Proměnlivé počasí bude pokračovat i v srpnu
3. srpna 2021 (06:36)
foto: ilustr/pixabay
Dlouhodobá průměrná teplota v Česku pro období příštích čtyř týdnů je 18,9 stupně Celsia. Podle záznamů vedených od roku 1941 bylo nejtepleji před třemi lety s průměrem 21,9 stupně, dosud nejnižší průměr 14,7 stupně zaznamenal v historických tabulkách rok 1976.
Počasí v Česku bude dál proměnlivé a spíše chladnější. Během srpna se mají častěji střídat oblačné a slunečné dny, léto má být podle meteorologů typicky středoevropské. Zbytek letních prázdnin bude zřejmě teplotně průměrný až slabě podprůměrný, pršet má pravděpodobně zhruba tolik, kolik bývá v tomto období roku typické. Vyplývá to z měsíční prognózy počasí, kterou na svém webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Tento týden se teploty zpočátku jen výjimečně dostanou přes 25 stupňů, k letním teplotám se počasí vrátí až o víkendu, v sobotu může teploměr ukázat kolem 28 stupňů Celsia. Příští týden má být z následujících čtyř srpnových ten nejteplejší, poté meteorologové očekávají pozvolný pokles průměrných týdenních teplot. "Z hlediska celkového množství srážek předpokládáme, že období 2. až 29. srpna 2021 bude na území ČR jako celek průměrné," uvedli v dlouhodobém výhledu počasí.
Dlouhodobá průměrná teplota v Česku pro období příštích čtyř týdnů je 18,9 stupně Celsia. Podle záznamů vedených od roku 1941 bylo nejtepleji před třemi lety s průměrem 21,9 stupně, dosud nejnižší průměr 14,7 stupně zaznamenal v historických tabulkách rok 1976.
Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje tedy podle ČHMÚ všechny možné výkyvy. Úspěšnost výhledu se pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek je to asi 65 procent, uvádějí meteorologové. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic
Mníšek pod Brdy se opět zahalí do sváteční atmosféry. Od pátku 17. do neděle 19. …
Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí
Bývalý vápencový lom Alkazar mezi Berounem a Srbskem patří k nejzajímavějším místům v …
TIP NA VÝLET
Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste
Léto v Příbrami letos ukazuje, že má fantazii i odvahu.
Teploty, které se šplhají k …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Příbramsko v zajetí nehod: Tři zničená auta během dopoledne, posádky zachránili andělé strážní
Příbramské složky integrovaného záchranného systému mají od samotného rána plné ruce …
AKTUÁLNĚ
Tropické vedro ukončí v pátek studená fronta s citelným ochlazením
Česko čeká výrazný zlom v počasí. Příliv velmi teplého a vlhkého vzduchu od jihu …
AKTUÁLNĚ
Ulice Nádražní je od 16. července zcela uzavřena. Svah je v havarijním stavu, oprava bude technicky náročná
Ulice Nádražní v Příbrami je od dneška (16. 7. 2026) zcela uzavřena. Důvodem je …
AKTUÁLNĚ
800 dětí, 19 sezon a žádný tlak na výkon. Fotbalová školka Spartaku je příbramský unikát
SK Spartak Příbram otevírá nový ročník fotbalové školky pro děti narozené v letech …
SPORT
Příbram kropí ulice, aby se ochladily. Vydrží to jen chvíli, říká místostarosta
V horkých dnech, kdy teploty v Příbrami stoupají k třiceti stupňům, vyrážejí do ulic …
AKTUÁLNĚ
Objevte kouzlo studánek: Víte, že existuje národní registr pramenů?
Máte rádi chladivou, čistou a pramenitou vodu? Nejčastěji ji vyhledáváme někde na …
ZAJÍMAVOSTI
Tenhle film lidé milují víc než všechny novinky. Proč?
Nové filmy přicházejí každý týden. Premiéra střídá premiéru, streamovací služby chrlí …
ZAJÍMAVOSTI




