14. 11. svátek má Sáva

Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó

31. srpna 2019   (10:59)
Dalších 41 fotografií v galeriiPunkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó

Koncert skupin S.P.S. a Visacího zámku přilákal na Dobříš davy punkových příznivců


V pátek 30. srpna vystoupila v Dobříši na akci Léto fuč kapela Visací zámek, která letos oslaví výročí 37 let od založení. Pozvání na koncert přijala také skupina S.P.S.

Koncert začal úderem 19. hodiny, kdy písněmi Máma, Jako kdysi nebo třeba Ruská, rozproudila skupina Snížená pracovní schopnost celý dav. Zpěvák Zdeněk Růžička svým charismatickým zpěvem nenechal jediného návštěvníka odpočinout. Do tance se dal snad každý. Vystoupení punkového sboru, který letos slaví 31. narozeniny skončil po 20. hodině.

Po krátké pauze se na pódiu rozehrál Visací zámek. Za vydatné pomoci publika zazpívala kapela kromě známých písní také své dva nové songy Pičus a Nestojí mi, nestojí. "V současné době máme připravených asi deset nových písniček. Chtěli bychom je letos nahrát a začátkem roku příštího vydat nové cédéčko," řekl po koncertě kytarista Visacího zámku Michal Pixa.

Koncert se odehrál v areálu MFK Dobříš, kde bylo připraveno šapitó s pódiem. "Trošku nás po příjezdu zaskočilo, že budeme vystupovat ve stanu. Bylo to takové partyzánské. Zavzpomínali jsme na dobu před dvaceti lety, kdy jsme také odehrávali koncerty na neosvětleném pódiu," doplnil kytarista.

Skupina Visací zámek vystupovala v Dobříši po několikáté. "Často jsme v tomto městě hráli přímo na náměstí a tuším, že i na pódiu zdejšího hřiště," zavzpomínal zpěvák skupiny Jan Haubert.

Ve středu 20. listopadu oslaví Visací zámek neuvěřitelných 37 let založení v nezměněné podobě. V minulých výročních koncertech uskupení pranýřovalo vrcholové politiky, jako například Jiřího Paroubka nebo i prezidenta republiky. "Tentokrát v pražské Lucerně již na nikoho ukazovat prstem nebudeme. Politika je takový hnus, že spíše novými songy budeme pranýřovat politiky v období voleb," dodal Michal Pixa.

Na koncert přišli jak fanoušci, kteří prožili celou éru obou skupin, tak i mladí příznivci punkového stylu. Vystoupení bylo ukončeno krátce po 22. hodině, kdy hlasitým potleskem poděkovali návštěvníci oběma skupinám.

V pátek 30. srpna vystoupila v Dobříši na akci …

Fotogalerie

Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó () Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (1) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (2) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (3) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (4) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (5) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (6) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (7) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (8) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (9) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (10) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (11) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (12) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (13) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (14) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (15) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (16) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (17) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (18) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (19) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (20) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (21) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (22) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (23) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (24) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (25) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (26) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (27) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (28) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (29) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (30) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (31) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (32) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (33) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (34) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (35) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (36) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (37) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (38) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (39) Punkové legendy přijely na Dobříš a zaplnily šapitó (40)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: top, japDalší články

Karel Daniel Gangloff: Stopy českého Archiméda jsou v Brdech znatelné dodnes Karel Daniel Gangloff: Stopy českého Archiméda jsou v Brdech znatelné dodnes Při cestě z Nepomuku k Padrťským rybníkům se nachází Gangloffův náhon. Historická vodní stavba, která měla zamezit odtoku vod z Rožmitálského panství 14. listopadu 2019   (15:07) Elektro Kačeři již v sobotu v Březnici Elektro Kačeři již v sobotu v Březnici Festival Kačeři je zpět s hvězdnou sestavou. 14. listopadu 2019   (15:06) Jan Konvalinka k plánovanému zvýšení vodného a stočného Jan Konvalinka k plánovanému zvýšení vodného a stočného Pokud zastupitelé navýšení schválí, od ledna do května 2020 nově občané zaplatí měsíčně o zhruba 44 korun více. Po květnovém poklesu DPH to bude o cca 34 Kč měsíčně více na každého člena domácnosti 14. listopadu 2019   (12:02) Policisté od začátku roku odhalili téměř šest set opilých a zfetovaných řidičů Policisté od začátku roku odhalili téměř šest set opilých a zfetovaných řidičů Poslední hříšníky zastavili policisté v tomto týdnu, u obou mužů vykazovala hodnota přes dvě promile 14. listopadu 2019   (09:59) Vlastimil Ševr: Chceme do Příbrami dostat i akce, které jdou mimo mainstream Vlastimil Ševr: Chceme do Příbrami dostat i akce, které jdou mimo mainstream „Chceme do města vozit nová, ale i tradiční jména underground i netradiční projekty, které si zde najdou své publikum," uvedl Bc. Vlastimil Ševr, vedoucí Městského kulturního centra Příbram 14. listopadu 2019   (08:48) V českých městech se prosazují elektrobusy. V Příbrami se to zatím nepovedlo V českých městech se prosazují elektrobusy. V Příbrami se to zatím nepovedlo Nevýhodou elektrobusů je vysoká pořizovaní cena, v některých městech nezvládnou ujet celodenní směnu 14. listopadu 2019   (06:12) Letošní vánoční strom vyrostl v Oborách, měří patnáct metrů Letošní vánoční strom vyrostl v Oborách, měří patnáct metrů Manželé Královi se rozhodli smrk darovat městu Příbrami, aby neohrozil bezpečnost obyvatel sousedního domu. 13. listopadu 2019   (18:45) Na kole od Padrťských rybníků až do Plzně? Zřejmě již příští rok Na kole od Padrťských rybníků až do Plzně? Zřejmě již příští rok Na některých úsecích asfaltový povrch vystřídá mechanicky zpevněné kamenivo 13. listopadu 2019   (16:43) Neviditelný zabiják. Záchranáři varují před otravami CO Neviditelný zabiják. Záchranáři varují před otravami CO Oxid uhelnatý je bezbarvý neviditelný plyn bez zápachu a je přítomen prakticky u každého hoření. Má na svědomí více úmrtí než všechny ostatní intoxikace dohromady. 13. listopadu 2019   (15:00) Meteorologové vydali varování před ledovkou, hrozí problémy v dopravě Meteorologové vydali varování před ledovkou, hrozí problémy v dopravě Výstraha trvá až do čtvrtečních dopoledních hodin 13. listopadu 2019   (12:51)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz