25. 4. svátek má Marek

Prokopská pout pokračuje i dnes odpoledne

FOTOGALERIE
6. července 2014   (13:45)
Dalších 10 fotografií v galeriiProkopská pout pokračuje i dnes odpoledne
foto: pribram.cz

Dnes je vstup do všech expozic Hornického muzea v Příbrami jen za symbolickou korunu.



Už od pátečního večera probíhá program 25. Prokopské pouti. Ta je největší svého druhu v Příbrami. Březové Hory zaplnily stánky s cukrovinkami, kolotoče, prodejci klobás a davy lidí, kteří se přišli podívat. Na ty čekalo sice o něco méně stánků a pouťových atrakcí, ale o to bohatší program.

Sobota patřila Čepobití a Cirkusu Hulata

Včerejší večer patřil Čepobití, průvodu hornických světlonošů za doprovodu hornické kapely. Ti vyrazili ze staré Příbrami až na náměstí na Březových Horách. V pivním stanu u dolu Marie bavila diváky skupina Cirkus Hulata. V podvečer byla také pouť oficiálně zahájena.

To hlavní se odehrává dnes

Hlavní program se odehrával během dneška. Nechyběla slavnostní přehlídka a hornická paráda.V průvodu měl svoje místo i unikátní vzorek stříbra, které Hornické muzem v Příbrami díky pomoci Středočeského kraje, získalo do své sbírky. Poté následovala bohoslužba a polní mše. Další program je připraven dnes až do 16.30 v areálu dolu Anna, kde se slaví především 100. výročí parního těžního stroje.

Fotogalerie

Prokopská pout pokračuje i dnes odpoledne (1) Prokopská pout pokračuje i dnes odpoledne (2) Prokopská pout pokračuje i dnes odpoledne (3) Prokopská pout pokračuje i dnes odpoledne (4) Prokopská pout pokračuje i dnes odpoledne (5) Prokopská pout pokračuje i dnes odpoledne (6) Prokopská pout pokračuje i dnes odpoledne (7) Prokopská pout pokračuje i dnes odpoledne (8) Prokopská pout pokračuje i dnes odpoledne (9) Prokopská pout pokračuje i dnes odpoledne (10)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo i letos výzvu dotačního programu Obchůdek … NEPŘEHLÉDNĚTE Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje Česko se potýká s narůstajícím suchem, které začíná výrazně zasahovat i lesní … AKTUÁLNĚ Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin Státní veterinární správa (SVS) zakázala uvádění více než čtyř desítek mléčných … NEPŘEHLÉDNĚTE Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu Ředitelka Odborného učiliště, Praktické školy a Základní školy Příbram IV Pavlína … ROZHOVOR Den čar a kouzel v Hrachově: Záchranná stanice ožije magií a dobrodružstvím Den čar a kouzel v Hrachově: Záchranná stanice ožije magií a dobrodružstvím Záchranná stanice v Hrachově zve malé i velké návštěvníky na tajuplnou neděli 26. … NEPŘEHLÉDNĚTE Kolvín v bílém: Brdské bezlesí se proměnilo v jarní pohádku Kolvín v bílém: Brdské bezlesí se proměnilo v jarní pohádku Jaro je v plném proudu a s jeho projevy se potkáváme na každém kroku. Pokud se ale … POZNÁVÁME BRDY Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím Majitelé chytrých telefonů s operačním systémem Android by měli zbystřit. Podle … NEPŘEHLÉDNĚTE Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky Legendární pražská Lucerna zažila další boxerskou noc, na kterou se jen tak … SPORT Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu? Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu? Obrátili jsme se na realitní kancelář RE/MAX Nova s prosbou o stručné vysvětlení. … PR
Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva! Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva! V Hornickém muzeu opět proběhne akce „Dědo, jak to tenkrát bylo?”, v Brdech se budete …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz