15. 3. svátek má Ida

Prodej bytů v Dlouhé se odložil, nebyl formálně připraven

26. května 2016   (06:19)
Prodej bytů v Dlouhé se odložil, nebyl formálně připraven
foto: pribram.cz

Rada města navrhla několik variant zvýhodnění pro dlouhodobé nájemníky.



Nejpozději v září se zastupitelé budou zabývat prodejem nástavbových bytů v Dlouhé ulici. Bod byl kvůli formálním nedostatkům stažen z pondělního jednání. Záměr prodeje bude třeba vyvěsit znovu na úřední desce, aby bylo vše v pořádku a nikdo ho nemohl napadnout. Podle vedoucího právního odboru Petra Němce by se vše mohlo stihnout již na červnovém jednání, nejpozději pak v září, protože během letních prázdnin se zastupitelé nescházejí.

Důvody stažení bodu jsou hned dva. Kvůli změně zákona je třeba znovu vyhlásit záměr prodeje, protože původní z roku 2009 mu již neodpovídá. Také je třeba zapsat v katastru pozemky pod domy, které byly darovány.

Stažení bodu se nelíbilo Ivanu Šedivému (ODS). Podle něj už mohlo být vše včas připraveno. Odsunutí podle něj nedělá dobrý dojem na veřejnost a především lidi, kteří kvůli prodeji přišli osobně na pondělní zastupitelstvo.

Původní varianta za 1050 Kč za metr čtvereční je vyloučena

Z rady města míří zastupitelům materiál, který podle délky užívání bytu počítá se slevou 46 až 61 procent. Průměrná cena, za kterou tak mohou majitelé byt odkoupit, je 3.000 Kč za metr čtvereční. Znaleckým posudkem přitom byla cena stanovena na 6.800 Kč. Původním usnesením zastupitelstva, které ale bylo revokováno, byla částka stanovena na 1.050 Kč.

„My nevíme, jak to dopadne v zastupitelstvu, ale rada města doporučuje schválit návrh, který řeší odstupňovanou cenu bytů podle toho, jak tam kdo bydlí dlouho před přijetím toho usnesení,“ řekl již dříve na tiskové konferenci místostarosta Václav Švenda (TOP 09), který dodává, že průměrná plocha bytu je 49 metrů čtverečních.

Podle starosty Jindřicha Vařeky má klub ANO jiné představy a teprve zastupitelstvo rozhodne o konečné ceně. „Považujme to za takový prvotní návrh k diskuzi, která v této věci na zastupitelstvu vypukne,“ uzavřel Vařeka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Policisté hledají čtrnáctiletou Vanesu. Naposledy byla viděna v Mníšku pod Brdy Policisté hledají čtrnáctiletou Vanesu. Naposledy byla viděna v Mníšku pod Brdy Policisté z Příbrami vyhlásili pátrání po čtrnáctileté Vanese Badžové, která odešla z … Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou S příchodem jara se v českých lesích a hájích začínají objevovat první porosty … NEPŘEHLÉDNĚTE Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“ Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“ Festival Sherlock v příbramském Divadle Antonína Dvořáka přivítal herečku Alenu … ROZHOVOR Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny rozdělují zákazníky skoro jako politické názory. Jedni je … Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Zmrzliny s netradičními příchutěmi nejsou nic nového. Svět už viděl česnekovou, … ZAJÍMAVOSTI Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy a statky ČR (VLS) vydaly varování všem návštěvníkům. V pondělí 16. a v … NEPŘEHLÉDNĚTE Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Povinný sběr bioodpadu v Příbrami vyvolal mezi částí veřejnosti silné reakce. Někteří … NEPŘEHLÉDNĚTE Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty Tradice pomoci pokračuje – učitelé hudby a zpěvu připravili koncert na podporu … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie v Příbrami rozdávala pokuty: Nepřipoutaní, mobily, drogy i zákazy řízení Policie v Příbrami rozdávala pokuty: Nepřipoutaní, mobily, drogy i zákazy řízení Policisté se v týdnu zaměřili na speciální dopravní kontrolu, která byla zaměřena … FOTOGALERIE
Co je pro vás poslem jara? První čáp na komíně nebo sněženky? Co je pro vás poslem jara? První čáp na komíně nebo sněženky? Co je vlastně symbolem jara? Pro někoho je to návrat čápů na komíny, pro jiného první … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz