16. 3. svátek má Elena a Herbert




Projekt Mariánské ulice je v souladu se všemi normami

10. června 2015   (09:10)
Projekt Mariánské ulice je v souladu se všemi normami
foto: pribram.cz

Podle starosty Vařeky by už zhruba za měsíc mohlo být známo, kde je problém.



Problém obyvatel Mariánské ulice, kteří si po její rekonstrukci stěžují na prosakování vody, by měl již brzy najít řešení. O novinkách informoval na včerejší tiskové konferenci starosta města Jindřich Vařeka (ANO). „V tuto chvíli máme posouzení projektu Mariánské ulice a v odborném posudku se hovoří, že projekt byl vyhotoven v souladu se všemi zákony a normami.“

Nyní město čeká na posouzení, zda-li byly i samotné práce provedeny v souladu s projektem. V pořádku jsou i vpustě, které byly laickou veřejností kritizovány za nedostatečnou velikost. Pravděpodobně ještě do prázdnin by měla být ulice prolévána vodou, aby se zjistilo, kudy se voda dostává pod vozovku.

Mariánská ulice byla opravena za bývalého vedení radnice, práce tam skončily v polovině roku 2013. Místní lidé tvrdí, že voda se jim při deštích dostává do budov přípojkami vysypanými žulovou drtí. "Po rekonstrukci Mariánské ulice nastala situace, že se mi dvě hodiny po dešti zaplavil sklep. Normálně mi ze zdi vytékala voda a měl jsem pět sedm milimetrů na podlaze," řekl ČTK jeden z obyvatel František Stoklasa. Domy nemají podle znalce provedené vlhkostní izolace a jsou vystavěny starými technologiemi.

Spodní úsek Mariánské se bude letos opravovat

Po rekonstrukci horní části Mariánské ulice se letos opravy dočká i část spodní. Jedná se o úsek od ulice Pod Haldou k ulici Aloise Jiráska. V rámci rekonstrukce budou opraveny i dvě křižovatky. Oprava by měla stát 7,9 milionů korun, 3,1 milionů bude pokryto dotací. Stavební práce budou dokončeny ještě letos, stejně jako ulice Kutnohorská, Boženy Němcové a S.K. Neumanna, které se společně budou rekonstruovat v rámci projektu IPRM V.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
čtk
autor: MJ, čtk








Další články

Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek Pocit bezpečí je jedním ze základních ukazatelů kvality života ve městě. Jak si v … ANKETA Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu! Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu! Milovníci sladkého, pozor. Hledáme podnik, kde v Příbrami dělají ty nejlepší dorty, … ANKETA Policisté hledají čtrnáctiletou Vanesu. Naposledy byla viděna v Mníšku pod Brdy Policisté hledají čtrnáctiletou Vanesu. Naposledy byla viděna v Mníšku pod Brdy Policisté z Příbrami vyhlásili pátrání po čtrnáctileté Vanese Badžové, která odešla z … Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou S příchodem jara se v českých lesích a hájích začínají objevovat první porosty … NEPŘEHLÉDNĚTE Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“ Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“ Festival Sherlock v příbramském Divadle Antonína Dvořáka přivítal herečku Alenu … ROZHOVOR Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny rozdělují zákazníky skoro jako politické názory. Jedni je … Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Zmrzliny s netradičními příchutěmi nejsou nic nového. Svět už viděl česnekovou, … ZAJÍMAVOSTI Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy a statky ČR (VLS) vydaly varování všem návštěvníkům. V pondělí 16. a v … NEPŘEHLÉDNĚTE Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Povinný sběr bioodpadu v Příbrami vyvolal mezi částí veřejnosti silné reakce. Někteří … NEPŘEHLÉDNĚTE
Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty Tradice pomoci pokračuje – učitelé hudby a zpěvu připravili koncert na podporu … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz