25. 5. svátek má Viola




První participativní rozpočet byl rozdělen. Pro projekty za milion korun hlasovalo 2 498 lidí

28. června 2018   (06:32)
První participativní rozpočet byl rozdělen. Pro projekty za milion korun hlasovalo 2 498 lidí

Zvítězila cyklistická koncepce města, před renovací laviček na Svaté Hoře a bezpečným spojením zelené páteře a Padáku



Příbramští obyvatelé podali rovných čtyřicet návrhů. Po posouzení odborníky jich 31 prošlo jako realizovatelných. Jejich další osud jste mohli určit svými hlasy. Celkem se do hlasování zapojilo 2 498 lidí, z čehož drtivá většina trvale žijících v Příbrami.
„Zapojení tak velkého množství obyvatel do hlasování lze v porovnání s jinými městy považovat za skvělý úspěch,“ vyjádřil se pochvalně k aktivnímu přístupu Příbramáků Petr Lebeda ze společnosti D21, která projekt zaštiťovala. Aktivněji se zapojily ženy, které zaslaly 56 procent hlasů. A které projekty se umístily na prvních třech místech?

Po odečtení 22 negativních hlasů se na prvním místě, s 673 hlasy pro, umístil projekt PRIBRAM.NAKOLE.CZ - CYKLISTICKÁ KONCEPCE MĚSTA PŘÍBRAM
Cílem projektu je zvýšení podílu cyklistiky na dopravě ve městě, opatření na její podporu a vyvinutí celkové strategie pro cyklistickou dopravu v Příbrami. Začne se rozsáhlou inventarizační analýzou, dopravní sítě. V tomto procesu budou vyvíjena a koordinována řešení pro řízení jízdního cyklu pro 10 úseků trasy, stejně jako pět bodů pro plánovaný rozvoj. Na budoucí webové stránce Pribram.nakole.cz se dozvíte vše o konceptu městské cyklistiky (RCD), účasti na akcích, mapách, stezkách, typech na výlety i problémech ve městě, které je třeba řešit. Předpokládaná investice dle odhadu dosáhne na 300 tisíc korun.

Na druhém místě se umístil projekt RENOVACE LAVIČEK V OKOLÍ SVATÉ HORY v hodnotě 200 tisíc korun. Díky němu budou opraveny desítky laviček nacházejících se v blízkosti Svaté Hory, které jsou hojně využívány veřejností. Tomuto projektu fandilo 639 hlasujících.

Do milionu se již nevešel třetí projekt – PŘES KAŇKU BEZPEČNĚ NA PADÁK A LESOPARK HATĚ. Se svým rozpočtem 600 tisíc korun daný strop v součtu s prvními dvěma projekty přesáhl o 100 tisíc korun. Rada města se však rozhodla tento schodek vyrovnat z rozpočtu města. Projekt řeší bezpečné a klidné propojení mezi zelenou páteří města, lesoparkem Padák a Hatěmi. Zároveň je jeho cílem zkulturnění a zpřístupnění části břehu rybníku Kaňka včetně vybudování chodníku k lávce přes Sázkový potok.

Participativní rozpočet a projekt Společně pro Příbram zaznamenaly převážně pozitivní ohlasy. Lidé by uvítali, aby ani návrhy, které nevyhrály, nezapadly do šuplíku a byly realizovány v budoucnu, stejně tak jako 80 procent hlasujících uvítá do budoucna šanci opět ovlivnit rozvoj města.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk








Další články

Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy Ve Středočeském kraji v neděli 24. května padly teplotní rekordy na 13 z 16 stanic s … NEPŘEHLÉDNĚTE Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku Rok 2026 přináší významné výročí jednoho z nejmilovanějších českých filmů. Komedie Na … ZAJÍMAVOSTI Chodec po střetu s autem v Brodské ulici odešel. Policie ho teď hledá Chodec po střetu s autem v Brodské ulici odešel. Policie ho teď hledá Příbramští dopravní policisté pátrají po chodci, který se stal účastníkem dopravní … AKTUÁLNĚ Obřadní síň v Ernestinu září novotou. Příbram dokončila kompletní rekonstrukci a chystá první obřady Obřadní síň v Ernestinu září novotou. Příbram dokončila kompletní rekonstrukci a chystá první obřady Historická budova Zámeček-Ernestinum má za sebou další výraznou proměnu. Obřadní síň, … Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník Na silnici u Krásné Hory nad Vltavou došlo v neděli v podvečer k vážné dopravní nehodě … AKTUÁLNĚ Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici Příbramská rodačka Lucie Pudilová si řekla o zápas, který může změnit její … SPORT Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku Stačí jeden problematický člověk a atmosféra na pracovišti se může rychle změnit v … LIFESTYLE Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu Hlavní hvězdou bude kapela Monkey Business. Portál pribram.cz je mediálním partnerem … ROZHOVOR Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu Areál Podzemního zásobníku plynu Háje v Jesenici u Příbrami se stal dějištěm jednoho z … FOTOGALERIE
Nepřipoutaní řidiči, mobily za volantem i technické vraky. Policie v Příbrami rozdala tisícové pokuty Nepřipoutaní řidiči, mobily za volantem i technické vraky. Policie v Příbrami rozdala tisícové pokuty Příbramští policisté se zaměřili při dopravní akci především na používání … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz