6. 4. svátek má Vendula




Projekt spolkového domu v Dobříši se vrací na začátek

7. července 2017   (08:42)
Projekt spolkového domu v Dobříši se vrací na začátek
foto: pribram.cz

Nová budova má vzniknout na místě zchátralého kina.



Projekt spolkového domu v Dobříši, na němž radnice pracuje od roku 2008, se vrací na začátek. V zastupitelstvu převážily hlasy, že by jeho dominantní součástí měla být knihovna. Podobně vyzněla i nedávná veřejná debata. S knihovnou ale současný projekt nepočítá. Bude se proto muset zpracovat nová studie a projektová dokumentace a stavební řízení bude už záležitostí příštího zastupitelstva, řekl starosta Stanislav Vacek.

Nová budova má vzniknout na místě zchátralého kina z poloviny minulého století, v němž se naposledy promítalo na přelomu let 2003 a 2004. Původní návrh sice s knihovnou počítal, investor, který chce v Dobříši stavět centrum pro lidi s Alzheimerovou chorobou, ale radnici nabídl, že knihovnu vybuduje ve svém třípodlažním objektu. Město mu ji mělo po dobu deseti let splácet. Radnice s tím souhlasila a projektanti to zohlednili v dokumentaci. Proti se však postavily pracovnice knihovny, podle nichž by byl takový prostor nedostatečný. Na jejich stranu se pak přidali i zastupitelé.

Podle Vacka se tak nyní už nehovoří o projektu spolkového domu, ale knihovny se spolkovou činností. „V současné době jsme opět na začátku a formuluje se zadání nové studie,“ uvedl starosta. Původní projekt je přitom těsně před dokončením. „Dostaneme dopracovaný projekt spolkového domu, který se nebude stavět. To je dáno. Ale části toho projektu se dají využít pro knihovnu se spolkovou činností,“ řekl Vacek.

Starosta není současným vývojem nadšen a poukazuje na to, že se mrhá s veřejnými prostředky. Zadání nové studie má být hotové do zářijového jednání zastupitelstva, role koordinátora mezi radnicí a knihovnicemi se na Vackovu žádost ujal zastupitel za KDU-ČSL Ivo Salcman. „Předpokládám, že do konce roku se bude řešit studie a pak asi půl roku projektová dokumentace. Stavební řízení bude už záležitostí nového zastupitelstva,“ uzavřel starosta.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: red








Další články

Zduchovice: Požár staré slámy potřetí a vyjela už i těžká technika Zduchovice: Požár staré slámy potřetí a vyjela už i těžká technika ZDUCHOVICE – Situace na hnojišti se starou slámou v obci Zduchovice se opět vyhrotila. … AKTUALIZOVÁNO Baník znovu bojoval, ale Prostějov byl efektivnější. Série je na hraně, Příbram věří v návrat domů Baník znovu bojoval, ale Prostějov byl efektivnější. Série je na hraně, Příbram věří v návrat domů Příbram padla v Prostějově 2:5 a v semifinálové sérii 2. ligy prohrává 0:3 na zápasy. … SPORT Jaro odemyká petrklíč, ale který z nich to je? Jaro odemyká petrklíč, ale který z nich to je? Jaro je tady a s ním se v přírodě postupně probouzí jedna květina za druhou. Mezi nimi … PŘÍRODA „Lucerna je splněný sen.“ Pudilová jde do ringu a Příbram jí drží palce „Lucerna je splněný sen.“ Pudilová jde do ringu a Příbram jí drží palce Příbramská rodačka a nejznámější česká MMA zápasnice Lucie Pudilová se chystá na další … SPORT Syntetická DNA ochrání vaše kolo. Městská policie Příbram spouští značení zdarma Syntetická DNA ochrání vaše kolo. Městská policie Příbram spouští značení zdarma S příchodem jara přichází i příležitost lépe ochránit svůj majetek. Městská policie … NEPŘEHLÉDNĚTE Beránek utekl z formy? Vajíčko prasklo? Sem s tím! Příbram vyhlašuje velikonoční výzvu Beránek utekl z formy? Vajíčko prasklo? Sem s tím! Příbram vyhlašuje velikonoční výzvu Velikonoce jsou od toho, aby byly veselé — a někdy je ta největší zábava právě v tom, … VELIKONOCE Kraj navýšil podporu oprav silnic II. a III. tříd. Fond homogenizace nabídne rekordních 100 milionů Kraj navýšil podporu oprav silnic II. a III. tříd. Fond homogenizace nabídne rekordních 100 milionů Program, který obcím umožňuje po výkopových pracích obnovit silnice v celé šíři místo … DOPRAVA Zápisy do příbramských školek startují! Všechny mateřinky otevřou brány rodičům nejmenších dětí Zápisy do příbramských školek startují! Všechny mateřinky otevřou brány rodičům nejmenších dětí Po úspěšném období zápisů do základních škol se nyní chystá další důležitý krok pro … NEPŘEHLÉDNĚTE Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Příbram si z Ostravy odváží cenné tři body z utkání 21. kola Chance národní ligy. … SPORT
Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Lékárna Oblastní nemocnice Příbram je o velikonočních svátcích uzavřena. Portál … VELIKONOCE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz