23. 4. svátek má Vojtěch




Program stanice ČT :D nabídne řadu novinek včetně večerníčku s Jiřím Lábusem

24. srpna 2022   (14:11)
Program stanice ČT :D nabídne řadu novinek včetně večerníčku s Jiřím Lábusem
foto: Česká televize/PR

Stanice zaměřená speciálně na děti, která se večer mění na kanál ČT art, uvede pokračování oblíbených pořadů, jako jsou Parta z garáže, Medvídkova poradna či Zvěd.


V podzimní sezoně nabídne dětská stanice ČT :D řadu novinek včetně večerníčku Jezevec Chrujda s Jiřím Lábusem nebo nového seriálu Michala Nesvadby Smějeme se s Michalem. Stanice zaměřená speciálně na děti, která se večer mění na kanál ČT art, uvede pokračování oblíbených pořadů, jako jsou Parta z garáže, Medvídkova poradna či Zvěd. Novinky nabídnou v září také weby Déčko.cz a ČT edu. V říjnu pak odstartuje celoroční soutěž Superjá! zaměřená na zdravý životní styl, jejímž ambasadorem se stane olympijský vítěz Aleš Valenta. Novináře o tom dnes informoval výkonný ředitel ČT :D Petr Koliha.

"Náš úkol je stále stejný - vzdělávat, bavit a orientovat naše děti v současném tak složitém světě. Přicházíme s řadou nových kreativních nápadů a pořadů a celý příští školní rok bude na Déčku prostřednictvím naší soutěže ve znamení sportu a pohybu. Myslím, že po několika covidových letech se potřebujeme všichni trochu protáhnout a nadechnout," uvedl Koliha.
Na motivy knih spisovatele Petra Stančíka připravila Česká televize premiérový večerníček Jezevec Chrujda, jenž ještě před televizním uvedením získal ocenění na Mezinárodním filmovém festivalu Anifilm 2022. "Jiří Lábus jako jezevec Chrujda byl jasná volba pro všechny čtyři spolutvůrce večerníčku - výtvarnici Lucii Dvořákovou, režiséra Davida Súkupa, dramaturga Miloše Zvěřinu a mou maličkost. S Jiřím Lábusem jsme léta přátelé a já už od dětství miluji jeho nezaměnitelný projev, doplněný naprostou profesionalitou," podotkl Stančík.
Na novince Smějeme se s Michalem se herec a moderátor Nesvadba podílel nejen jako jeho průvodce, ale také jako autor scénářů. "Čelil jsem výzvě, které jsem se chtěl jako autor i herec za svoji kariéru dočkat. Ve všech svých pořadech se snažím rozesmát své diváky, překvapit je a zaujmout," řekl Nesvadba.

Celoroční soutěž ČT :D ponese název Superjá! a za cíl si klade nadchnout děti pro pohyb a zdravý životní styl. "Zároveň děti chceme seznámit s tím, co je to fair play, jak trénovat sílu, vytrvalost, překonat lenost, že je potřeba trénovat nejen tělo, ale i mysl," uvedla vedoucí projektu Monika Mrázová. V televizním vysílání se objeví celkem osm epizod.
Další premiérou bude loutkový zábavně vzdělávací pořad Fanfárčení, který prostřednictvím oblíbených postav z Kouzelné školky - Františka, Fanynky a Filípka - vysvětluje nejmenším dětem známá lidová rčení. Druhé řady se dočká pořad Zvěd, který vzniká ve spolupráci s Akademií věd České republiky, nebo Parta z garáže představující mladé muzikanty.
Dva roky také funguje vzdělávací projekt ČT edu. Z webu, který původně pomáhal při zvládání distanční výuky, se brzy stal nástroj, který denně používají ve školách tisíce učitelů a žáků. Na podzim nabídne ČT edu kromě nových videí k matematice, zeměpisu nebo dějepisu i řadu materiálů k podpoře výuky žáků, kteří do českých škol přicházejí z Ukrajiny.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,10 Kč … DOPRAVA V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy Na silnici I/19 zasahují záchranáři u dopravní nehody osobního vozu. Na místě byla i … AKTUALIZOVÁNO Příbram útočí na krajské trůny: Vocílka, Bobcats i Tománek jdou do boje o titul nejlepších sportovců! Příbram útočí na krajské trůny: Vocílka, Bobcats i Tománek jdou do boje o titul nejlepších sportovců! Velký sportovní večer se blíží a Příbram u toho nebude chybět. Hned několik jmen z … SPORT Desítky veteránů projedou Příbramí. Tady máte tipy, kde je chytit Desítky veteránů projedou Příbramí. Tady máte tipy, kde je chytit Příbramsko čeká v sobotu 25. dubna nevšední podívaná. Silnice regionu zaplní desítky … NEPŘEHLÉDNĚTE HOTOVO! Jiráskovy sady se po uzavírce znovu otevírají. První autobus projede už v sobotu v 4:30 HOTOVO! Jiráskovy sady se po uzavírce znovu otevírají. První autobus projede už v sobotu v 4:30 Jiráskovy sady, které byly od 1. dubna uzavřené kvůli výměně vodovodu a kanalizace, se … AKTUÁLNĚ Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti Myslíš si, že máš na to stát se policistou? Teď si to můžeš vyzkoušet na vlastní kůži. … AKTUÁLNĚ Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online Ve středu 22. dubna 2026 zasedne příbramské zastupitelstvo k dalšímu jednání. Jednání … ON-LINE PŘENOS Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. … Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně … FOTOGALERIE
Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují? Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují? S příchodem jara začíná v Česku sezona farmářských trhů a s ní i intenzivnější … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz