První příbramské miminko si dalo na čas, narodilo se až před 19. hodinou
1. ledna 2023 (19:52)
Holčička Meda je prvním miminkem roku 2023, které se narodilo v příbramské porodnici. Dávala si ale pěkně na čas a na svět přišla až v 18:41 za pomoci císařského řezu. Meda se narodila do rodiny, kde na ní čeká sestřička a její porodní váha byla 3570 gramů, což je úplně stejně jako mělo první středočeské miminko Patricie z Mladé Boleslavi.
Zatímco v minulém roce bylo první miminko ve středních Čechách právě z Příbrami a narodilo se jen osm minut po půlnoci, dnes během dopoledne byla místní porodnice zcela prázdná.
Druhé letošní středočeské dítě přivítali ve 02:27 v Mladé Boleslavi. "Jako první se narodil chlapec Damián," uvedla mluvčí nemocnice Hana Kopalová. Damián váží 2730 gramů a měří 45 centimetrů.
Druhé letošní středočeské dítě přivítali ve 02:27 v Mladé Boleslavi. "Jako první se narodil chlapec Damián," uvedla mluvčí nemocnice Hana Kopalová. Damián váží 2730 gramů a měří 45 centimetrů.
Další chlapec přišel na svět ve 03:55 v porodnici ve Slaném. Podle personálu váží tři kilogramy a jmenuje se Petr. Chlapec se narodil ve 04:40 i v kladenské nemocnici, jmenuje se Martin a váží 2790 gramů. V nemocnici v Hořovicích se v 05:27 narodila Tamara, která váží 3020 gramů.
První miminko v rámci celé České republiky se narodilo v nemocnici ve Šternberku a stejně jako vloni v Příbrami se tak stalo osm minut po půlnoci. Jednalo se o holčičku se jménem Anička.
První miminko v rámci celé České republiky se narodilo v nemocnici ve Šternberku a stejně jako vloni v Příbrami se tak stalo osm minut po půlnoci. Jednalo se o holčičku se jménem Anička.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Tříkrálová sbírka bude opět vybírat na charitu
•Respiračních infekcí ve středních Čechách mezi svátky tradičně ubylo
•Prezidenta budou moci v lednu volit i lidé v izolaci kvůli koronaviru
Další články
Advent v Příbrami letos přinesl Vánoční kluziště, těšit se můžete na andělskou show
Příbram se chystá na slavnostní vstup do adventu. Tradiční zahájení na náměstí T. G. …
Tipy na víkend: Zahájení adventu nejen v Příbrami, první mikulášské nadílky a spousta kulturních akcí
O víkendu na vás čeká několik filmových premiér, několik koncertů a také zápas našich …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nafta je nejdražší na čerpacích stanicích značky OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,50 Kč do 34,90 …
Meteorologové vydali výstrahu před ledovkou, od pátečního večera to může na silnicích klouzat
Meteorologové varují před vznikem ledovky, která může od pátečního večera výrazně …
Přijďte na legendární punkovou hudební avantgardu s trubkou!
Už jsme doma je kapela, kterou v Česku ani ve světě jen tak nenajdete. Originální …
V OBI zakoupíte nejen vánoční stromky, ale i největší sortiment vánočních dekorací
Vánoce se blíží a v OBI je vše připraveno na to, aby vaše domácnost zazářila. Nabídka …
PR
Mikuláš bude nadělovat i ve vlaku
Jízdy historické vlakové soupravy s nadílkou pro děti se uskuteční v sobotu 29. …
Rožmitálští chovatelé sbírají úspěchy i na sklonku roku
Před koncem roku mají rožmitálští chovatelé za sebou hned dvě úspěšné výstavy, z nichž …
Pět pravidel bezpečné jízdy na sněhu: Zimní past, která čeká na chybu
Zasněžené silnice každoročně prověří, jak dobře umíme svůj vůz udržet pod kontrolou. …
Tradiční zahájení adventu v Podlesí se blíží
V pátek 28. listopadu se uskuteční tradiční zahájení adventu v Podlesí, které již řadu …





