29. 5. svátek má Maxim
https://szm.pb.cz/akce/den-deti-na-novaku/

Proč si postavit dřevostavbu

Komerční sdělení
9. května 2024   (17:43)
Proč si postavit dřevostavbu

Stavba nového domu je důležitým rozhodnutím, které váš život ovlivní na mnoho let.


Pokud ještě zvažujete různé technologie výstavby, věřte, že při výběru materiálu pro dům je z mnoha důvodů skvělou volbou dřevo. Svědčí o tom i fakt, že dřevostavby jsou v Česku v posledních letech stále populárnější a jejich počet každým rokem roste. Není divu, stavby ze dřeva nabízejí celou řadu výhod jak z hlediska vlastní stavby, tak i z uživatelského pohledu. Navíc renomovaného výrobce dřevostaveb Martinice Group najdete nedaleko vás, v Martinicích. Nejedná se ale jen o výrobce dřevostaveb, ale spolehlivého partnera, který vám vám při stavbě může zajistit komplexní servis. Tam patří projekční práce, výroba i montáž a také poradenství a zajišťování potřebných úkonů před vlastní realizací stavby, jako například vyřízení stavebního povolení nebo záborů. Důvodů, proč si proč si pořídit dům od společnosti Martinice Group je ale mnohem víc. Pojďme se podívat na ty nejdůležitější.

Rychlá stavba domu

Montované dřevostavby mají jednu nespornou výhodu a tou je rychlost stavby. Pokud máte vlastní pozemek, vyřízené stavební povolení a zhotovenou základovou desku, můžete do pár měsíců bydlet. Ano, takhle rychlé to v případě dřevostavby může být. A tím to nekončí. Dalším benefitem je to, že vám odpadnou starosti se sháněním řemeslníků. Jednoduše je nebudete potřebovat. Pokud si dům objednáte u nás v Martinicích, o vše se postaráme my. Vaším úkolem bude jen vybrat si dům z naší nabídky nebo nám říct své představy a my vám podle nich ve spolupráci s architektem a projektantem připravíme návrh vašeho nového domova přímo na míru. A pak ho i postavíme.

Kontrolovaná výroba dílů

Rychlá stavba je dána precizní přípravou a zpracováním jednotlivých částí domu. Výroba všech dílů probíhá v našich výrobních halách v kontrolovaném prostředí a s pomocí nejmodernějších technologií. Díky tomu připravíme všechny části domu s milimetrovou přesností a na místě stavby pak do sebe vše perfektně zapadá. I proto je vlastní stavba domu opravdu rychlá a nemusíte se bát nepříjemných překvapení, která se u zděných staveb občas objeví.

Stavba kdykoli během roku bez mokrých procesů

Dřevostavbu můžete postavit kdykoli během celého roku. Jedinou podmínkou je kvalitně připravená základová deska. To je další velkou výhodou oproti zděným domům, pro jejichž stavbu potřebujete vhodné klimatické podmínky. V našich zeměpisných šířkách je tak možnost stavět zděné domy na několik měsíců omezena. Toto omezení se dřevostaveb netýká.
Dalším benefitem je to, že stavba se obejde bez mokrých procesů. Nemusíte tedy čekat na vysychání nového domu, bez kterého by se u vás doma velmi rychle usadily plísně. Jednoduše postavíme dům a vy se můžete nastěhovat do nového domova, kde je příjemné klima.

Odolnost a trvanlivost dřevostaveb

Na internetu (a nejen tam) koluje řada mýtů. Jedním z nejrozšířenějších je ten, že zděná stavba vydrží déle než ta dřevěná. Není to pravda. Dřevostavby si co do odolnosti a trvanlivosti v ničem nezadají se zděnými a vydrží stejně dlouho. Podmínkou je ochrana dřevěného domu proti vlhkosti. Spolehlivý dodavatel dřevostaveb ví, jak stavbu spolehlivě ochránit. Proto se ho nebojte zeptat, jaká opatření proti vlhkosti jsou v domě použita. Základem je správný návrh stěny a uspořádání jednotlivých vrstev tak, aby vlhkost uvnitř nekondenzovala, ale mohla se odvětrávat. To je úkol, kterého by se měli ujmout odborníci. I tady se v důležitých detailech odlišujeme od naší konkurence. Zeptejte se nás v čem.

Pokud ještě zvažujete různé technologie …
Zdraví a pohoda

Dřevo je přírodní materiál, který neobsahuje toxické látky ani neprodukuje škodlivé emise. Při vhodně zvolené skladbě vodorovných konstrukcí umí dřevostavba i akumulovat teplo. Díky pečlivě vybraným materiálům a složení skladby stěn budete mít doma příjemné klima i v době, kdy bude topení vypnuté. Říká se tomu fázový posun tepla a vyjadřuje to dobu, za jak dlouho se změna teploty na vnějším povrchu konstrukce projeví na straně interiéru. Pro vás je ale důležité vědět to, že v zimě budete mít doma příjemné teplo a v letních vedrech se nebudete zalykat horkem, protože dům dokáže uvnitř udržet příjemné klima bez ohledu na počasí venku.

Nízkoenergetický standard v ceně

Je to tak, všechny naše domy mají nízkoenergetický standard v ceně stavby. Vaše provozní náklady budou nízké a komfort bydlení vysoký. Přesně tak, jak si zasloužíte vy i vaši blízcí. Dřevo má přirozenou izolační schopnost a ve spojitosti s použitím kvalitních a správně použitých izolačních materiálů přináší příjemné klima a skvělé výsledky při hospodaření s energiemi. A pokud budete chtít, postavíme vám i pasivní dům.

Difuzně otevřená stavba

Naše domy jsou difuzně otevřené. Co to znamená? Znamená to, že domy umějí dýchat a díky tomu je v nich lepší klima a méně vlhkosti v konstrukci. Zjednodušeně řečeno, konstrukce domu je sama sobě ochranou, protože vlhkost se průběžně odvětrává a dostává se z konstrukce pryč. Plísně uvnitř stěn tak nemohou vzniknout. To vše díky tomu, že myslíme na každý detail, stavíme podle certifikovaných postupů a používáme jen prověřené materiály nejvyšší kvality, od dřeva až po izolační materiály.

Dobré akustické vlastnosti

Rozšířeným mýtem je, že dřevostavba má špatné akustické vlastnosti. Je to právě naopak, správně postavená dřevostavba může mít dokonce lepší akustické parametry než zděný dům. Je to však výsledkem pečlivé přípravy, precizní práce a použití těch pravých materiálů ve správné skladbě. Díky dlouholetým zkušenostem a zaměření na detail máme v Martinicích v tomto ohledu opravdu skvělé výsledky ověřené akreditovanou laboratoří.

Zdraví a pohoda

Dřevo je přírodní materiál, …
Certifikace

V našich domech se lidem dobře žije. Proč to tak je? Používáme jen certifikované materiály a také naše veškeré výrobní postupy splňují náročné požadavky certifikačních autorit. Každý díl je vyroben přesně podle certifikačních nároků a stejně postupujeme při samotné stavbě domu. Díky tomu má každý náš zákazník jistotu, že vše, co ohledně našich domů slibujeme, také dodržíme. I to jsme schopni doložit certifikátem „prověřená stavba“, který po kontrole každého našeho domu a provedení blow door testu vystaví autorizovaná osoba Výzkumný a vývojový ústav dřevařský, Praha, s.p.

Kotvení dřevostaveb

Každá dřevostavba potřebuje správné kotvení k základové desce, odpovídající sněhové a větrné oblasti v místě stavby. Proto pro každou stavbu navrhujeme na základě statického výpočtu správné kotvicí prvky, jejich počet a způsob použití. Od počátku tedy můžete vědět, jak bude váš dům ukotven. Ani v tomto případě není prostor pro „improvizaci“ na místě, jak se občas u některých našich konkurentů děje. Platí, že ať už si budete dřevostavbu objednávat u kohokoli, otázku na kotvení určitě dodavateli položte. Rozhodně stojí za to mít jistotu, že dodavatel přesně ví, jaké kotvení je potřeba a jak ho správně provést.

Chcete dům ze dřeva?

Důvodů, proč si pro svůj domov vybrat dřevostavbu z Martinic, je rozhodně mnohem víc. Ty nejdůležitější jsme vám představili v našem článku, ty další vám rádi představíme osobně. Postavit kvalitní dřevostavbu tak, aby se vám v ní dobře žilo a stavba dlouho vydržela, je úkol pro profesionály. V Martinicích stavíme dřevěné domy již řadu let a máme zkušenosti se stovkami realizací na různých místech včetně atypických pozemků. Dokážeme také vyřídit potřebnou dokumentaci a veškerá potřebná povolení související se stavbou domu.
Pokud uvažujete o svém novém domově ze dřeva a chcete se na cokoli zeptat, napište nám nebo zavolejte. Rádi vám pomůžeme. Kontakt zde.
Certifikace

V našich domech se lidem dobře …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: PR
autor: PRSouvisející


Další články

Výrobce koupelen Ravak očekává za loňský rok pokles tržeb na 1,75 mld Kč Výrobce koupelen Ravak očekává za loňský rok pokles tržeb na 1,75 mld Kč Firma, která aktuálně zaměstnává 850 lidí, bývá označována za největšího výrobce … Stávka justičního personálu uzavřela podatelnu příbramského soudu Stávka justičního personálu uzavřela podatelnu příbramského soudu Podání lze soudu dnes podat elektronicky nebo poskytovatelem poštovních služeb. AKTUALIZOVÁNO Policie odvolala pátrání po vězni, jenž uprchl z pracoviště v Nehvizdech Policie odvolala pátrání po vězni, jenž uprchl z pracoviště v Nehvizdech Hledaného muže dnes policisté zadrželi v autobuse na Mladoboleslavsku. AKTUALIZOVÁNO Příbram padá mezi amatéry a vedení řeší co dál Příbram padá mezi amatéry a vedení řeší co dál I přes tříbodovou domácí výhru 2:0 v posledním kole proti Vyškovu byla na příbramském … Jak digitální technologie ovlivňují lidský mozek? Waldorfská škola uvede přednášku neurologa Martina Jana Stránského Jak digitální technologie ovlivňují lidský mozek? Waldorfská škola uvede přednášku neurologa Martina Jana Stránského Setkání s lékařem a pedagogem se koná ve středu 29. května od 17.00 v tělocvičně … U Březnice přetočil řidič auto na bok, nadýchal přes dvě promile alkoholu U Březnice přetočil řidič auto na bok, nadýchal přes dvě promile alkoholu Havárie se obešla bez zranění. Česká televize v případě nezvýšení poplatku omezí výrobu až o 45 procent Česká televize v případě nezvýšení poplatku omezí výrobu až o 45 procent K razantnímu omezení by musela přistoupit v případě, že by legislativním procesem … Jan Kholl: Pusťte světlo do tmavého večera Jan Kholl: Pusťte světlo do tmavého večera Po vloni vydané novele Tajný život domorodců vychází v nakladatelství Host druhá kniha … Středočeský zastupitel Herman se odvolal v případu žaloby hejtmanky Peckové Středočeský zastupitel Herman se odvolal v případu žaloby hejtmanky Peckové Soud 9. dubna rozhodl, že za výroky o jejím údajném zapojení do korupční kauzy …
Den bezpečné Příbrami předvede práci záchranných složek Den bezpečné Příbrami předvede práci záchranných složek První pátek v červnu se areál Nového rybníka stane místem s největší koncentrací …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Mariánská 135
261 01 Příbram IV

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Rosalota, s.r.o. zakázáno.
2014 - 2024 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies