15. 3. svátek má Ida

První zastupitelstvo a první hádky (KOMENTÁŘ)

11. listopadu 2014   (06:34)
První zastupitelstvo a první hádky (KOMENTÁŘ)
foto: pribram.cz

Ustavující jednání příbramského zastupitelstva sledoval zaplněný sál v budově Úřadu práce v Příbrami.



Máme za sebou první zastupitelstvo v novém složení, ze kterého vzešel nový starosta i nejvyšší vedení města. Věc ale neproběhla tak hladce, jak by si někteří představovali. Pro volbu Aleny Ženíškové (ANO) do pozice I. místostarostky totiž nezvedli ruku hned dva její spolustraníci, a to Jitka Stefanidesová a Vladimír Danda. Právě Stefanidesová byla na kandidátce hnutí ANO na druhém místě hned za Jindřichem Vařekou a nakonec se nestala ani členkou městské rady. Stejný osud potkal i neúspěšného kandidáta do senátu Vladimíra Dandu, který prozatím zůstává bez politické funkce. Naproti tomu Ženíškové se Vařeka několikrát během jednání zastal a uvedl, že pozvedla úroveň poskytovaných sociálních služeb v Příbrami.

Ze složení sil v současném zastupitelstvu je patrné, že Ženíšková by se nestala místostarostkou bez podpory nekoaličních zastupitelů. Pro její zvolení hlasoval Pavel Pikrt (dnes bez politické příslušnosti, dříve ČSSD) a překvapivě i Vladimír Kyselák (KSČM), který hlasoval ve většině případů zcela opačně než jeho straničtí kolegové. Oba dva svými hlasy podpořili návrhy současné koalice.

První slovní přestřelky

Diváci v sále se také již včera dočkala první slovní přestřelky. Lídr Šance pro Příbram Vladimír Král reagoval na zamítnutí tajné volby se slovy, že se tím nová koalice zařadila na úroveň bývalého vedení. "Tento pro nás nedemokratický přístup je nepřijatelný," prohlásil. Vařeka to odmítl. "Domnívám se, že lidé, kteří sem přišli, chtěli vidět, jak kdo hlasuje," podotkl.

Slovní přestřelka se strhla i mezi Vařekou a bývalým místostarostou za ODS Ivanem Šedivým a týkala se obecných principů hlasování, které Šedivý demonstroval na zvolení dosavadní šéfky farní charity v Příbrami Ženíškové. Vařeka v reakci na jeho výrok kritizoval bývalé vedení města za přístup k sociálně slabým. Šedivý to označil za zbytečný útok a faul.

Příští zastupitelstvo, které se koná 15. prosince od 15 hodin, napoví, jestli se nejednotné hlasování hnutí ANO (jako včera v otázce zvolení místostarostky Ženíškové) stane běženou praxí, nebo se jednalo jen o jednorázovou záležitost.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: MJ, ČTK








Další články

Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny rozdělují zákazníky skoro jako politické názory. Jedni je … Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Zmrzliny s netradičními příchutěmi nejsou nic nového. Svět už viděl česnekovou, … ZAJÍMAVOSTI Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy a statky ČR (VLS) vydaly varování všem návštěvníkům. V pondělí 16. a v … NEPŘEHLÉDNĚTE Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Povinný sběr bioodpadu v Příbrami vyvolal mezi částí veřejnosti silné reakce. Někteří … NEPŘEHLÉDNĚTE Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty Tradice pomoci pokračuje – učitelé hudby a zpěvu připravili koncert na podporu … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie v Příbrami rozdávala pokuty: Nepřipoutaní, mobily, drogy i zákazy řízení Policie v Příbrami rozdávala pokuty: Nepřipoutaní, mobily, drogy i zákazy řízení Policisté se v týdnu zaměřili na speciální dopravní kontrolu, která byla zaměřena … FOTOGALERIE Co je pro vás poslem jara? První čáp na komíně nebo sněženky? Co je pro vás poslem jara? První čáp na komíně nebo sněženky? Co je vlastně symbolem jara? Pro někoho je to návrat čápů na komíny, pro jiného první … FOTOGALERIE Jarní rituál, nebo sousedská válka? Jarní rituál, nebo sousedská válka? Jarní úklid se sirkou v ruce? Než škrtnete, zjistěte, jak pálit větve bez asistence … ZAJÍMAVOSTI Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí Tento víkend si můžete vyzkoušet, jak asi vypadá atmosféra v tradiční irské hospodě, … NEPŘEHLÉDNĚTE
Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu Rožmitál pod Třemšínem čeká 13. března odpoledne a večer plné zábavy, kreativity a … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz