
Hluboš 19
Horčápsko 1
Hřiměždice 2
Jablonná 8
Jince 28
Kamýk n. V. 17
Korkyně 2
Kosova H. 34
Kotenčice 2
Kozárovice 3
Krásná H. 40
Láz 2
Lazsko 5
Lešetice 2
Lhota u Pb 2
M. Hraštice 8
Milín 18
Modřovice 2
Mokrovraty 2
Nalžovice 30
Narysov 2
Nechvalice 5
Nečín 1
Nedrahovice 6
Nepomuk 2
Nová Ves p. P. 13
Nové Dvory 6
Nový Knín 29
Občov 2
Obecnice 10
Obořiště 17
Obory 3
Ohrazenice 5
Osečany 3
Ouběnice 1
Pečice 6
Petrovice 20
Pičín 7
Počaply 1
Počepice 5
Podlesí 8
Příbram 484
Příčovy 7
Prosen. L. 3
Radětice 1
Rosovice 18
Rožmitál 55
Rybníky 2
Sádek 1
Sedlčany 187
Sedlec-Prč. 52
Sedlice 2
Solenice 2
Stará Huť 38
Starosed. H. 2
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Svatý Jan 6
Tochovice 11
Třebsko 1
Trhové D. 7
V. Lečice 1
Věšín 8
Višňová 9
Volenice 3
Voznice 3
Vrančice 2
Vysoký Ch. 9
Zalužany 4
Zbenice 4
Zduchovice 8
Rád bych do Senátu vnesl „selský rozum,“ říká Petr Štěpánek

12. června 2020   (06:28)
Rád bych do Senátu vnesl „selský rozum,“ říká Petr Štěpánek

Na Příbramsku bude za hnutí STAN kandidovat do Senátu Petr Štěpánek


Petr Štěpánek se narodil 2. 5. 1964 v Praze, vystudoval Střední zemědělskou technickou školu v Březnici. Od roku 1984 žije v obci Petrovice v okrese Příbram, kde od roku 2006 vykonává funkci starosty obce Petrovice. Primárně se zasazuje o ochranu životního prostředí a koncepční rozvoj venkova. Je aktivním členem Komise rady Středočeského kraje pro bezpečnost a integrovaný záchranný systém. Dále je členem pracovní skupiny Venkov při Regionální stálé konferenci. Je hlavním koordinátorem skupiny deseti obcí jižně od Milevska postižených kritickým nedostatkem pitné vody. Společně připravují velký projekt vybudování přivaděče pitné vody pro tento region. Ve Sdružení obcí Sedlčanska zastává pozici prvního místopředsedy.

V minulosti pracoval jako agronom, od roku 1990 do roku 2006 podnikal v dopravě, obchodu a informačně-technologických službách. Ve sboru dobrovolných hasičů Petrovice dělá starostu sboru a velitele družstva výjezdové jednotky. Je ženatý, má tři děti a tři vnoučata. Ve volném čase cestuje, chodí do přírody, jezdí na kole, vyřezává ze dřeva a hraje v ochotnickém divadle.
V případě zvolení bude v Senátu především dbát na smysluplnou ochranu životního prostředí – hospodaření s vodou v krajině, aktuální problémy s řešením likvidace komunálních odpadů, hrozby agresivní těžby zlata, haldy na Příbramsku. Dále je připraven zastavit vylidňování venkova – život na vsi musí být atraktivní, služby kvalitní a dostupné. Především dostupné a kvalitní školství, zdravotní péče, dobré zásobování základními potřebami. Vybavení obcí musí odpovídat potřebám obyvatel ve 21. století (sportoviště, zábava, dopravní obslužnost, péče o seniory, zdravotní služby, školství, kvalita silnic…).
Proč jste se rozhodl kandidovat do Senátu?
Jako dlouholetý starosta obce se často setkávám s přijímáním zákonů, které komplikují lidem život nad nutnou míru. Rád bych do Senátu vnesl takzvaný „selský rozum“. Mým cílem je srozumitelná a lidem přátelská veřejná správa.
 
Čím si myslíte, že voliče přesvědčíte o tom, že můžete být dobrým zákonodárcem?
Za čtrnáct let starostování jsme vydali několik obecně závazných vyhlášek. Všechny byly a jsou jednoduché, srozumitelné a snadno vymahatelné. Vím, že zákon je složitější. Přesto zlidštění je na místě. Jsem přesvědčen, že do tvorby zákonů dokáži vnést i pohled lidí, na které se následně ta která právní norma vztahuje. Dokáži domýšlet dopady všech nařízení. Je mi bytostně protivné nadměrné omezování.

Pokud byste se do Senátu dostal, o co byste se zasazoval jako první?
Zamezení rozebírání hald, zásobování obyvatel pitnou vodou a dostavba dálnic D3 a D4.
 
V případě zvolení byste pokračoval ve vedení Petrovic, nebo byste post starosty opustil?
Na obci je skvělý tým pracovníků a máme výborného místostarostu. V případě zvolení bych velmi pravděpodobně, pokud to půjde, toto volební období, které končí za dva roky, dokončil.
Proč jste se rozhodl kandidovat za STAN? Čím je Vám jejich program blízký?
Ve hnutí STAN jsem prakticky od jeho vzniku. Naše politické ambice jsou zaměřeny výlučně na efektivní vedení společnosti, dobré hospodaření s veřejnými prostředky a koncepční rozvoj. Tím, že jsme téměř výhradně složeni z úspěšných komunálních politiků, nám je správa věcí veřejných velice blízká.
 
Jaké věci s ohledem na Příbramsko, za které kandidujete, se jako senátor budete snažit prosadit?
Mám několik zásadních témat v různých oblastech. Pro rozvoj regionu považuji za klíčové dostavby dálnic D3 a D4. Aktivně se zabývám přivedením pitné vody do regionu z Jihočeské vodárenské soustavy tak, aby bylo co nejvíce obcí na tuto soustavu napojeno. Využiji naše zkušenosti s uplatňováním opatření na aktivní zadržení vody v krajině. Ještě jako krajský zastupitel se stavím proti rozebírání odvalů (hald) na Příbramsku. Stejně tak jsem jednoznačně proti povolení těžby zlata chemickou cestou na Hvožďansku, Sedlčansku a Mokrsku. Je nezbytně nutné zajistit dobrou dostupnost zdravotních služeb v celém regionu. Chybí praktičtí lékaři, pediatři i zubaři. Tomu je nutné věnovat maximální pozornost a hledat účinná řešení. Zasazuji se o zlepšení vybavení hasičů technikou i výstrojí. Zaměřím se na důslednější ochranu zemědělského půdního fondu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Petr Štěpánek

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Počet úmrtí s covidem v ČR se za dva týdny zdvojnásobil. Bude potřeba prodloužit nouzový stav, řekl Babiš Počet úmrtí s covidem v ČR se za dva týdny zdvojnásobil. Bude potřeba prodloužit nouzový stav, řekl Babiš Česká republika je v počtu úmrtí na 100.000 obyvatel za uplynulý týden už na druhém místě ve světě za malou Andorrou. 24. října 2020   (19:21) Dobrovolné svazky obcí ve Středočeském kraji mají vlastní asociaci Dobrovolné svazky obcí ve Středočeském kraji mají vlastní asociaci Podpora rozvoje meziobecní spolupráce, hájení zájmů dobrovolných svazků obcí a aktivní spolupráce s institucemi, jsou jejich hlavní náplní. 24. října 2020   (18:46) Příbramský racketlon má za sebou další úspěchy Příbramský racketlon má za sebou další úspěchy David Eršil a Jiří Dvořák přivezli tři medaile z říjnového mistrovství České a Slovenské republiky v racketlonu. 24. října 2020   (15:15) Příbramské mateřinky zejí prázdnotou Příbramské mateřinky zejí prázdnotou Přinášíme podrobný přehled o omezeních a uzavřeních mateřských školek. 24. října 2020   (11:41) Žádat o ošetřovné bude jednodušší. Rodičům stačí vyplnit jediný formulář Žádat o ošetřovné bude jednodušší. Rodičům stačí vyplnit jediný formulář V návaznosti na legislativní proces schvalování zákona, který upravuje podmínky poskytování ošetřovného při současné epidemii, připravila Česká správa sociálního zabezpečení nové formuláře žádostí o dávku. Zcela nový formulář pro rodiče je kombinací žádosti o ošetřovné a výkazu péče. Rodičům tak stačí vyplnit a předat zaměstnavateli jediný formulář. 24. října 2020   (10:00) Příbramsko je v počtu nově nakažených covidem v celé ČR na druhém místě Příbramsko je v počtu nově nakažených covidem v celé ČR na druhém místě Nejvíc se v posledním týdnu nákaza šířila na Zlínsku, kde bylo za tu dobu potvrzeno zhruba 1004 případů na 100.000 obyvatel. Následují okresy Příbram s 936 nakaženými a Plzeň-jih s 929 případy na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní. 24. října 2020   (08:21) Lékař z první linie: V nejbližších dnech poznáme, co se stane, když lidé nedodržují opatření Lékař z první linie: V nejbližších dnech poznáme, co se stane, když lidé nedodržují opatření V příbramské nemocnici je 50 lidí s covidem, pomáhat budou medici V příbramské nemocnici je 50 lidí s covidem, pomáhat budou medici Pacientům s těžkým průběhem nemoci pomáhá na jednotce JIP léčba kyslíkem. Nemocní v nejtěžším stavu jsou umisťováni na ARO, kde je zdravotníci uvedou do umělého spánku, zajistí jim dýchací cesty a připojí je na ventilátor. 23. října 2020   (19:19) Babiš navrhl Zemanovi odvolání Prymuly a rovnou mu předložil nástupce Babiš navrhl Zemanovi odvolání Prymuly a rovnou mu předložil nástupce Premiér doufá, že ve čtvrtek bude moci nového ministra zdravotnictví uvést do úřadu. 23. října 2020   (17:53)
Ve středních Čechách přibylo za 24 hodin 1752 nakažených Ve středních Čechách přibylo za 24 hodin 1752 nakažených Aktuálně je v regionu 17.545 nemocných, vyléčilo se 10.706 lidí. 23. října 2020   (16:14)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz