28. 6. svátek má Lubomír

Projektovou dokumentaci k aquaparku vytvoří h-projekt za 4,5 milionů

25. února 2017   (14:22)
Projektovou dokumentaci k aquaparku vytvoří h-projekt za 4,5 milionů
foto: pribram.cz

H-projekt sídlí v Korunní ulici v Praze.



Zhotovitel projektové dokumentaci na celkovou rekonstrukci a modernizaci příbramského aquaparku je již znám. Na svém jednání ho posvětila i rada města a uložila příslušnému odboru učinit potřebné právní kroky. Vítězem se stala společnost h-projekt s nabídkovou cenou 4 520 000 Kč bez DPH.

V rámci této částky musí zhotovitel provést i přípravné a průzkumné práce jako je například zaměření, hydrogeologický průzkum a další. Úkolem projektanta bude i vyřešení parkování v okolí chystaného zařízení. Rámcový odhad nákladů je v případě vnitřního bazénu 238 – 254 milionů korun bez DPH a 5 – 6,5 u venkovního bazénu.

Přestavba za čtvrt miliardy

Příbramští zastupitelé dali zelenou nákladné rekonstrukci aquaparku. Z předložených pěti variant obnovy vnitřních prostor vybrali tu nejrozsáhlejší, která počítá s přístavbou relaxačního a saunového světa o rozloze 1000 metrů čtverečních a zvětšením bazénové haly o dvě plavecké dráhy. Náklady stoupnou na čtvrt miliardy korun, město si chce vzít na akci úvěr. Po schválení záměru se mohou rozběhnout práce na projektové dokumentaci. Následovat by v budoucnu mělo ještě hlasování o úvěru a schválení rekonstrukce jako takové.

Obnova venkovního areálu se naopak zatím odkládá. Zastupitelé se v tomto případě přiklonili k nejúspornější variantě zahrnující jen výstavbu dětského brouzdaliště, převlékacích kabin, toalet a občerstvení. Navrhovaná rozsáhlá přestavba venkovního bazénu na letní aquapark nebo biotop u nich nenašla odezvu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů Horké letní dny lákají k vodě, ale ne každý touží po přeplněných koupalištích a … NEPŘEHLÉDNĚTE Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii Česká republika má za sebou další mimořádně teplou noc, která se na mnoha místech … AKTUÁLNĚ Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí Itálie po více než deseti letech potvrdila případ vztekliny u psa dovezeného z Maroka. … NEPŘEHLÉDNĚTE Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami Pro rodiče jsou dětská hřiště malým útočištěm: místo, kde se děti vyřádí, kde vznikají … ANKETA Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Zatímco přes den teploty šplhají k skoro čtyřicetistupňovým hodnotám, úlevu … AKTUÁLNĚ Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Objednávání levného zboží z čínských internetových obchodů se v posledních letech … ZAJÍMAVOSTI Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Zní to jako sci‑fi, ale je to realita. Ve Spojených státech dostal první člověk … ZDRAVOTNICTVÍ Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč Když se v Příbrami mluví o tom, že lidé odcházejí, málokdy slyšíme opačný příběh. A … ROZHOVOR U Hluboše narazil řidič do stromu, dítě jelo na preventivní vyšetření do nemocnice U Hluboše narazil řidič do stromu, dítě jelo na preventivní vyšetření do nemocnice Na silnici II/118 v katastru obce Hluboš na Příbramsku došlo v pátek večer k havárii … AKTUALIZOVÁNO
Mladí černí čápi v Brdech dostávají své „občanky“. Kroužky pomáhají odhalit jejich život Mladí černí čápi v Brdech dostávají své „občanky“. Kroužky pomáhají odhalit jejich život V přítmí brdského lesa pod korunami staletých stromů vyrůstá každé jaro nová generace … POZNÁVÁME BRDY
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz