29. 6. svátek má Petr a Pavel

Prodloužení R4 se začne stavět nejdříve v listopadu

FOTOGALERIE
14. srpna 2014   (06:39)
Další fotografie v galeriiProdloužení R4 se začne stavět nejdříve v listopadu
foto: pribram.cz

Schémata toho, jak bude prodloužení silnice R4 a jihovýchodní obchvat města vypadat, si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.



Již před několika měsíci jsme vás informovali o tom, že ještě v letošním roce by měla začít stavba prodloužení rychlostní silnice R4. Ještě na jaře to vypadalo, že první práce by mohly začít již v září. To je nyní již vyloučeno, stále ještě probíhá výběrové řízení. Nejdřívějším datem je tedy listopad tohoto roku.

„V současné době probíhá výběrové řízení s termínem předložení nabídek k 12.9.2014. Jedná se o posunutý termín předložení nabídek, snad je to posunutí poslední,“ sdělila našemu portálu tisková mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

Prodloužení vyjde přibližně na miliardu

Prodloužení rychlostní silnice by mělo být řešeno jako obchvat Dubence. Stavba bude začínat u křižovatky Skalka a končit u křižovatky se silnicí II/118. Předpokládaná cena projektu je necelá jedna miliarda korun bez DPH. V rámci projektu budou vybudovány 3 protihlukové stěny, 4 mostní objekty a 17 přeložek inženýrských sítí.

Plocha nové vozovky by měla být 102.500 metrů čtverečních a objem zemních prací přesáhne 340.000 metrů krychlových.

Obchvat se nazačne dřív než v roce 2016

V návaznosti na tuto stavbu by měl být vybudován i jihovýchodní obchvat města, který by měl odhlehčit městu v otázce dopravy. Jeho první etapa by měla být dlouhá přes 4 kilometry a počítá se s cenou, která překračuje jednu miliardu korun bez DPH.

Aktuálně je věc ve fázi projednávání územního rozhodnutí a se stavbou se tak nejspíš nezačne dříve než v roce 2016. Schéma plánované stavby si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Druhá fáze obchvatu by měla pokračovat od Brodu dále směrem na Bohutín.

Fotogalerie

Prodloužení R4 se začne stavět nejdříve v listopadu (1)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Sdílené dětství: Když rodiče zveřejňují život svých dětí dřív, než se naučí mluvit Sdílené dětství: Když rodiče zveřejňují život svých dětí dřív, než se naučí mluvit Fotka z ultrazvuku, první krůčky, koupání ve vaně nebo záchvat vzteku v obchodě. To … NÁZOR Policie pátrá po muži z Bohostic. Odešel z domova a dosud se nevrátil Policie pátrá po muži z Bohostic. Odešel z domova a dosud se nevrátil Policisté vyhlásili pátrání po devětačtyřicetiletém Dominiku Šnejdrovi z Bohostic na … AKTUÁLNĚ Ve Středočeském kraji je na školách po 2. kole přijímaček asi 1200 volných míst Ve Středočeském kraji je na školách po 2. kole přijímaček asi 1200 volných míst Ve Středočeském kraji je na středních školách po druhém kole přijímaček asi 1200 … AKTUÁLNĚ Česko má po víkendu nový teplotní rekord 41,9 stupně, ale lidé kolabovali, pět utonulo Česko má po víkendu nový teplotní rekord 41,9 stupně, ale lidé kolabovali, pět utonulo Českou republiku o víkendu zasáhly tropické teploty, po oba dny bylo překonáno … AKTUÁLNĚ V úterý startuje 17. ročník Summer X Fest Tour. První zastávkou je Příbram a vstup je zdarma V úterý startuje 17. ročník Summer X Fest Tour. První zastávkou je Příbram a vstup je zdarma Příbram se stane první zastávkou letošního ročníku oblíbené festivalové tour Summer X … OBRAZEM: JelenFest ovládl Příbram: Rodinná atmosféra, autogramiády i velká večerní show OBRAZEM: JelenFest ovládl Příbram: Rodinná atmosféra, autogramiády i velká večerní show Příbram zažila v sobotu 27. června nezapomenutelný den plný rodinné zábavy a skvělé … FOTOGALERIE Červen v Příbrami jako z jiného světa. Stoletá voda, tropy a škody za miliony Červen v Příbrami jako z jiného světa. Stoletá voda, tropy a škody za miliony Červen v Příbrami letos připomíná horskou dráhu. Zatímco minulý víkend město bojovalo … VIDEO Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli vyhlásil v Praze a Středočeském kraji … AKTUÁLNĚ Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Každé páté české dítě má obezitu. Teď se poprvé otevírá možnost, že moderní léky na … ZDRAVOTNICTVÍ
Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů Horké letní dny lákají k vodě, ale ne každý touží po přeplněných koupalištích a … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz