22. 4. svátek má Evžénie




Prodej webkamer v lockdownu na začátku roku stoupl až o 4000 procent

22. srpna 2021   (11:21)
Prodej webkamer v lockdownu na začátku roku stoupl až o 4000 procent
foto: ilustr/pixabay

Prodej webkamer na začátku letošního roku dosáhl svého vrcholu, když v únoru a březnu stoupl meziročně až o 4000 procent. Důvodem byl lockdown kvůli šíření koronaviru. Ve druhém čtvrtletí pak začala poptávka klesat. Vyplývá to z informací společnosti Heureka a prodejců.


V prvních měsících roku dosáhl prodej webkamer na internetu podle nákupního rádce Heureka.cz svého dosavadního maxima. "Vše samozřejmě způsobil lockdown - z domovů se nejen pracovalo, ale také vyučovalo. Zhruba od dubna už meziročně čísla nerostou. Ceny vybraných modelů webkamer klesají, nejedná se ale o dramatické zlevňování," uvedl šéf analytiků serveru Michal Buzek.

Největší tuzemský obchod s elektronikou Alza.cz prodal za první čtvrtletí 4,5násobek toho, co za stejné období loni. To je zároveň téměř polovina prodejů za celý loňský rok. "Ve druhém čtvrtletí roku 2021 začal být znát pokles prodejů a trend pokračuje i nadále. Zatímco v době distanční výuky od září do března se velmi dobře prodávalo vše, co má čočku a mikrofon, téměř bez ohledu na cenu, jakmile prvotní boom opadl a život se začal vracet do normálu, vyrovnala se na trhu poptávka s nabídkou a ceny se začaly vracet na předchozí úroveň," uvedla mluvčí Alzy Daniela Chovancová.
Průměrná cena nejprodávanějších webkamer na Heurece je okolo 600 korun, pokročilejší modely lidé kupují nejčastěji zhruba za 1400 korun. "Během letních prázdnin a dovolených se webkamery obecně příliš neprodávají. Prodeje již několik měsíců stagnují, kdy vidíme, že se část zaměstnanců opět vrátila do kanceláří. A kdo webkameru potřeboval, už si ji zpravidla pořídil dříve," dodala mluvčí Mall.cz Pavla Hobíková.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. … Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně … FOTOGALERIE Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují? Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují? S příchodem jara začíná v Česku sezona farmářských trhů a s ní i intenzivnější … NEPŘEHLÉDNĚTE HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky Obrovský úspěch a okamžiky, na které se bude v Lázu ještě dlouho vzpomínat. Dorostenky … SPORT Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý … AKTUÁLNĚ Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky … NEPŘEHLÉDNĚTE V Kozárovicích spadl muž ze žebříku V Kozárovicích spadl muž ze žebříku Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích. Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků … DOPRAVA Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl Zatímco se na celostátní úrovni mění priority Ministerstva životního prostředí a v … POLITIKA
Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých Páteční noční kontrola diskotéky (17. dubna) na Volyňsku na Strakonicku odhalila hned …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz