Prodeje školních potřeb na internetu už nyní rostou o desítky procent
4. srpna 2022 (13:14)
On-line prodeje školních potřeb na přelomu prázdninových měsíců rostou podle analýzy nákupního rádce Heureka.cz proti předchozím měsícům o desítky procent. Sešity a obaly začali rodiče nakupovat letos dříve než v minulých letech. Jedním z důvodů může být všeobecné zdražování a obavy z dalšího růstu cen. V současné době jsou ale batohy i další potřeby pro školáky k dispozici za přibližně stejné ceny jako loni. Meziročně výrazně vyšší zájem mají Češi o krabičky na svačinu. ČTK to sdělil šéf analytiků portálu Heureka.cz Michal Buzek.
Prodeje batohů, penálů nebo přezůvek vzrostl na přelomu července a srpna podle Buzka o 30 až 50 procent meziměsíčně. "Prodeje tohoto sortimentu vrcholí v srpnu, takže čekáme ještě zhruba dvojnásobný růst," uvedl.
Z dat Heureky vyplývá, že školní batoh lidé v e-shopech momentálně seženou v průměru za 1500 korun. "Statistiky ukazují, že většina rodičů kupuje či obnovuje školní vybavení právě o prázdninách. A to navzdory tomu, že například ceny batohů jsou mimo sezonu, tedy v zimě, až o 20 procent nižší, což může být rozdíl i několika set korun,“ uvedl Buzek. Doplnil, že zákazníci pomalu upouští od motivů s pohádkovými postavami, častěji kupují neutrální barvy a vzory.
V případě sešitů či obalů prodeje podle Buzka vrcholí v září. Heureka ale už letos v červenci zaznamenala nárůst u tohoto sortimentu o přibližně 70 procent proti loňsku. Kromě obav ze zdražení může mít svou roli na včasnějších nákupech podle Heureky i situace na papírenském trhu, kdy je nedostatek papíru a jeho cena tedy stoupá.
"Ve srovnání s loňským rokem jsme zatím v cenách sešitů nezaznamenali žádný rozdíl, uvidíme ale co se stane, až nákupy opravdu vypuknou. Pravdou ale je, že v jednotlivých nabídkách se ceny sešitů nebo obalů mohou lišit i o 100 procent," řekl dále Buzek.
V posledních letech Heureka zaznamenala rostoucí zájem o krabičky na svačiny, letos v červenci byla poptávka dokonce o 60 procent vyšší než v minulém roce. Buzek předpokládá další růst v srpnu. Oblíbené jsou podle něj boxy s přihrádkami, aby se potraviny nemíchaly. Ty jsou často dostupné v kombinaci s ladícími lahvemi na vodu. Krabičku na svačinu lidé na internetu seženou v průměru za 270 korun, cena závisí podle Buzka ale na velikosti i designu.
V posledních letech Heureka zaznamenala rostoucí zájem o krabičky na svačiny, letos v červenci byla poptávka dokonce o 60 procent vyšší než v minulém roce. Buzek předpokládá další růst v srpnu. Oblíbené jsou podle něj boxy s přihrádkami, aby se potraviny nemíchaly. Ty jsou často dostupné v kombinaci s ladícími lahvemi na vodu. Krabičku na svačinu lidé na internetu seženou v průměru za 270 korun, cena závisí podle Buzka ale na velikosti i designu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano
Píseň Hluboký náš důl patří k současným nejznámějším motivům příbramské hornické …
AKTUÁLNĚ
Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky
Silnice na Příbramsku ovládnou v sobotu 20. června tisíce cyklistů. Regionem totiž …
SPORT
Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun
Středočeští zastupitelé schválili přidělení mimořádných dotací pro scény v Kladně, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
/FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem
Jiráskovy sady se dnes oficiálně vrátily. Po dvou letech stavebních prací, uzavírek, …
AKTUÁLNĚ
Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát
S příchodem Týdne invazních druhů vyhlásila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Slavnost Korunovace 2026: Svatá Hora zve na světelný průvod i koňské jízdy
Svatá Hora se o víkendu znovu rozzáří slavností, která má kořeny až v roce 1732. …
KULTURA
Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi
Středočeský kraj od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi v autobusech linek …
DOPRAVA
Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři
Po deštích začínají lesy nejen na Příbramsku znovu lákat houbaře. Zatímco někde se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí
Příbram se v polovině června stane dějištěm jedné z největších hornických událostí v …
KULTURA
Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů
Středočeské řeky, nádrže a rybářské revíry získaly nové vodní obyvatele. Ve dnech 3. a …
AKTUÁLNĚ





