První návštěvníci v záchranné stanici
26. dubna 2020 (15:13)
foto: pribram.cz
Záchranné stanice sčítají ztráty způsobené nouzovými opatřeními. V Ochraně fauny však už první návštěvníky uvítali.
Záchranné stanice, stejně jako například zoologické zahrady, pokrývají částečně své náklady z příspěvků návštěvníků. V letošním roce se měly brány Ochrany fauny v Hrachově u Sedlčan veřejnosti otevřít začátkem dubna. Na plánované jarní exkurze a environmentální programy se letos žádné školní výpravy ani veřejnost nedostanou. O zvířata je však potřeba pečovat i nadále.
foto: pribram.cz
V Hrachově však přece jen první návštěvníky v dubnu přivítali. A dokonce se dostavili bez roušek. Párek čápů bílých se objevil ve stanici před několika dny a hrdinně brání hnízdní plošinu před dalšími nezvanými návštěvníky. ,,Plošinu jsme na střechu instalovali asi před pěti lety. Letos poprvé ji čápi objevili. Samec má kroužek, ale bohužel nečitelný. Takže si nemůžeme být jisti jeho věkem. Zatím přerovnávají hnízdo a páří se. Může se však jednat o pohlavně nedospělý pár a mláďat se nedočkáme. Čápi dospívají až po třetím roce života, tak se necháme překvapit,“ říká hrachovská lektorka Jitka Kocíková.
foto: pribram.cz
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách
Po sobotním mistrovství České republiky ve sprint triatlonu pokračoval nabitý …
SPORT
Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí
Dlouhodobá spolupráce mezi Věznicí Příbram a ZZMS Zotavovnou Pracov získala o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
„Je to splněný životní sen.“ Kristýna Branišová z Příbrami se stala mistryní Evropy ve wellness fitness
Příbram má další výraznou sportovní osobnost. Kristýna Branišová, rodačka z Příbrami, …
ROZHOVOR
Příbramské divadlo uvede už ve čtvrtek premiéru Zamilovaného Shakespeara
Jak mohla vzniknout největší milostná hra všech dob? Odpověď nabízí romantická komedie …
VIDEO
Drkolnov vře kvůli plánovanému parkovišti. Město říká, že reaguje na dlouhodobé prosby obyvatel. Petice tvrdí opak
Na příbramském Drkolnově se rozhořel spor o plánované parkoviště v Družstevní ulici. …
AKTUÁLNĚ
/FOTO UVNITŘ/ Policie pátrá po šestnáctileté dívce z Příbramska
Policie České republiky vyhlásila pátrání po šestnáctileté Janě Bohaté z Příbramska. …
AKTUÁLNĚ
Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy
Návrat čápů každoročně přitahuje pozornost lidí napříč regionem. Zatímco v Milíně už …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit
Dvě osobní auta se v úterý odpoledne srazila na silnici 18 u obce Dubenec na …
AKTUALIZOVÁNO
Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu
Mateřská škola Hluboš letos uspořádala již 18. ročník Hlubošské olympiády, tradiční …
ŠKOLSTVÍ
Na středočeských silnicích v květnu zemřelo sedm lidí, na Příbramsku zemřel řidič po pádu auta z mostu
Na středočeských silnicích zemřelo v květnu při dopravních nehodách sedm lidí, o dva …
DOPRAVA





