Prodlužovat se nebude. Předzahrádky budou otevřené maximálně do 22 hodin
NEPŘEHLÉDNĚTE
23. června 2020 (18:40)
foto: pribram.cz
S návrhem na prodloužení otevírací doby přišel zastupitel Antonín Schejbal (Piráti). Chtěl tím pomoci restauratérům v těžké době po epidemii koronaviru.
Diskuze během pondělního zastupitelstva se na samém konci jednání vrátila k návrhu zastupitele Antonína Schejbala (Piráti), který v rámci pomoci restauratérům prosazoval v pátek a v sobotu prodloužení povolené doby předzahrádek do 23 hodin. Rada města ale jeho návrh odmítla. Platí tedy otevírací doba maximálně do 22 hodin.
„Skoro deset let žiju naproti zahrádky u hospody. Vím, co je možné zažít. To, že jsou povolené do 22 hodin, neznamená, že je tam ve 22:00 ticho, ono to má nějaký doběh. Kdybychom to posouvali, tak s tím doběhem budeme hnedka na půlnoci. Myslím si, že lidé mají nárok se normálně vyspat. Všechny tyto věci jsou třeba zvážit,“ okomentoval návrh starosta města Jan Konvalinka (ANO) s tím, že je ochotný se bavit o kompromisech v případě, že delší provoz odsouhlasí například sdružení nájemníků z okolních domů.
S názorem, že zahrádky ruší, ne úplně souhlasil zastupitel Václav Švenda (TOP 09), podle kterého hluk nemusí nutně souviset s předzahrádkami. Antonín Schejbal by zase rád, aby se restaurační zařízení posuzovala zvlášť, dle svého umístění.
„Noční klid je stanoven zákonem. Představa, že předzahrádka neruší noční klid, je naivní. Lidi to opravdu ruší,“ uvedl bývalý starosta Jindřich Vařeka (ANO) s tím, že v době svého starostování řešil velké množství stížností na předzahrádky v souvislosti s rušením nočního klidu.
V Českých Budějovicích odpouští polovinu poplatku
Pomoci živnostníkům se rozhodla například rada města v Českých Budějovicích. Za duben, květen a červen schválila slevu ve výši 50 % z poplatku za zvláštní užívání komunikace právě pro všechny předzahrádky na svém území. K podobnému kroku přikročilo i město Příbram, které odsouhlasilo padesátiprocentní slevu po dobu tří měsíců na nájemném u živnostníků, kteří podnikají v městských prostorách a museli svoji činnost na základě vládního nařízení pozastavit.
Jaký názor na prodloužení otevírací doby máte vy? Umožnili byste o hodinu delší otevření, nebo vás předzahrádky ruší?
Pomoci živnostníkům se rozhodla například rada města v Českých Budějovicích. Za duben, květen a červen schválila slevu ve výši 50 % z poplatku za zvláštní užívání komunikace právě pro všechny předzahrádky na svém území. K podobnému kroku přikročilo i město Příbram, které odsouhlasilo padesátiprocentní slevu po dobu tří měsíců na nájemném u živnostníků, kteří podnikají v městských prostorách a museli svoji činnost na základě vládního nařízení pozastavit.
Jaký názor na prodloužení otevírací doby máte vy? Umožnili byste o hodinu delší otevření, nebo vás předzahrádky ruší?
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Jakub Pečenka
Další články
OBRAZEM: Galakoncert Dalibora Jandy v Příbrami. „Hurikán“ ovládl halu s kapelou Prototyp
PŘÍBRAM – Sportovní hala u zimního stadionu zažila pořádnou nostalgickou jízdu pod …
FOTOGALERIE
Od vířivky po exotické hady. A teď i baterie, které zapálí skládku. Jarní úklid odpočívek odhalil absurdní realitu
ŘSD spustilo jarní úklid dálničních odpočívek — a opět se ukazuje, že Češi (a hlavně …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Obchodní akademie Příbram dobyla mezinárodní veletrh fiktivních firem v Praze
Že se v Příbrami rodí talentovaní obchodníci, prezentátoři i kreativci, potvrdil …
ŠKOLSTVÍ
Bouřky znovu udeří: zasáhnou západní, severní i střední Čechy
Meteorologové předpovídají i na středu 6. května hrozbu místy i silných bouřek.
AKTUÁLNĚ
Adventure golf Milín zve na prodloužený víkend: volný vstup i soutěž o lístky na Moniku Absolonovou
Adventure golf Milín připravil na prodloužený víkend od pátku 8. května do neděle 10. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Spor o jed na hraboše sílí: ochranáři varují před dopady na krajinu
Možný návrh na opětovné plošné použití jedu proti přemnoženým hrabošům vyvolává ostrou …
ZVÍŘATA
Glow up není jen o vzhledu. Skutečná změna začíná úplně jinde
Sociální sítě jsou plné proměn „před a po“, které slibují rychlý glow up. Realita ale …
LIFESTYLE
Malá radost ve velkém stresu: Jak si Příbramáci dobíjejí baterky? Řekněte svůj názor
Stres. Slovo, které dnes slyšíme častěji než „dobrý den“. Práce, povinnosti, neustálé …
ANKETA
Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami
Odpoledne a v noci se přes některé naše území přeženou silné bouřky s přívalovými …
AKTUÁLNĚ
Představenstvo nemocnice odvolalo z vedení Stanislava Holobradu
MUDr. Stanislav Holobrada byl odvolán z funkce předsedy představenstva Oblastní …




