16. 9. svátek má Ludmila

Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó

31. srpna 2019   (10:59)
Dalších 41 fotografií v galeriiPunkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó

Koncert skupin S.P.S. a Visacího zámku přilákal na Dobříš davy punkových příznivců


V pátek 30. srpna vystoupila v Dobříši na akci Léto fuč kapela Visací zámek, která letos oslaví výročí 37 let od založení. Pozvání na koncert přijala také skupina S.P.S.

Koncert začal úderem 19. hodiny, kdy písněmi Máma, Jako kdysi nebo třeba Ruská, rozproudila skupina Snížená pracovní schopnost celý dav. Zpěvák Zdeněk Růžička svým charismatickým zpěvem nenechal jediného návštěvníka odpočinout. Do tance se dal snad každý. Vystoupení punkového sboru, který letos slaví 31. narozeniny skončil po 20. hodině.

Po krátké pauze se na pódiu rozehrál Visací zámek. Za vydatné pomoci publika zazpívala kapela kromě známých písní také své dva nové songy Pičus a Nestojí mi, nestojí. "V současné době máme připravených asi deset nových písniček. Chtěli bychom je letos nahrát a začátkem roku příštího vydat nové cédéčko," řekl po koncertě kytarista Visacího zámku Michal Pixa.

Koncert se odehrál v areálu MFK Dobříš, kde bylo připraveno šapitó s pódiem. "Trošku nás po příjezdu zaskočilo, že budeme vystupovat ve stanu. Bylo to takové partyzánské. Zavzpomínali jsme na dobu před dvaceti lety, kdy jsme také odehrávali koncerty na neosvětleném pódiu," doplnil kytarista.

Skupina Visací zámek vystupovala v Dobříši po několikáté. "Často jsme v tomto městě hráli přímo na náměstí a tuším, že i na pódiu zdejšího hřiště," zavzpomínal zpěvák skupiny Jan Haubert.

Ve středu 20. listopadu oslaví Visací zámek neuvěřitelných 37 let založení v nezměněné podobě. V minulých výročních koncertech uskupení pranýřovalo vrcholové politiky, jako například Jiřího Paroubka nebo i prezidenta republiky. "Tentokrát v pražské Lucerně již na nikoho ukazovat prstem nebudeme. Politika je takový hnus, že spíše novými songy budeme pranýřovat politiky v období voleb," dodal Michal Pixa.

Na koncert přišli jak fanoušci, kteří prožili celou éru obou skupin, tak i mladí příznivci punkového stylu. Vystoupení bylo ukončeno krátce po 22. hodině, kdy hlasitým potleskem poděkovali návštěvníci oběma skupinám.

V pátek 30. srpna vystoupila v Dobříši na akci …

Fotogalerie

Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó () Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (1) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (2) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (3) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (4) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (5) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (6) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (7) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (8) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (9) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (10) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (11) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (12) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (13) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (14) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (15) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (16) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (17) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (18) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (19) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (20) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (21) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (22) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (23) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (24) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (25) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (26) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (27) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (28) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (29) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (30) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (31) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (32) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (33) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (34) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (35) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (36) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (37) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (38) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (39) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (40)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: top, japDalší články

Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Zateplena má být například střecha auly v Základní škole Březové Hory nebo budova na náměstí T. G. Masaryka, v níž sídlí odbor sociálních věcí. 16. září 2019   (08:54) Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se velké procento rodin. Přesto podle Českého statistického úřadu v posledních letech rozvodovost klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz