28. 10. je státní svátek
Putování po svatojakubské cestě končí šalmají na Svaté Hoře

4. září 2021   (07:05)
Putování po svatojakubské cestě končí šalmají na Svaté Hoře
foto: Svatá Hora, Miroslav Zelenka/PR

Třetí ročník pěší akce začíná 10. září v Praze, připojit se k poutníkům je možné také následující den v Dobříši. Cílem cesty je příbramská dominanta, kde se 11. září uskuteční dobová slavnost s hudbou, tancem a divadlem.


Z Prahy nebo Dobříše se o příštím víkendu vydají poutníci po svatojakubské cestě na Svatou Horu. Třetí ročník téměř šedesátikilometrového putování začíná v pátek 10. září v 15.00. „Vyjdeme ze Zbraslavského náměstí v Praze po nové části Všerubské trasy do Mníšku pod Brdy, kde přespíme v sále fary na podlaze,“ uvádí web pořádajícího spolku Ultreia. Nocleh ve vlastním spacáku je za dobrovolný příspěvek.

Přidat se ke skupině lze také v sobotu 11. září v Dobříši, sraz je v 9.00 u informačního centra. V cíli cesty, kam poutníci dorazí v odpoledních hodinách, se během celé soboty koná Příbramská svatohorská šalmaj s kulturním a doprovodným programem. Součástí putování je také malý kredenciál k otištění razítek (sbírají se na Zbraslavi, v Kytíně, Dobříši, Příbrami a na Svaté Hoře), jehož předložení opravňuje k bezplatné návštěvě svatohorského poutního muzea.
Na 3. ročník putování na Svatou Horu po svatojakubské cestě se přihlásíte nejpozději do 5. září na webu www.ultreia.cz, kde je zveřejněna také mapa trasy. Výtěžek ze stokorunového poplatku půjde ve prospěch poutního místa Svatá Hora.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz