Prokopská pouť v Příbrami o víkendu omezí dopravu v okolí náměstí J. A. Alise
28. června 2022 (15:08)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Od pátečního poledne do nedělních 20:00 se omezení týká linek 3A, 3B a 5A. Od sobotních 6:00 do nedělních 20:00 se k nim přidají i linky 10A, 10B a 5B.
Prokopská pouť v Příbrami o víkendu omezí dopravu v okolí náměstí J. A. Alise, některé linky MHD kvůli tomu změní své trasy. Linky 3A, B a 10A, B pojedou po objížďce přes zastávky Politických vězňů, Kladenská, K Dolu Marie a Rožmitálská a neobslouží zastávky Mariánská a náměstí J. A. Alise. Linka 5A, B pojede po trase Kladenská, K Dolu Marie a Rožmitálská a také nebude zastavovat na náměstí J. A. Alise, informovala dnes novináře mluvčí města Eva Švehlová.
Od pátečního poledne do nedělních 20:00 se omezení týká linek 3A, 3B a 5A. Od sobotních 6:00 do nedělních 20:00 se k nim přidají i linky 10A, 10B a 5B. Náhradou za zastávku Mariánská bude zastávka Stalingrad a za zastávku náměstí J. A. Alise zastávka Březové Hory, rozcestí Zdaboř.
Letošní Prokopská pouť připomene 290. výročí narození hormistra, huťmistra, horního správce a báňského rady Jana Antonína Alise. Návštěvníci se o víkendu mohou těšit na obnovenou část expozice o historii příbramského hornictví v 19. století v cáchovně Ševčinského dolu.
Sobotní program začne odpoledne na náměstí J. A. Alise a v dole Marie. Součástí bude tradiční Čepobití a průvod, který se vydá z náměstí T. G. Masaryka na náměstí J. A. Alise. Hornická paráda zahájí i nedělní program, slavnostní průvod hornictva vyjde opět z náměstí T. G. Masaryka a cílem bude tentokrát březohorský kostel svatého Prokopa, kde se bude dopoledne konat polní mše. Kromě toho bude možné zhlédnout program na náměstí J. A. Alise, v dole Marie a v areálu Ševčinského dolu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•O Prokopské pouti bude J. A. Alis hájit březohorské stříbro před lapky
•Příbram znovu ožije studentským festivalem, letos bude pětidenní
•Bahna rozduněla armádní technika a přilákala desetitisíce návštěvníků
Další články
Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí
Když se řekne Mezinárodní den žen, těm starším se okamžitě vybaví červený karafiát, …
Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí
Hepatitida typu A se dál šíří Českem a počet případů letos opět rychle roste. Jen od …
ZDRAVOTNICTVÍ
Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči
V sobotu odpoledne hasiči likvidovali požár suché trávy nad prodejnou McDonald's …
AKTUALIZOVÁNO
Příbram představila investiční plány na rok 2026. Dodavatelům je přiblížila prostřednictvím projektu Meet the Buyer
Město Příbram i letos představilo své plánované investice prostřednictvím projektu …
/PÁTRANÍ/ Muže hledá policie i kamarádi, rád se toulá po Brdech
Od 5. března je vyhlášeno pátrání po muži z Berounska.
FOTO
Rozpadá se milínský mančaft? Z milínského hřiště odcházejí klíčoví hráči
Fotbalový klub z Milína vstupuje do jarní části sezony s výraznými změnami v kádru. …
Příbram poprvé doma na jaře. Jízda, šance, tyč v nastavení — s Jihlavou remíza 1:1
Fotbalisté Příbrami se ve druhém jarním kole poprvé představili domácím fanouškům a …
VIDEO
První čáp černý už je doma v Brdech. Je prvním svého druhu na našem území
Brdy hlásí mimořádnou zprávu. Do zdejších lesů se vrátil čáp černý a podle dosavadních …
POZNÁVÁME BRDY
Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta
Tradiční jarní pochod s humorem a pohodovou atmosférou se vrací. Už v sobotu 7. března …
POZNÁVÁME BRDY
RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída
Když před třemi měsíci vstupovala kancelář RE/MAX Nova na příbramský realitní trh, …
PR




