22. 7. svátek má Magdaléna




Prvomájový pochod na Vysokou lemují hudební zastavení, pro návštěvníky se otevře vila Rusalka

26. dubna 2024   (06:25)
Prvomájový pochod na Vysokou lemují hudební zastavení, pro návštěvníky se otevře vila Rusalka
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Ve středu 1. května se na třináctikilometrovou trať do Dvořákova památníku vydáte z Příbrami nebo Rožmitálu pod Třemšínem.


Letošní rok je věnován připomínce řady jubileí českých hudebních velikánů a provázet bude i prvomájovou akci, na níž spolupracují Knihovna Jana Drdy Příbram, Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě a Římskokatolická farnost Třebsko. Cílem turistického pochodu je Dvořákův památník ve Vysoké u Příbramě. Od úmrtí Antonína Dvořáka uplyne ve středu 1. května přesně 120 let.

Zatímco cíl je jen jeden, pro začátek výšlapu můžete volit ze dvou míst. Z Příbrami se vychází od restaurace KFC v Žežické ulici, z Rožmitálu pod Třemšínem od místního infocentra, vždy mezi 11.00 a 13.00. „Trasa bude vyznačena, od startu se půjde individuálně. Každý účastník dostane do ruky popis cesty i mapu,“ upřesňuje Katka Nolčová z Knihovny Jana Drdy Příbram. Trať je dlouhá třináct kilometrů, za startovné zaplatíte čtyřicet korun.
Na obou trasách budou připraveny hravé úkoly. Cestu z Rožmitálu zpestří zastavení v kostele Povýšení sv. Kříže, s prohlídkou a koncerty od 11.30 do 13.00. V kostele v Třebsku zajdete rovněž na prohlídku, od 13.30 do 15.00 zde hraje Opera studio Praha.
Kulturní program pokračuje i ve Vysoké. Od 13.00 do 17.00 bude zpřístupněna vila Rusalka, kde se konají komentované prohlídky. Vila bude otevřena za přítomnosti potomků Antonína Dvořáka. V památníku vystoupí mezi 14.30 a 16.30 Quarteto Vivo, chybět nebude drobné občerstvení. Po celý den se lze zapojit do fotografické soutěže. Výherce získá vstupenky na letní novinku v Památníku Antonína Dvořáka, operu Čert a Káča.

V 19.00 navazuje v památníku program Hudebního festivalu Antonína Dvořáka. Interpretem letošního benefičního koncertu pro vilu Rusalka bude přední česká violistka Kristina Fialová, kterou na klavír doprovodí Adam Skoumal.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Fanoušci se dočkali. 45. ročník SILMET Rally zveřejnil mapy, divácká místa i 360° drony Fanoušci se dočkali. 45. ročník SILMET Rally zveřejnil mapy, divácká místa i 360° drony SILMET Rally Příbram se vrací v plné síle. Jubilejní 45. ročník, který se pojede 24. a … AKTUÁLNĚ Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou? Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou? Léto je v plném proudu a mnozí se ještě rozhodují, kde strávit zaslouženou dovolenou. … LIFESTYLE Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět? Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět? Vláda jednomyslně podpořila návrh na plošný zákaz používání mobilních telefonů a … ANKETA Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech Tasemnice liščí (Echinococcus multilocularis) patří mezi nejnebezpečnější parazity, … NEPŘEHLÉDNĚTE Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN) Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN) V podzimních senátních volbách na Příbramsku se bude ucházet o hlasy voličů příbramská … AKTUÁLNĚ Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy Vstupní brána na příbramský hřbitov z parku V Zátiší prošla kompletní opravou. Má nové … AKTUÁLNĚ Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Kombinace alkoholu, pervitinu a ignorování soudních rozhodnutí opět ukázala svou … AKTUÁLNĚ Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Od srpna bude možné nastupovat do autobusů Pražské integrované dopravy (PID) všemi … DOPRAVA Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Po šestnácti ročnících na Moravě vstupuje Penaltový král do nové éry. Soutěž se vydává … SPORT
Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Jedinečné pracoviště ukryté pod zemí nedaleko Slapské přehrady čeká další rozvoj. … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz