4. 5. svátek má Květoslav




Prostě se rozběhni a skoč!

18. července 2018   (10:10)
Dalších 6 fotografií v galeriiProstě se rozběhni a skoč!

Cliffdivingové závody Desperados Highjump slaví letos devatenácté výročí svého založení.


Letní akce, kterou založila parta kamarádů, které bavilo skákat do vody v hřiměždickém lomu u Příbrami, se zapsala na mapu důležitých evropských, ale i světových závodů tohoto atraktivní sportu. Na začátku šlo o souboje lokálních hrdinů, dokazování toho, kdo dokáže skočit lepší skok, kdo udělá největší show a kdo bude mít největší aplaus.

Jaká byla cesta zakladatelů akce? Kdy nastal zlom a Highjump se stal vyhledávanou akcí? Co znamená Highjump pro závodníky? To se dozvíte v minidokumentu Prostě se rozběhni a skoč.

"Chtěli jsme vědět, kdo z okolí skočí nejlepší skok."
Tomáš Kučera, Highjump Táta

Z akce pro padesát lidí se stal fenomén. Akce, která nemá obdobu, akce která se brání označení festival, protože nabízí mnohem víc, než jen "pouze" hudební produkci na několika podiích. Dnes se do lomu ve středních Čechách každoročně sjíždí skokanská elita z celého světa. Skokani si akci doporučují navzájem, mluví o atmosféře, kterou jiné závody ve světě nemají.
Letní akce, kterou založila parta kamarádů, …

"Už od začátku jsem věděl, že se v tom lomu dá udělat velká show."
Petr Vančura, Highjump Máma

Hlavním program Desperados Highjump je podívaná na odvážné skoky z výšky až 30 metrů. Celé dva dny ovšem na návštěvníky čeká program nabitý adrenalinem a hudbou. Flyboard, letecká show, slackline, parkour, bmx, skateboarding, freestyle motokros a mnoho dalšího. To všechno během doby konání Highjumpu v lomu v Hřiměždicích proběhlo.
"Highjump vznikl kvůli propagaci cliffdivingu."
Tomáš Jechy Jechort, Lokal hero

Od roku 2014 se hlavním parťákem Highjumpu stalo pivo vyostřené tequilou: Desperados. I díky tomuto spojení může na akci probíhat skokanská show světových kvalit, na podiích hrát hudba předních českých ale i zahraničních interpretů, může vzniknout akce, o které se mluví nejen v Česku ale i v zahraničí.

Fotogalerie

Prostě se rozběhni a skoč! (1) Prostě se rozběhni a skoč! (2) Prostě se rozběhni a skoč! (3) Prostě se rozběhni a skoč! (4) Prostě se rozběhni a skoč! (5) Prostě se rozběhni a skoč! (6)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Info
autor: mip








Další články

Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek Myslíte si, že máte svůj mobil pod kontrolou? Že pár minut na Reels, TikToku nebo … LIFESTYLE PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic Situace kolem afrického moru prasat (AMP) se v příhraničí dramaticky zhoršuje. … AKTUÁLNĚ Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve Do Krevní challenge se zapojily střední školy z Příbramska. Během několika měsíců se … Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky? Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky? Tenhle týden začal příjemnými letními teplotami, ale blíží se změna počasí. Podle … AKTUÁLNĚ Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony. Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony. Už několik dní se na sociálních sítích objevovaly varovné příběhy lidí, kteří … AKTUÁLNĚ Má váš pes čip? Bez registrace je to jen „mrtvý“ kus plastu pod kůží Má váš pes čip? Bez registrace je to jen „mrtvý“ kus plastu pod kůží Povinné čipování psů v Česku platí už několik let, přesto tisíce majitelů dělají … NEPŘEHLÉDNĚTE Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám? Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám? V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i … ZAJÍMAVOSTI Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmnáct sběrných míst Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmnáct sběrných míst Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 … Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben … NEPŘEHLÉDNĚTE
Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? Na D4 otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? Na D4 otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz