První příbramská Burza květin
9. října 2024 (17:15)
foto: pixabay
Na sobotu 12. října je přichystána historicky první Burza květin. Výtěžek z akce bude věnován na podporu Psího útulku v Lazci.
Technické služby města Příbram připravily na sobotu 12. října Burzu květin, která bude probíhat od 13 do 16 hodin v prostorách Sběrného dvora v Mlynářské ulici. Jde o komunitní akci, která je určena nejen pro zahrádkáře, ale také pro rodiny s dětmi. Hlavní myšlenkou akce je umožnit zájemcům pořízení nových sazenic, a na druhou stranu postoupení přebytků ze svých zahrádek. Přinesené přebytky budou rozděleny do kategorií, jako například bylinky, trvalky, skalničky, semínka, které následně budou prodávány za symbolických 20 Kč. „Zahrádkáři, mezi které se počítám i já, v tuto roční dobu řeší úpravu zahrad. To znamená, že veškeré odkopky, které byste normálně vyhodili, můžete přinést na zmíněnou burzu, kde si je někdo rád koupí. Neprodané přebytky budou využity k výsadbě v ulicích města,“ říká místostarosta Miroslav Peterka.
Výtěžek z prodeje bude použit na podporu Psího útulku v Lazci. Kromě nových rostlin do své zahrady tedy může každý z akce odejít s dobrým pocitem, že podpořil opuštěné psy.
Na Burzu květin můžete přijít i v případě, že žádné přebytky nemáte, ani po žádných netoužíte. Připraven bude doprovodný program. „Burza nebude pouze o prodeji a nákupu květin, připraveny jsou také dílničky pro děti a informační stánky, ve kterých se dozvíte potřebné informace například o kompostování či péči o veřejnou zeleň,“ dodává místostarosta Peterka.
Na Burzu květin můžete přijít i v případě, že žádné přebytky nemáte, ani po žádných netoužíte. Připraven bude doprovodný program. „Burza nebude pouze o prodeji a nákupu květin, připraveny jsou také dílničky pro děti a informační stánky, ve kterých se dozvíte potřebné informace například o kompostování či péči o veřejnou zeleň,“ dodává místostarosta Peterka.
Zájemci mohou využít nabídky svozu, který bude zajištěn historickým autobusem RTO. Nástupní zastávky budou „Příbram, Drkolnov“ (u Billy) s odjezdem ve 12:30, 14:00 a 15:00, „Příbram, nám. 17. listopadu“ (věžák) 12:35, 14:05 a 15:05 a zastávka „Příbram, Plzeňská“ s odjezdem ve 12:40, 14:10 a 15:10. Zpět co centra bude autobus ze Sběrného dvora odjíždět v čase: 13:45, 14:45 a 16:00.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ Příbram
autor: Eva Švehlová
tisková mluvčí
tisková mluvčí
Další články
Tři týdny strachu, naděje a vyčerpání. Příběh fenky Týny spojil desítky lidí
Začalo to nenápadně. Dvě feny utekly ze zahrady rodinného domu. Jedna se brzy našla. …
Kraj pokračuje v projektu „Obědy do škol“
Radní kraje odsouhlasili poskytnutí financí na zajištění školního stravování pro děti …
Příbram se chystá na událost roku 2026. Do města míří 30. Setkání hornických měst a obcí i Evropský den horníků a hutníků
Příbram se v červnu stane centrem evropského hornictví. Od 12. do 14. června bude …
Kultura
Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí
Dopravní policisté ve Středočeském kraji řešili v roce 2025 celkem 13 857 dopravních …
Večery s Golemem nabídnou setkání s Tomášem Töpferem i šansony Renaty Drössler
Oblíbený kulturní cyklus Večery s Golemem zve diváky na další výjimečný večer, který …
Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti
Příbram se o adventu rozsvítila desítkami světelných vánočních dekorací. Od náměstí …
ANKETA
Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník
Ve středu 14. ledna odpoledne přistál na náměstí T. G. Masaryka vrtulník. Záchranáři …
Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase
Síť rychlého občerstvení KFC v poslední době čelí zvýšené pozornosti veřejnosti v …
Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí
Dva dny, které obrátily Dakar vzhůru nohama. Zatímco Aleš Loprais včera vyhrál 9. …
Sport
Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba
Policisté z Územního odboru v Příbrami a následně i středočeští krajští kriminalisté …




