14. 8. svátek má Alan




Pro každý tým bude připraven unikátní scénář dopravní nehody

4. října 2024   (17:30)
Pro každý tým bude připraven unikátní scénář dopravní nehody
foto: HZS Středočeského kraje / X

Tuto sobotu bude v Rožmitále pod Třemšínem plno hasičských vozů a hasičů. Konat se tu bude totiž druhý ročník Krajské soutěže jednotek Sboru dobrovolných hasičů obcí ve vyprošťování u dopravních nehod.


Klání zásahových jednotek dobrovolných hasičů vypukne v 8 hodin v prostoru rožmitálského autobusového nádraží poblíž Podzámeckého rybníka. Pořadateli jsou Krajské sdružení hasičů Středočeského kraje, Město Rožmitál pod Třemšínem a Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje.

„O titul krajského šampiona bude tentokrát usilovat třináct čtyřčlenných družstev. Soutěžící z jednotek předurčených pro zásahy u dopravních nehod nominovaly jednotlivé okresy,“ přiblížil Ladislav Holomčík, mluvčí středočeského záchranného sboru.

Každý okres bude zastupovat pouze jediný tým z řad členů tamních zásahových jednotek. Pouze okres Praha-západ bude zastoupen dvěma týmy. Představí se i vítěz prvního ročníku, kterým je tým Rudná. „Hasiči z obce u plzeňské dálnice D5 poblíž Prahy jsou zároveň úřadujícími mistry České republiky, neboť loni v září zvítězili na celostátní soutěži v Liberci,“ připomněl mluvčí.
Co tedy diváci konkrétně uvidí na vyčleněné ploše? Podle pořadatelů se mohou těšit na velmi zajímavou podívanou. „Pro každé soutěžní kvarteto bude připraven zcela unikátní scénář dopravní nehody. Co konkrétně na soutěžící čeká, to uvidí až po odstartování pokusu a vyběhnutí z izolace. Úkolem družstva, které má svého velitele i zdravotníka, bude vyprostit zraněnou osobu z vozidla v časovém limitu dvaceti minut, jinak hrozí diskvalifikace,“ popsal Ladislav Holomčík scénář závodů. Rozhodčí budou kromě času také sledovat zvolenou taktiku, techniku vlastního zásahu, ale také předlékařskou péči o fiktivně zraněného. Všechno se boduje a kdo získá bodů nejvíc, ten zvítězí.

Slavnostní zakončení s předáním pohárů, diplomů a cen je plánováno přibližně kolem čtvrté hodiny odpoledne.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Karel Hutr








Související


Další články

Překonali jsme hranici 35.000. A k tomu 11.000 na Instagramu. Příbram.cz roste díky vám Překonali jsme hranici 35.000. A k tomu 11.000 na Instagramu. Příbram.cz roste díky vám Překročili jsme další hranici, která ještě před rokem vypadala jako něco, co se nás … NEPŘEHLÉDNĚTE Obořištěm zazní burácení historických motorů. Na 8. sraz veteránů dorazí desítky unikátních strojů Obořištěm zazní burácení historických motorů. Na 8. sraz veteránů dorazí desítky unikátních strojů Milovníci historických automobilů a motocyklů by si měli v kalendáři zakroužkovat … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie udeřila na nenávistné komentáře! Kvůli příbramskému Pride prověřuje desítky příspěvků Policie udeřila na nenávistné komentáře! Kvůli příbramskému Pride prověřuje desítky příspěvků Už tuto sobotu se v Příbrami uskuteční vůbec první Pride, tedy pochod LGBT komunity. … AKTUÁLNĚ Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin i naftu pořídíte u Silmetu Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin i naftu pořídíte u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,89 Kč do 41,90 Kč … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Svatohorská poutní slavnost, živá Marie Terezie i pilotní ročník Příbram Pride! Tipy na víkend: Svatohorská poutní slavnost, živá Marie Terezie i pilotní ročník Příbram Pride! Centrem dění tohoto víkendu bude nejen Svatá Hora, kde se bude konat další poutní … NEPŘEHLÉDNĚTE Hladina Orlíku padá o metr týdně. U Zvíkova už kvete voda — fotogalerie z místa Hladina Orlíku padá o metr týdně. U Zvíkova už kvete voda — fotogalerie z místa Orlická přehrada zažívá největší pokles hladiny za poslední desítky let. V nádrži … FOTOGALERIE Léky na cukrovku změnily svět. Mounjaro a Wegovy lámou rekordy, pomáhají s obezitou a mění nejen americkou společnost Léky na cukrovku změnily svět. Mounjaro a Wegovy lámou rekordy, pomáhají s obezitou a mění nejen americkou společnost Dvě největší globální firmy vyrábějící léky na cukrovku a obezitu oznámily výsledky za … ZDRAVOTNICTVÍ Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák Stačí nehoda na parkovišti, poškozená značka nebo svodidla a problém může být mnohem … Solvayovy lomy lákají na jízdu vláčkem i jedinečný pohled do historie těžby Solvayovy lomy lákají na jízdu vláčkem i jedinečný pohled do historie těžby Jen kousek od obce Svatý Jan pod Skalou se ukrývá místo, kde se snoubí průmyslová … TIP NA VÝLET
Drama v MOL Cupu: Spartak Příbram potrápil třetiligového favorita z Písku Drama v MOL Cupu: Spartak Příbram potrápil třetiligového favorita z Písku Spartak šel do vedení už v úvodu a proti třetiligovému Písku se dokázal vrátit a … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz