16. 9. svátek má Ludmila

První zářijový víkend je tu a my vám opět poradíme, co dělat

6. září 2019   (19:46)
První zářijový víkend je tu a my vám opět poradíme, co dělat

Počasí bude oproti minulému víkendu o poznání chladnější a zamračenější.


Tak tu máme první víkend po letních prázdninách.
 
A jak jinak dva dny volna začít, než na sobotních farmářských trzích v areálu Hořejší Obory. Připraveny budou regionální výrobky, a to od 8 do 12 hodin.
 
Posilněni vydatnou snídaní můžete vyrazit do Lhoty u Příbrami, kde startuje další ročník Běhu Kovohutěmi. Tentokrát však o jeden týden dříve, než je běžné. Můžete přijít i fandit. Start hlavního závodu je v 9:45.
 
Další sportovní podívaná pak bude odpoledne ve skateparku na Dobříši, kde se uskuteční závody Bike Fight 2019. Start je ve 14 hodin. Večer nebude chybět ani kulturní program.
 
Pokud nevyhledáváte sport, ale spíše kulturu, podívejte se odpoledne na K Farmu u Žežic. Až do večera zde bude probíhat již 44. Příbramský huntík.
 
V sobotu večer pak bude v Rožmitále pod Třemšínem probíhat koncert na podporu místního zámku.
 
Nedělní odpoledne můžete strávit se svými dětmi v Dobříši. Na fotbalovém hřišti se bude pořádat akce s názvem "Zábavné odpoledne se složkami IZS". Součástí programu budou i dynamické vstupy, ve kterých se představí pyrotechnici, městští strážníci, Policie ČR, Zdravotnická záchranná služba, Vězeňská služba, hasiči, Celní správa a další. Program začíná ve 14 hodin.
 
Celý víkend pak můžete navštívit výstavu nožů v kulturním domě a zajímavým tipem na výlet jsou i populární hrnčířské trhy v Berouně, kam každoročně zavítá i mnoho Příbramanů. Po celé září pak můžete v Galerii Františka Drtikola zhlédnout výstavu fotografky Emily Medkové.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: pixabay

autor: kapDalší články

Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Z údajů České statistického úřadu vyplývá, že v posledních letech rozvodovost v Česku klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17) Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Pátek třináctého byl ve znamení Dne požární bezpečnosti. Projeli jsme s hasiči příbramská sídliště. 14. září 2019   (17:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz