Projekt Trenéři ve škole se postupně rozšiřuje
19. ledna 2022 (11:36)
foto: MěÚ Příbram
Projekt Trenéři ve škole byl spuštěn na začátku roku 2020. Původně šlo o akci pro první třídy. Nyní je projekt rozšířen i pro druháky a třeťáky. Vytyčeným cílem je dostat trenéry do hodin tělesné výchovy na celém prvním stupni.
Příbram byla po Praze prvním městem, kde byl spuštěn projekt Trenéři ve škole. Po dvouletém období, do kterého bohužel vstoupila covidová omezení, je jisté, že jde o krok správným směrem, který si pochvalují jak pedagogové, tak i rodiče našich školáků. „Jak dlouhodobě uvádíme, je naší prioritou dostat děti k běžnému pohybu, což není jednoduchý úkol, který nám v posledních dvou letech navíc komplikují covidová opatření. Díky projektu Trenéři ve škole, při kterém se v hodinách tělesné výchovy střídají trenéři různých sportovních odvětví, děti získávají všestrannost a učitelé tělesné výchovy nový náhled na to, jak se dá tělesná výchova zpestřit,“ říká radní pro sport Renáta Vesecká.
U každého projektu je třeba mít zpětnou vazbu. V tomto případě ji máme jak od pedagogů, tak i od dětí a jejich rodičů, kteří zaznamenávají u svých potomků zvýšený zájem o některé sporty. Zhodnocení máme také od garanta projektu Antonína Baráka, který trenéry v hodinách pravidelně navštěvuje: „Zatímco v minulém a předminulém roce jsme docházeli pouze do prvních a poté do druhých tříd, v aktuálním školním roce zvládají trenéři i tělesné výchovy v třetích třídách. Pro každého z nich jde tedy o časově velmi náročný počin, neboť tuto aktivitu dělají vedle svého zaměstnání. S ohledem na to, že cílem města je zapojit do projektu v budoucnu všechny třídy prvního stupně, vychovávají si současní trenéři v klubech své nástupce. Z pohledu sportovce jsem velice rád, že Příbram se ke sportování dětí staví tímto způsobem a snaží se veškeré sportovní aktivity podporovat.“
Město zmíněný projekt hradí ze svého rozpočtu. V minulém roce se podařilo získat dotační podporu z Národní sportovní agentury, díky níž se uhradila podzimní část projektu. „Podle dostupných informací chce Národní sportovní agentura projekty tohoto typu podporovat
i v následujících letech, což pro nás znamená, že se budeme snažit tuto podporu získat,“ doplnila informace po schůzce s trenéry radní Vesecká.
i v následujících letech, což pro nás znamená, že se budeme snažit tuto podporu získat,“ doplnila informace po schůzce s trenéry radní Vesecká.
Děti si při hodinách tělesné výchovy mohou zkusit základy následujících sportů: házená, úpolové sporty (karate, judo, MMA), gymnastika, fotbal, americký fotbal, tanec, volejbal, hokej a florbal.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/MěÚ Příbram
autor: Jakub Pečenka
Další články
Adoptujte zvíře a darujte radost nejen o Vánocích
Blíží se vánoční svátky, a s tím jsou spojené dárky pro naše blízké. Potěšte je …
Větrníky ano, nebo ne? Starosedlský Hrádek chystá referendum
Obyvatelé Starosedlského Hrádku rozhodnou, zda chtějí větrné elektrárny na svém území. …
V noci může napadnout v regionu až pět centimetrů sněhu
Přes střední Evropu bude od západu přecházet frontální systém. „Večer a zpočátku v …
Příbramsko se může těšit z nového lesa
Dobrovolníci i odborníci spojili síly v Dolních Hbitech, kde během jediného dne vznikl …
Beseda v archivu připomene 150 let železnice v Příbrami
Přednáška Ondřeje Švandelíka ze Spolku Rakovnicko-Protivínská dráha se koná ve středu …
Dělostřelci a pop-artový umělec se spojili, aby podpořili válečné veterány
Jinečtí dělostřelci se rozhodli mohutně podpořit válečné veterány prostřednictvím …
FOTOGALERIE
Středočeský kraj hledá výjimečné osobnosti. Můžete nomimovat svoje tipy
Lidé mohou až do 19. prosince nominovat osobnosti, které se zasloužily o rozvoj …
Příbram má jedno z nejčistších ovzduší v Česku. Město schválilo plán až do roku 2029
Příbram patří k nejčistším větším městům v Česku. Od roku 2011 tu nebyl překročen …
Příbramští žáci zazářili v Robosoutěži FEL ČVUT a obsadili skvělá místa
Robosoutěž pořádaná Fakultou elektrotechnickou ČVUT v Praze má pro Příbram obrovský …
Rožmitál investuje do zdravotnictvín a pořídil nový sanitní vůz pro městské zdravotnické zařízení
Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v dlouhodobé podpoře místního zdravotnictví a …




