17. 10. svátek má Hedvika
Projektem School2Business funguje na Integrované střední škole již třetím rokem

16. října 2014   (15:28)
Projektem School2Business funguje na Integrované střední škole již třetím rokem
foto: pribram.cz

O projektu píše kariérová poradkyně ISŠ Příbram Marie Velflová.Žáci a učitelé ISŠ HPOS Příbram se tradičně zapojují do celé řady projektů, které mohou pomoci zkvalitnit výchovu a vzdělávání žáků, zvýšit kompetence učitelského sboru a konkurenceschopnost absolventů na trhu práce. Mezi dlouhodobé projekty, do kterých se ISŠ HPOS Příbram zapojila, patří také School2Business – projekt „Rozvoj a zkvalitnění počátečního vzdělávání žáků středních škol – inovativní formy spolupráce s využitím moderních technologií“ financovaný z prostředků Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost Středočeského kraje. Projekt je koordinovaný Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze a probíhá od března 2012 do konce roku 2014. V současné době je do projektu zapojeno kromě ISŠ HPOS Příbram, která se do projektu zapojila v únoru 2013, ještě dalších 9 středních škol ze Středočeského kraje.

V rámci projektu žáci a učitelé absolvovali celou řadu aktivit: exkurze, návštěvy veletrhů, přednášky a semináře. Z exkurzí, kterých bylo celkem 14, jmenujme například návštěvu Letiště Václava Havla, Jaderné elektrárny Temelín, Sklárny Rückl Nižbor, Pivovaru Protivín. Velmi úspěšné se ukázaly také návštěvy veletrhů: Tendence 2013, veletrh pracovních příležitostí Profesia Days, veletrh Holiday World. Pozitivně hodnotili žáci i přednášky na téma finanční a počítačové gramotnosti (Investice a podílové fondy, Co je ECDL? A co všechno umím z IT?) a podnikatelských dovedností (Zaměstnancem nebo podnikatelem).

Současně s již jmenovanými aktivitami využívají žáci i učitelé výukový systém zaměřený na získání ucelených ekonomických vědomostí za použití ICT. Bližší informace o projektu lze získat na http://www.s2bportal.cz.

A co nás v nejbližší době v rámci projektu čeká? Společně se svými učiteli navštíví žáci závěrečných ročníků veletrh pracovních příležitostí „Profesia Days 2014“. Zde budou mít možnost setkat se se zástupci předních společností, které nabízejí pracovní místa, otestují si své jazykové a počítačové znalosti a zúčastní se celé řady workshopů a přednášek zaměřených na zvýšení šancí získat práci u nás i v zahraničí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Marie Velflová

Další články

Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Žena utrpěla mnohačetná poranění. Ve vážném stavu byla letecky přepravena do … Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybník vylovili členové místní organizace Českého rybářského svazu z Rožmitálu pod … Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Podle místostarosty Martina Buršíka se ze strany občanů jedná o obstrukční … V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají …
O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz