Prosincové zastupitelstvo bude řešit další osud heren
1. prosince 2014 (06:31)
Již zhruba za 14 dní by se mělo rozhodnout o dalším osudu heren na území města Příbram. Ty jsou již několik let předmětem bouřlivých diskuzí. Zatímco jedna strana hovoří o plošném zákazu kvůli omezení sociálně závadných jevů, druzí argumentují ziskem nemalých finančních prostředků do rozpočtu města a také tím, že by zákaz pouze přesunul herny do okolních měst a vesnic. Kriminalita a výše zmiňované negativní sociální jevy by tak dopadly stejně na Příbram.
Jednou z nejvíce vyhraněných stran, která už několik let propaguje plošný zákaz heren, je TOP 09. Ta nyní figuruje v koalici společně s hnutím ANO, které přišlo o dva své zastupitele a tím i většinu v zastupitelstvu.
V minulém období se díky ziskům z video loterijních terminálů získalo přes 20 milionů korun. Rozdělovala se pak částka zhruba 12 milionů korun, která byla ze 30 procent určena na amatérské kluby, stejná částka na investice do sportovního majetku města, 39 procent pak získaly sportovní kluby II. kategorie a poslední procento byla určeno na rezervu starosty.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ
Další články
Had v plastovém obalu. Užovka hladká skončila u popelnic v Dobříši
Neobvyklý případ řešili dobříšští strážníci. U popelnic v Dobříši našli užovku …
AKTUÁLNĚ
Evropa brzdí digitalizaci škol. Švédsko vrací knihy, další země zpřísňují pravidla. Pomohlo by to i u nás?
Po letech, kdy se ve školách tlačilo na tablety, notebooky a digitální platformy, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pozor na cesty do Prahy! První zářijový týden přinese komplikace
S koncem prázdnin musí cestující očekávat kvůli zvýšené intenzitě dopravy také …
AKTUÁLNĚ
Poslední měření sezony zjistilo zhoršení kvality vody na Živohošti
Na některých středočeských koupalištích se v závěru prázdnin mírně zhoršila kvalita …
AKTUÁLNĚ
„Já sem nechodím proto, abych byl druhý.“ Trenér Marek Čurilla o postupu, tvrdosti, mládeži i tom, proč je Příbram jeho druhý domov
Marek Čurilla je hlavním trenérem juniorky HC Baník Příbram a zároveň vede i dorost. V …
ROZHOVOR
Kdo chce město pro všechny generace? Příbramští patrioti vstupují do voleb
Zájmem Příbramských patriotů, pod vedením místostarosty Miroslava Peterky, je …
VOLBY 2026
Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu
Debaty o tom, kdy dát dětem první telefon, jak ho zakázat ve školách, kdy pustit děti …
NÁZOR
Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové
Zámek v Bukovanech na Příbramsku sloužil po více než devadesát let jako ozdravovna a …
AKTUÁLNĚ
Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá
Kaple sv. Kříže na Starém hřbitově v Příbrami je po rozsáhlé rekonstrukci opět …
AKTUÁLNĚ
Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty
Při jízdě na kole může rozhodovat o životě. Přilba není zbytečnost, ale důležitý …
DOPRAVA





