Proč nejsou veřejné záchody na Dvořákově nábřeží i na mince?
26. září 2024 (10:00)
foto: Technické služby města Příbrami / se souhlasem
Otevření nových veřejných záchodů na Dvořákově nábřeží vyvolalo mezi našimi čtenáři řadu pohoršených komentářů a dotazů, proč nelze za jejich použití platit i v hotovosti.
Na nedávné tiskové konferenci vedení příbramské radnice s novináři přišla na přetřes i „minikauza“ ve spojitosti s nově otevřenými veřejnými toaletami na Dvořákově nábřeží. Město se totiž rozhodlo, po negativní zkušenosti s cykloboxy u vlakového nádraží, ve kterých přespávali bezdomovci, toalety zpřístupnit na základě poplatku 15 Kč, který lze uhradit výhradně prostřednictvím platební karty.
To vyvolalo nevoli u části veřejnosti, která nedisponuje platební kartou nebo ji z principu odmítá. Občané se pozastavují nad faktem, že za použití záchodů nelze na takto frekventovaném místě platit v hotovosti a považují to za diskriminační a omezující.
foto: Technické služby města Příbrami / se souhlasem
Rozhodnutí obhajoval starosta Jan Konvalinka. „Tak jako každý projekt, i tento bude mít nějaké období, po kterém budeme vyhodnocovat, jak vše funguje a pokud zde bude skutečně silná poptávka po možnosti, aby toalety šlo otevírat i jiným než bezkontaktním způsobem, tak se tím samozřejmě budeme zabývat. Otázkou je i možnost otevírání na takzvaný euroklíč, určený pro osoby se specifickými zažívacími chorobami. Přesto věřím, že stávající nastavení bude funkční a dostačující, neboť velká většina naší populace dnes už bez problému umí pracovat i s bezkontaktními platebními prostředky.“
Starosta ještě dodal, že město také jedná s vlastníkem objektu bývalých toalet v Jiráskových sadech o jejich možné revitalizaci a znovuzprovoznění. Rozhodnutí by mělo padnout v nejbližších dnech. Řeč přišla i na toalety za průchodem z náměstí 17. listopadu, kde se rovněž množí stížnosti na to, že záchody bývají občas nedostupné. Místostarosta Peterka, pod něhož spadají technické služby (TS) dodal, že toalety si do své správy nedávno převzaly TS, jejichž zaměstnanci tam budou s určitou pravidelností docházet a záchody udržovat.
Starosta ještě dodal, že město také jedná s vlastníkem objektu bývalých toalet v Jiráskových sadech o jejich možné revitalizaci a znovuzprovoznění. Rozhodnutí by mělo padnout v nejbližších dnech. Řeč přišla i na toalety za průchodem z náměstí 17. listopadu, kde se rovněž množí stížnosti na to, že záchody bývají občas nedostupné. Místostarosta Peterka, pod něhož spadají technické služby (TS) dodal, že toalety si do své správy nedávno převzaly TS, jejichž zaměstnanci tam budou s určitou pravidelností docházet a záchody udržovat.
foto: Technické služby města Příbrami / se souhlasem
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Jak lze pomoci lidem z oblastí zasažených povodněmi?
•Pátek 20. září bude v Příbrami patřit seniorům
•Nově otevřené parkoviště v Dlouhé ulici pomůže vyřešit akutní problém s nedostatkem parkovacích míst
Další články
Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života
Psychologové upozorňují, že české děti mají méně odolnosti vůči stresu než jejich …
ZAJÍMAVOSTI
Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“
U základní školy v Bohutíně proběhla preventivní dopravní akce s názvem „Slunce na …
AKTUÁLNĚ
Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016
Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo 245 obcí z celé České …
ZAJÍMAVOSTI
Muzea slaví svůj den. Příbram představí novou aplikaci pro Geopark Brd a Podbrdska
Mezinárodní den muzeí letos v Příbrami připomene Hornické muzeum Příbram novinkou, …
ZAJÍMAVOSTI
Jaro přináší nový život. A zároveň nejvíc smrti. Pomozte to změnit.
Jaro je tu a s ním i období, kdy se v trávě rodí tisíce mláďat. A zároveň období, kdy …
ZVÍŘATA
Vrány místo popelářů? Ve Švédsku sbírají odpadky za pamlsky. A dělají to líp než lidi
Ve švédském městě Södertälje testují projekt, který zní jako sci‑fi: divoké vrány …
ZAJÍMAVOSTI
Do Brd i bez auta. Cyklobusy a turistické linky propojují Plzeňsko i Příbramsko
Ačkoliv jsou autobusové linky pro turisty určené především pro Plzeňsko, využít je …
DOPRAVA
Jak se aktuálně vyvíjejí ceny nemovitostí v Příbrami a okolí?
Realitní trh ve Středočeském kraji pokračuje i v roce 2026 v postupném růstu. Po …
PR
Ředitel Waldorfské školy Příbram Robert Žák: „Naším cílem je rozvíjet dítě jako celistvou osobnost“
Jak vypadá škola, která staví na individuálním přístupu, tvořivosti a propojení …
ROZHOVOR
Příbram zve na výlet do minulosti: Vydejte se po stopách našich předků
Oslavy 810. výročí města pokračují a přinášejí další zajímavou akci pro veřejnost. …
HISTORIE




