5. 3. svátek má Kazimír




Prostor u příbramského gymnázia bude nově monitorovat kamera

19. prosince 2019   (06:07)
Prostor u příbramského gymnázia bude nově monitorovat kamera

Kamerový bod v tomto místě je řešen především z důvodu častého vandalismu



Lavičky, odpadkové koše, lampy. Městský majetek se letos opakovaně stával terčem vandalů. Z nějakého důvodu si vandalové oblíbili prostor před příbramským Gymnáziem Legionářů, kam se opakovaně vraceli, aby ničili. Místo toho, aby svou energii vybili při sportu, použili jí na vytrhávání laviček a odpadkových košů ze země, ničení tubusových světel. A způsobili tím škodu v řádech desítek tisíc korun.

„Jsme opětovně svědky konání nějakého nešťastného chudáka, který si posílil své ego tím, že zlikvidoval městský mobiliář. Za poslední týdny je to už několikátá událost podobného typu,“ uvedl v srpnu starosta Mgr. Jan Konvalinka.

Během léta vedení města rozhodlo o umístění nových kamerových bodů na území Příbrami. Kamery tak nově monitorují prostor Oblastní nemocnice Příbram, ulice Pod Čertovým pahorkem, Hrabákova a Boženy Němcové a na Brodské.

K těmto avizovaným kamerovým bodům nyní přibude ještě jeden. Bude sledovat právě prostor před Gymnáziem Legionářů, kde byly zaznamenány útoky vandalů.

Tam, kde je to potřeba, již město uzavřelo se SVJ dotčených objektů smlouvy o umístění kamer na jejich domy. Smlouvy jsou bezúplatné a byly uzavřeny bez jakýchkoliv komplikací.

„Kamery v Příbrami fungují tak, že trasují. Jezdí po určité trase. Může se tedy stát, že dojde k vandalství, aniž by byl čin zaznamenán. Ano, jsou případy, kdy kamera nepomohla, ale je i spoustu případů, kdy byla odhalena trestná činnost ještě než k ní došlo,“ dodal starosta.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Miloslava Ritschlová








Další články

D4 u Dobříše čeká kompletní oprava mostů. Cesta do práce nebo do škol se v uzavírce citelně prodlouží D4 u Dobříše čeká kompletní oprava mostů. Cesta do práce nebo do škol se v uzavírce citelně prodlouží Na dálnici D4 u Dobříše se chystá zásadní stavební zásah. Ředitelství silnic a dálnic … DOPRAVA Nálezy granátů při rekonstrukcích silnic jsou běžné i na Příbramsku Nálezy granátů při rekonstrukcích silnic jsou běžné i na Příbramsku Stavební firmy musí na stavbách, kde lze takové nálezy očekávat, postupovat obezřetně … PR Myslíte si, že máte fyzičku? Policie vám to změří stopkami Myslíte si, že máte fyzičku? Policie vám to změří stopkami Máte pocit, že byste zvládli honičku na zloděje? Nebo si jen chcete dokázat, že těch … NEPŘEHLÉDNĚTE Mistr světa a trenér HC Baník Příbram Radek Bělohlav: Ovládli jsme základní část. Teď potřebujeme diváky Mistr světa a trenér HC Baník Příbram Radek Bělohlav: Ovládli jsme základní část. Teď potřebujeme diváky Radek Bělohlav. Mistr světa z roku 1996, trojnásobný mistr extraligy, legenda Sparty a … ROZHOVOR Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně Rožmitál pod Třemšínem se po roce znovu dočkal svého posla jara. Čáp bílý se na komíně … ZAJÍMAVOSTI Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky. Oprava zahrnovala i … ZDRAVOTNICTVÍ Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu Přibližně hodinu po poledni ve středu 4. března zasahovali hasiči a záchranáři u … DOPRAVA Únor byl teplotně nadprůměrný. Patří k teplejším v historii měření Únor byl teplotně nadprůměrný. Patří k teplejším v historii měření Letošní únor byl na území České republiky hodnocen jako teplotně normální, přesto … POČASÍ Příbram chce slyšet váš hlas: podpořte akční plán služeb 2027 Příbram chce slyšet váš hlas: podpořte akční plán služeb 2027 Odbor sociálních věcí a zdravotnictví města Příbram připravuje Akční plán rozvoje … AKTUÁLNĚ
V květnu nebo červnu půjde k zemi most u Jíloviště. Kraj už vybral zhotovitele za 193 milionů V květnu nebo červnu půjde k zemi most u Jíloviště. Kraj už vybral zhotovitele za 193 milionů V průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku začne stavba nového mostu přes dálnici D4 u … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz