10. 4. svátek má Darja




První obchodníci tento týden zahajují prodej vánočních stromků

21. listopadu 2024   (09:00)
První obchodníci tento týden zahajují prodej vánočních stromků
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Začíná prodej vánočních stromků. Nejprodávanější jedle kavkazská mírně podražila.


V Česku tento týden začíná prodej vánočních stromků. Postupně od čtvrtka je lidé najdou před hypermarkety Globus, v pátek se přidá Mountfield, v sobotu Bauhaus a v neděli Kaufland. Další místa budou následovat v příštím týdnu. Naopak vyřadit živé stromky z nabídky se letos rozhodl on-line supermarket Rohlík.cz, prodej před svými pobočkami opět neplánují Lidl a Penny Market. Vyplývá to z odpovědí řetězců pro ČTK.

Zatímco nejprodávanější jedle kavkazská z domácí produkce loni stála 690 až 990 korun, letos vyjde na 750 až 1050 korun, řekl ČTK už dříve místopředseda Sdružení pěstitelů vánočních stromků František Valdman. Zdražení podle něj způsobilo přesunutí vánočních stromků do vyšší sazby DPH a růst nákladů na práci, energie či hnojiva. V minulosti sdružení upozorňovalo na stoupající dovoz vánočních stromků z Dánska a Polska, ten už ale podle Valdmana postupně přestává český trh ohrožovat.

Stromky budou tento rok k dispozici u 13 ze 16 hypermarketů Globus. S prodejem obchodníci ve čtvrtek začnou před hypermarketem v Ostravě, do konce týdne stánky postaví také u poboček v Brně, Plzni, Opavě, Chomutově a Ústí nad Labem. Jako poslední se příští pátek přidají Karlovy Vary a Liberec, sdělila mluvčí Globusu Aneta Turnovská. "Prodej vánočních stromků zajišťují prodejci, kteří si u nás plochy pronajali. Globus nemá vliv na šíři sortimentu stromků ani jejich cenotvorbu," doplnila podobně jako zástupci dalších řetězců s potravinami.

V Mountfieldu letos zdraží i nabízené dánské jedle. Zatímco loni stromek do 150 centimetrů vyšel na 399 korun, tyto Vánoce bude stát asi o 18 procent více, tedy 469 korun. U stromků do dvou metrů, po kterých je největší poptávka, se cena zvýšila přibližně o 13 procent na 679 korun. Stromky Mountfield od pátku zařadí ve všech 79 českých a slovenských pobočkách, řekla mluvčí Kateřina Böhmová.
V případě Kauflandu budou moci zákazníci stromek pořídit u 113 ze 144 obchodů, přičemž poslední šanci budou mít na Štědrý den do 10:00, uvedla mluvčí Renata Maierl. Příští čtvrtek pak s prodejem vánočních stromků začne nábytkářský řetězec Ikea. "V nabídce budeme mít jedle za jednotnou cenu 499 Kč bez ohledu na výšku," řekl ČTK mluvčí Petr Šašek. Od příští neděle budou stromy k dispozici také před 60 vybranými prodejnami řetězce Tesco. "Očekáváme, že bude o tento sortiment tradičně vysoký zájem," uvedla mluvčí firmy Iva Pavlousková.

Supermarket Rohlík vánoční stromky rozvážel v uplynulých dvou letech, letos už to neplánuje. "Cílem Rohlíku je doručovat maximálně pohodlnou a spolehlivou službu, která zákazníkům šetří čas a usnadňuje přípravy na sváteční období. Tento rok se proto spíše soustředíme na doručení klíčových produktů a optimalizaci logistiky," řekla mluvčí Denisa Morgensteinová.

Téměř deset let již prodej vánočních stromků před svými pobočkami nepovoluje Lidl. Důvodem je podle mluvčí Elišky Froschové Stehlíkové kapacita parkovišť. "Před nadcházejícími vánočními svátky chceme našim zákazníkům poskytnout parkovací místa v plném rozsahu. V prodejnách však samozřejmě nebude ani letos chybět nabídka stromků v květináčích, více informací se zákazníci dozví přímo v letáku," doplnila.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák








Další články

Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tento víkend, konkrétně v sobotu 11. dubna, bude v Příbrami oficiálně zahájena … KULTURA Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše V pátek 10. dubna dopoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě v katastru obce … FOTOGALERIE Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon Triatlonová sezona se rozjíždí a hned zkraje nabídne pořádně zajímavou podívanou. V … SPORT Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě Ve čtvrtek 9. dubna po 9. hodině ráno byl ohlášen nález munice v katastru obce … NEPŘEHLÉDNĚTE V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce V Prokopské ulici na Březových Horách se chystají další úpravy. Město zde nechá … AKTUÁLNĚ Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina Hokejisté HC Baník Příbram vstoupili do rozhodujícího utkání přesně tak, jak … SPORT Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte do čtvrtka v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 43,90 Kč … AKTUÁLNĚ Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog Během letošních velikonočních svátků a prodlouženého víkendu prováděli policisté ve … DOPRAVA Páteční šok: Déšť se místy změní ve sněžení Páteční šok: Déšť se místy změní ve sněžení Páteční dopoledne přinese nečekaný obrat. Zatímco den začne pod zataženou až oblačnou … AKTUÁLNĚ
V křižovatce na výjezdu z Příbrami se srazily osobáky, záchranáři tam jeli kvůli dítěti V křižovatce na výjezdu z Příbrami se srazily osobáky, záchranáři tam jeli kvůli dítěti Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 9. dubna před 10. hodinou na silnici v křižovatce … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz