7. 12. svátek má Ambrož

Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí

23. října 2021   (09:41)
Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí
foto: ilustr/pixabay

Loni kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením nebyla příliš vysoká poptávka po maskách, kostýmech či lampionech.Prodejci letos znovu sledují zájem o sortiment na Halloween v celé šíři. Loni kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením nebyla příliš vysoká poptávka po maskách, kostýmech či lampionech. Letos roste zájem o dýně někde až o desítky procent, zákazníci si mohou často vybrat z několika odrůd. Halloween Češi podle obchodníků slaví i vařením a hodováním, proto někteří připravili speciality, nabízejí například dýňové pivní speciály. 
Obchody Albert podle svého mluvčího Jiřího Marečka v souvislosti s koronavirem nesledují žádné větší výkyvy v poptávce po halloweenském sortimentu. Loni situaci nejvíce ovlivnilo rušení lampionových průvodů a oslav k Halloweenu ve školách a školkách. Tradičně mezi nejoblíbenější zboží podle něj patří lampiony, kouzelnické klobouky a doplňky pro děti.

U dýní Albert zaznamenal růst zájmu až o desítky procent. "Zákazníkům proto nabízíme širokou nabídku dýní, i takzvaných halloweenek z českých polí," uvedl.
Tesco podle svého mluvčího Václava Koukolíčka pozoruje u Čechů rostoucí zájem o halloweenské oslavy. Nabídku letos doplnila o bytový textil s tematickými motivy nebo skleničky. Nejvíce lidé podle Koukolíčka kupují masky, které se většinou i rychle vyprodají, řekl.
I on-line supermarket Košík.cz ve své nabídce Halloween zohledňuje. Dýně má momentálně podle svého mluvčího Františka Brože v akci, prodává limitované edice výrobků s odkazem na Halloween. V rámci vlastní řady Authentic připravili třeba dýňové pivní speciály nebo zmrzlinu s dýňovou příchutí.

Oslavy Halloweenu, které připadají na 31. října, vznikly v Irsku, odkud se rozšířily do Spojených států amerických a následně do dalších zemí. Svátek Día de los Muertos je jedním z nejvýznamnějších v Mexiku. Slaví se 1. a 2. listopadu.


zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš PečenkaDalší články

Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok. Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz