27. 4. svátek má Jaroslav




Pro příbramskou nemocnici je větším problémem personál než lůžka

15. října 2020   (18:25)
Pro příbramskou nemocnici je větším problémem personál než lůžka
foto: pribram.cz

V příbramské nemocnici je nyní 33 pacientů s covidem-19, z toho čtyři jsou na jednotce intenzivní péče a čtyři na oddělení ARO.


Příbramská nemocnice by měla problém se zajištěním personálu pro lůžka, která mají vzniknout mimo zdravotnická zařízení. Už nyní kvůli chybějícím zdravotníkům omezuje neakutní péči, aby měla personál pro pacienty s covidem-19. Lůžek je ale zatím dost, řekl dnes ČTK mluvčí příbramské nemocnice Martin Janota.

Nakažených nebo v karanténě je nyní 28 zdravotníků, celkem v nemocnici pracuje kolem 1300 lidí. Tím, že se omezují některé naplánované operace, by měla vzniknout nová dvě oddělení pro pacienty s koronavirem. "Lůžka zatím problémem nejsou, problém bude hlavně s personálem," uvedl Janota.
V příbramské nemocnici je nyní 33 pacientů s covidem-19, z toho čtyři jsou na jednotce intenzivní péče a čtyři na oddělení ARO. Zbytek leží na klasických lůžkách.
Vláda v pátek vydá nařízení ke stavbě polní nemocnice v pražských Letňanech. Zařízení má pojmout až 500 lůžek a vznikne kvůli rostoucímu počtu pacientů s covidem-19 a nedostatku lůžek ve standardních nemocnicích. Ministerstvo obrany uvedlo, že vzhledem k velikosti nemocnice v ní bude muset vedle vojenského být i civilní personál.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK_Jakub Pečenka
autor: Jakub Pečenka








Další články

Příbram zažila ekologický ‚festival práce‘. 498 dětí, 40 Bobcatů a sad, který roste před očima Příbram zažila ekologický ‚festival práce‘. 498 dětí, 40 Bobcatů a sad, který roste před očima Svatohorský sad se v pátek proměnil v jedno z nejživějších míst v Příbrami. Konal se … Rakovina, která zabíjí rychle. Teď má první účinný lék Rakovina, která zabíjí rychle. Teď má první účinný lék Rakovina slinivky patří k nejnebezpečnějším nádorům současnosti. Většina pacientů se o … NEPŘEHLÉDNĚTE Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE Ve čtvrtek 30. dubna v 16:00 hodin bude v Galerii OPE v Památníku Vojna slavnostně … KULTURA Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí Stovky návštěvníků, zaplněná parkoviště a dechberoucí výkony chladnokrevníků v srdci … FOTOGALERIE Dobříšští ochránci přírody můžou s pomocí nového dronu zachraňovat nejen srnčata, ale i hnízda vzácných opeřenců Dobříšští ochránci přírody můžou s pomocí nového dronu zachraňovat nejen srnčata, ale i hnízda vzácných opeřenců Přírodovědný spolek Dobříš vstupuje do nadcházející sezóny s významnou novinkou, která … AKTUÁLNĚ Z Příbrami do ekvádorské džungle: Karolína Urbanová našla nový domov, syna i životní směr Z Příbrami do ekvádorské džungle: Karolína Urbanová našla nový domov, syna i životní směr Karolína Urbanová pochází z Příbrami a její jméno před lety rezonovalo internetem pod … LIFESTYLE Výstava na náměstí T.G.M. v Příbrami připomíná hornickou minulost města Výstava na náměstí T.G.M. v Příbrami připomíná hornickou minulost města Hornickou minulost města připomíná venkovní výstava, která je k vidění na náměstí T. … NEPŘEHLÉDNĚTE Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo i letos výzvu dotačního programu Obchůdek … NEPŘEHLÉDNĚTE Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje Česko se potýká s narůstajícím suchem, které začíná výrazně zasahovat i lesní … AKTUÁLNĚ
Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin Státní veterinární správa (SVS) zakázala uvádění více než čtyř desítek mléčných … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz