Prvňáci a druháci by se mohli vrátit do škol 18. listopadu
11. listopadu 2020 (11:02)
Pokud se bude epidemie koronaviru vyvíjet jako dosud, mohli by se žáci prvních a druhých tříd vrátit do škol 18. listopadu. České televizi to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Ministr školství Robert Plaga (ANO) a ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) svolali na dnešek k návratu dětí do škol tiskovou konferenci, která se koná ve 13:15 v Poslanecké sněmovně.
Téměř všechny školy jsou v Česku uzavřeny od 14. října, žáci se učí na dálku. Podle odborníků je ale hlavně pro nejmladší děti distanční výuka dlouhodobě nevhodná. Nadále fungují mateřské školy a školy vyčleněné pro péči o děti zdravotníků, pracovníků sociálních služeb, policistů, hasičů a dalších profesí nezbytných pro chod státu.
Rychlost šíření nákazy v Česku v posledních dnech sice zvolňuje, spolu s tím stagnuje počet hospitalizovaných. Nadále vysoké jsou počty zemřelých. Situace je podle politiků i odborníků stále velmi vážná, vyžaduje dodržovat všechna omezení a dál omezovat hlavně kontakty s ostatními. Ministerstvo zdravotnictví připravuje model pro uvolňování či zpřísňování opatření, která by měla být navázána na pět úrovní rizika. Termín návratu dětí do škol má vycházet z připravovaného modelu.
Plaga už dříve hovořil o tom, že prioritou je návrat prvních a druhých ročníků základních škol, následně obnovení provozu speciálních škol a otevření závěrečných ročníků základních a středních škol. Dosud nechtěl stejně jako Blatný oznamovat konkrétní datum. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) dříve sliboval návrat žáků prvního stupně na základní školy od 2. listopadu, nakonec ale vláda tento termín musela odvolat.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Další články
Na D4 mezi Mníškem a Dobříší začalo oplocování. Denně tudy projede 30 tisíc aut
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo práce na výstavbě nového oplocení podél dálnice …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sledujte středeční online jednání zastupitelstva. Řešit se bude odpadová strategie, prodeje pozemků i příspěvek pro hasiče
Zastupitelstvo města Příbram se dnes 25. února 2026 schází k únorovému jednání. V …
ON-LINE PŘENOS
Výstava žáků v Obecnici pomůže k nákupu výtvarných pomůcek!
Brdská příroda, její klid, barvy i jedinečná atmosféra se staly inspirací pro mladé …
U Krásné Hory hořela stodola, hasiči vyklízejí seno
Krátce po poledni ve středu 25. února byl nahlášen požár v obci Mokřice u Krásné …
Počet dětí se sebevražednými myšlenkami rychle roste, linka bezpečí hlásí rekordní nárůst
Linka bezpečí v posledních letech zaznamenává výrazný nárůst počtu dětí a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Rozhodčí Příbramska se připravují na novou fotbalovou sezónu
Fotbalová hřiště na Příbramsku se brzy znovu zaplní a přípravy na novou soutěžní …
SPORT
V Narysově se srazily dva osobáky, čtyři zranění účastníci nehody skončili v nemocnici
Nehoda se stala před osmou hodinou ráno na silnici v katastru obce Narysov. Podle …
AKTUALIZOVÁNO
Příbramský Senior Point slaví velké jubileum. Je jediný ve Středočeském kraji a největší v Česku
Jediná pobočka Senior Pointu ve Středočeském kraji je v Příbrami a slaví významné …
ROZHOVOR
Konec dešťů a příchod jara? Meteorologové hlásí na pátek až 17 °C!
Pořádně deštivý víkend a mokrý start týdne máme za sebou. Český hydrometeorologický …
Možná přijde i Karel Čapek. V Pivovaru Podlesí lákají na netradiční taneční večer
Milovníci tance, kvalitní literatury i výborného piva, zpozorněte! 21. ročník …
KULTURA





