15. 8. svátek má Hana

Prodej nástavbových bytů se minimálně o měsíc odkládá

23. března 2016   (06:14)
Prodej nástavbových bytů se minimálně o měsíc odkládá
foto: pribram.cz

Situací se bude dále zabývat rada města, která by měla připravit nový návrh.



Prodej nástavbových bytů v Dlouhé a Milínské ulici se odsouvá. Rada města se bude problematikou dále zabývat a navrhne zvýhodnění oprávněným nájemcům, které bude v souladu se zákonem. Takový byl výsledek více než hodinového projednávání tématu na pondělním zasedání městského zastupitelstva.

Na začátku bodu vystoupil se svým příspěvkem zastupitel Ivan Šedivý (ODS). Ten připomněl historii privatizace bytů v Příbrami a podivil se nad tím, že rada města předkládá materiál, kde se ceny bytů pohybují kolem 7000 Kč za metr čtvereční, když zastupitelstvo v minulosti přislíbilo odprodej bytů za maximální cenu 1400 Kč za metr čtvereční. Podle Šedivého byly byty používány jako sociální a nemají stejný komfort užívání jako jiné byty. V některých domech například nejsou ani výtahy. Šedivý si za svůj příspěvek vysloužil potlesk nájemníků, kteří přišli osobně na jednání zastupitelstva. Tento názor sdílel i zastupitel Petr Kareš (Šance pro Příbram). Podle něj mnoho lidí už počítalo s původně přislíbenou částkou a přizpůsobilo tomu svůj finanční plán.

Podle koaličního zastupitele Václava Dvořáka (ANO) je třeba se na věc dívat i z jiného pohledu. V případě prodeje za cenu dle znaleckého posudku by město získalo prostředky, které by mohly pomoci všem obyvatelům Příbrami. Důležité je podle něj také rozlišit, kdo je jakou dobu v nájmu. Názor podpořil i místostarosta Švenda (TOP 09), který si myslí, že není možné být spravedlivý ke všem občanům a nabídnout jím byt za takto výhodnou cenu. Podle něj navíc každá kontinuita musí někdy končit.

Opačný názor měl Ivan Šedivý, podle kterého by nemělo nynější zastupitelstvo popírat minulá zastupitelstva a jejich rozhodnutí a přísliby. S diskuzními příspěvky vystoupilo i několik nájemníků, kteří nejčastěji hovořili o špatných podmínkách bydlení. Vařeka na závěr ubezpečil, že město se v tuto chvíli zabývá pouze odprodejem oprávněným nájemníkům.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Vláda chce na boj proti suchu čtyři miliardy korun, speciální zákon a výstavbu nových vodních děl Vláda chce na boj proti suchu čtyři miliardy korun, speciální zákon a výstavbu nových vodních děl Na boj proti suchu včetně nových přehrad chce vláda vynaložit čtyři miliardy korun. Na … AKTUÁLNĚ Přijde konečně očekávaný déšť? Česko čeká zlom počasí a výrazné ochlazení Přijde konečně očekávaný déšť? Česko čeká zlom počasí a výrazné ochlazení Vysoké teploty ještě nekončí. Nad východní Evropou se drží tlaková výše a do Česka … AKTUÁLNĚ Čtyři desetiletí pomoci lidem. Domov Svatý Jan chystá velký festival Čtyři desetiletí pomoci lidem. Domov Svatý Jan chystá velký festival Domov Svatý Jan letos slaví 40 let od svého založení. Za tu dobu se stal místem, kde … NEPŘEHLÉDNĚTE Hbití a tajemní obyvatelé brdských plání a pasek. Ještěrka obecná a živorodá mají rozdílný svět Hbití a tajemní obyvatelé brdských plání a pasek. Ještěrka obecná a živorodá mají rozdílný svět Jsou nenápadné, tiché a většinou je zahlédnete na krátký okamžik. Záblesk pohybu v … POZNÁVÁME BRDY Překonali jsme hranici 35.000. A k tomu 11.000 na Instagramu. Příbram.cz roste díky vám Překonali jsme hranici 35.000. A k tomu 11.000 na Instagramu. Příbram.cz roste díky vám Překročili jsme další hranici, která ještě před rokem vypadala jako něco, co se nás … NEPŘEHLÉDNĚTE Obořištěm zazní burácení historických motorů. Na 8. sraz veteránů dorazí desítky unikátních strojů Obořištěm zazní burácení historických motorů. Na 8. sraz veteránů dorazí desítky unikátních strojů Milovníci historických automobilů a motocyklů by si měli v kalendáři zakroužkovat … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie udeřila na nenávistné komentáře! Kvůli příbramskému Pride prověřuje desítky příspěvků Policie udeřila na nenávistné komentáře! Kvůli příbramskému Pride prověřuje desítky příspěvků Už tuto sobotu se v Příbrami uskuteční vůbec první Pride, tedy pochod LGBT komunity. … AKTUÁLNĚ Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin i naftu pořídíte u Silmetu Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin i naftu pořídíte u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,89 Kč do 41,90 Kč … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Svatohorská poutní slavnost, živá Marie Terezie i pilotní ročník Příbram Pride! Tipy na víkend: Svatohorská poutní slavnost, živá Marie Terezie i pilotní ročník Příbram Pride! Centrem dění tohoto víkendu bude nejen Svatá Hora, kde se bude konat další poutní … NEPŘEHLÉDNĚTE
Hladina Orlíku padá o metr týdně. U Zvíkova už kvete voda — fotogalerie z místa Hladina Orlíku padá o metr týdně. U Zvíkova už kvete voda — fotogalerie z místa Orlická přehrada zažívá největší pokles hladiny za poslední desítky let. V nádrži … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz