26. 6. svátek má Adriana

Provozovatel dětského dopravního hřiště čelí kritice

8. října 2018   (06:05)
Provozovatel dětského dopravního hřiště čelí kritice

Na sociálních sítích se množí příspěvky rozhořčených rodičů


Dětské dopravní hřiště má především sloužit jako prvotní seznámení dětí se silničním provozem, dopravními značkami a přednostmi v jízdě na pozemních komunikacích. Hlavním cílem je působení na poli prevence dopravní nehodovosti dětí. 

V poslední době však dětské dopravní hřiště v Příbrami čelí na sociálních sítích kritice. Její instruktor by měl mít podle diskutujících nevhodné chování a vyjadřování.

„Vůbec nechápu, jak něco takového mohou pustit k dětem. Vulgární a verbálně i fyzicky agresivní," uvedla jedna z příbramských maminek.

„Můj kluk tam byl taky se školou a prý je moc zlý," pokračuje v diskuzi další maminka.

„Já mu volala hned ten den, co tam byly děti se školou. Za těch 50 dřepů, co syn dělal na sluníčku. Je vážně nemocný. Ale já měla problém s tím, že to nutí dělat jakékoliv dítě. Pán to nepobral, on problém nemá, to mají prý učitelé a rodiče,“ zní další z komentářů.

Provozovatelem dětského dopravního hřiště je František Stoklasa, kterého jsme požádali o vyjádření:

„Je mi záhadou, proč toto nastalo právě před volbami. Aby mne pošpinili. Jak je možné, že by si hned několik maminek stěžovalo na stejné téma a zrovna na kandidáta na třetím místě. Je to úmyslná provokace. Úryvky ze sociálních sítí, které jste mi citoval, mne uráží a možná je to na podání žaloby."

Je pravdou, že děti jsou zde trestány nepřiměřenými fyzickými tresty – příkladně 50 dřepů, které v jednom ze zmíněných případů musel absolvovat chlapec, v té době ve špatném zdravotním stavu? Jeho matka Vás měla následně i kontaktovat se svou stížností telefonicky.

„Silniční zákon 361/2000 Sb. pamatuje i na ty, kteří ho porušují a dopouštějí se přestupku proti plynulosti nebo bezpečnosti silniční dopravy.
I s tímto jsou mladí „desetiletí" řidiči seznámeni. Před výukou si odhlasují přestupkový řád. Mohou si vybrat, peníze nemají (ty bychom také ani nevybírali), a tak si buď za dva přestupky mohou jít sednout a nic se nenaučit – to by tam nemuseli chodit – nebo za přestupek udělat 10 dřepů. Vždy si vyberou a odhlasují dřepy. Jak má lektor na DDH vědět, kdo je ve špatném zdravotním stavu, když přišel jezdit celé dopoledne na jízdním kole? Když přijde učitel „doprovod, který za ně zodpovídá" a oznámí to, pak dítě třeba vůbec nejezdí, nebo to zkouší na koloběžce. Nikdo to nemá na čele napsáno. Je pravda, že mi nějaká maminka volala ze skrytého čísla, vyřvala se a mobil vytípla.
Už nevím, kdy to bylo, takže ani nemohu zjistit, ze které školy nebo třídy to bylo. Učitelé jsou vždy přítomni a mohou kdykoliv zasáhnout, nebo na místě oznámit, co se jim nelíbí. Nic takového se nestává, s nikým jsem o tomto tématu nehovořil. Vždy si doma stěžují zlobiví jedinci, kteří neudělali zkoušku a tudíž nedostali svůj první řidičák, na který jsou děti právem pyšné. Některé se i rozpláčí, že ho nedostaly."


Dle vyjádření používáte hrubé, mnohdy až vulgární vyjadřování, nevhodné k jednání s dětmi. 

„Jestli je urážka: vy jste snad Mongolové, nebo Tataři, že nerozumíte česky, co vám vykládáme," tak potom používám vulgární slova. Mám dobrý hlas, dokážu udělit pokutu přes půl hřiště, ale vůbec to není řvaní. Každý by si to mohl přijít vyzkoušet, ukočírovat 25 cyklistů, aby se nezranili. Někdy přijdou hodné děti, jindy zlobivé a tam pak lituji učitele, kteří s nimi musí vydržet celý školní rok."

Jaké pedagogické vzdělání a praxi mají pracovníci, kteří provoz hřiště zajišťují a s dětmi jednají?

„Všichni lektoři dopravní výchovy prošli vzdělávacím kurzem a získali certifikát Ministerstva dopravy pro výuku dopravní výchovy. Každý rok chodí na dvoudenní vzdělávací semináře. Pro oblast Příbram, Dobříš a Sedlčany má toto vzdělání pouze pět pracovníků."

Je pravdou, že již několikrát došlo ke slovním konfliktům s rodiči dětí, ve vztahu s jejich návštěvou na dopravním hřišti?

„Za dvanáctiletou praxi dopravní výchovy jsme řešili pouze čtyři stížnosti, vždy se vše vyřešilo ke spokojenosti všech stran."

Vzhledem k poznámce, že se může jednat o úmyslné poškození pana Františka Stoklasy v souvislosti s komunálními volbami, rozhodla se redakce článek zveřejnit až po jejich ukončení.

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

V pondělí nás v redakci navštívilo miminko měsíce dubna V pondělí nás v redakci navštívilo miminko měsíce dubna Maminka a tatínek Karinky si přijeli pro zasloužený dárkový balíček 26. června 2019   (06:09) V domě s pečovatelskou službou v Rožmitále pod Třemšínem zahořelo lůžko V domě s pečovatelskou službou v Rožmitále pod Třemšínem zahořelo lůžko Bylo evakuováno celkem 13 osob, předběžná škoda činí 300 000 korun 25. června 2019   (22:17) Nejoblíbenější příbramskou herečkou je Anna Fixová, mezi herci se prosadil Jiří Vojta Nejoblíbenější příbramskou herečkou je Anna Fixová, mezi herci se prosadil Jiří Vojta Do ankety přišlo 1500 lístků. 25. června 2019   (19:57) Placení parkovného přes chytrý telefon je otázkou několika vteřin Placení parkovného přes chytrý telefon je otázkou několika vteřin Po instalaci aplikace, prvním zadání registrační značky a spárování s platební kartou již nemusíte při dalších platbách zadávat žádné údaje 25. června 2019   (16:55) Dopravní nehoda osobního automobilu omezuje provoz v ulici Husova Dopravní nehoda osobního automobilu omezuje provoz v ulici Husova Osobní vozidlo značky Hyundai narazilo do zábrany vedle vozovky a zablokovalo jeden jízdní pruh, na místě se tvoří kolony 25. června 2019   (14:37) AKTUÁLNĚ Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu V pátek 21. června měli občané možnost předkládat připomínky ke stavbě obchvatu. Své námitky podalo i samotné město 25. června 2019   (12:52) Alka má nové vedení Alka má nové vedení Novou ředitelkou je Mgr. Lenka Mottlová, která má mnohaleté zkušenosti s řízením a rozvojem sociálních služeb pro cílovou skupinu osob se zdravotním postižením. 25. června 2019   (09:51) Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Při sobotních dopravních nehodách bylo zraněno 11 osob, pro pět z nich přilétl vrtulník 25. června 2019   (07:31) Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Venkovní bazén pojede tento týden ve víkendovém režimu a otevře již v 11 hodin 25. června 2019   (06:01) Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Dechová zkouška u dotyčného vykázala hodnotu bezmála tři promile alkoholu. 24. června 2019   (19:41)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz