30. 11. svátek má Ondřej
Prvouka u jezírka, přírodopis mezi lučním kvítím. ZŠ pod Svatou Horou má nové zázemí pro výuku venku

31. října 2020   (11:02)
Další 4 fotografie v galeriiPrvouka u jezírka, přírodopis mezi lučním kvítím. ZŠ pod Svatou Horou má nové zázemí pro výuku venku
foto: pribram.cz

Projekt venkovní učebny za 810 000 korun byl dokončen. Na žáky čeká zahradní kout s pěstebními záhony, hmyzím domkem, meteostanicí nebo stezkou smyslů.


Základní škola pod Svatou Horou Příbrami dokončila projekt s názvem Vždyť na čerstvém vzduchu to jde samo, který se zaměřuje na environmentální vzdělávání a zážitkovou pedagogiku přímo na školní zahradě. „V tomto týdnu byly zasazeny tři stromy v přírodní zahradě, čímž jsme celou akci ukončili. Firma Park+ dodržela smluvní termín dokončení stanovený na 31. říjen,“ uvedl ředitel ZŠ pod Svatou Horou Roman Behún.
 

Venkovní prostor s možností výuky je osazen lavicemi a stolem. Velkou část plochy o celkové rozloze 445 m² bude tvořit vegetace a přírodní prvky. Na zahradě jsou vysázeny keře a stromy, budou zde růst luční květiny a ovoce. K pěstování rostlin slouží několik pěstebních a vyvýšených záhonů, které bude možné přihnojovat ze zahradního kompostu.
 
Projekt myslí také na hmyzí populaci (součástí je broukoviště a hmyzí domeček), na zahradě stojí nádrže na dešťovou vodu s přepadem vody tekoucí do umělého jezírka. Děti se budou moci projít po stezce smyslů nebo opékat vuřty u ohniště s posezením. Edukace bude probíhat i díky naučným panelům a přírodní jevy přiblíží meteostanice.  
 
Investice do venkovní učebny dosáhla částky přes 810 000 korun. „Projektu byla schválena dotace ze Státního fondu životního prostředí ČR ve výši 430 tisíc korun,“ uvedl Roman Behún. Podmínkou k získání dotace byla finanční spoluúčast školy na realizaci. Sumu 380 000 Kč uhradí škola z neinvestičního příspěvku zřizovatele školy, popřípadě z investičního fondu.
 

Fotogalerie

Prvouka u jezírka, přírodopis mezi lučním kvítím. ZŠ pod Svatou Horou má nové zázemí pro výuku venku () Prvouka u jezírka, přírodopis mezi lučním kvítím. ZŠ pod Svatou Horou má nové zázemí pro výuku venku (1) Prvouka u jezírka, přírodopis mezi lučním kvítím. ZŠ pod Svatou Horou má nové zázemí pro výuku venku (2) Prvouka u jezírka, přírodopis mezi lučním kvítím. ZŠ pod Svatou Horou má nové zázemí pro výuku venku (3)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz