6. 12. svátek má Mikuláš

Přístup pejskařů se zlepšil, vysavač psích exkrementů je však stále v permanenci

12. listopadu 2019   (06:21)
Přístup pejskařů se zlepšil, vysavač psích exkrementů je však stále v permanenci

Loni bylo v příbramských ulicích a parcích zlikvidováno zhruba 2 500 kilogramů psích exkrementů


Na světě zřejmě neexistuje chodník či park, který by nepoznal typickou psí vizitku v podobě hnědé hromádky. Nesebrané psí exkrementy jsou ve městech obecně velkým problémem. Nejkritičtějším je bezesporu období, kdy taje napadaný sníh. Obleva vždy nekompromisně odhalí nelichotivý pohled, a to nejen na zatravněné plochy. S psími výkaly však města bojují po celý rok.

Příbramské technické služby vyrážejí do ulic s vysavačem psích exkrementů pravidelně třikrát do týdne. Jeden pracovník vybavený motorovým vysavačem denně vyčistí stanovená prostranství od osmi až deseti kil psích výkalů. V roce 2018 bylo na území města zlikvidováno hruba 2.500 kilogramů exkrementů.
 
„Pokud jde o konkrétní lokality, nedá se jednoznačně říci, která nejvíce trpí. Přístup pejskařů se však v posledních letech zlepšil,“ uvedla Eva Švehlová, tisková mluvčí Městského úřadu Příbram.
 
V současné době je ve městě instalována padesátka košů na psí exkrementy a plánují se další místa pro jejich instalaci.

Ačkoliv finanční prostředky za úklid psích exkrementů nelze jednoznačně vyčíslit, faktem je, že pracovníci, kteří se sběrem výkalů zabývají, by mohli být užiteční úplně někde jinde.

Jak tento problém řeší ve světě?
V řadě francouzských a belgických měst je možné vidět tzv. psí záchodky. Jsou značeny vtipnými a srozumitelnými značkami. Jejich povrch tvoří směs písku a cementu, což umožňuje psům "hrabat" a na druhé straně zabraňuje vnikání písku do zařízení vysávajícího výkaly.

V některých městech Nizozemska a Belgie se vyskytují celé ohraničené plochy přímo určené k psí toaletě, Čína kvůli množícím se výkalům v ulicích uvažuje o „politice jednoho psa“. Některá evropská města dokonce uvažují o tom, že by psí výkaly identifikovala pomocí DNA. Majiteli, který po svém psovi neuklízí, by pak hrozila pokuta. V Maďarsku zavedli sběr exkrementů, které vykupují na sběrných místech. Prý o tuhle činnost projevili zájem především bezdomovci.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto pixabayDalší články

Lucifer má připravené pekelné křeslo, pod knihou hříchů se prohýbá stojan Lucifer má připravené pekelné křeslo, pod knihou hříchů se prohýbá stojan Čtyřicet čertů čeká na hříšníky. Možná přijede i pekelné koňské spřežení. 6. prosince 2019   (12:51) Policie zavítala do samotného pekla Policie zavítala do samotného pekla Co nebo kdo je to „Mišguláš“? Na tuto otázku zná odpověď pětice příbramských čertů. 6. prosince 2019   (10:33) Gangloffova šindelka se vrací do Rožmitálu Gangloffova šindelka se vrací do Rožmitálu Podbrdské muzeum získalo originál unikátního stroje vyrobeného před 120 lety v Rožmitále. Stane se součástí stálé expozice věnované lesmistru a vynálezci Karlu Gangloffovi. 6. prosince 2019   (08:57) Advent v Příbrami: V Pražské pohoda, ve velkých obchodních zónách začíná stres Advent v Příbrami: V Pražské pohoda, ve velkých obchodních zónách začíná stres Pražská ulice se před Vánoci stává útočištěm pro ty, kteří se snaží vyhnout předvánočnímu šílenství 6. prosince 2019   (06:22) Miniaturní replice Karlova mostu svitla naděje. Petice na záchranu se dostala k památkářům Miniaturní replice Karlova mostu svitla naděje. Petice na záchranu se dostala k památkářům Ministerstvo kultury se začalo zabývat návrhem na prohlášení mostu za kulturní památku 5. prosince 2019   (19:46) Macíkův Karel i Brabcova Anežka už plují na Rallye Dakar Macíkův Karel i Brabcova Anežka už plují na Rallye Dakar Členové týmu Big Shock Racing doufají, že jejich stroje doplují do cíle v pořádku. A těší se, že si své svěřence v Džiddě vyzvednou už 2. ledna 5. prosince 2019   (17:28) Požár rodinného domu v Solenicích způsobil škodu za tři miliony Požár rodinného domu v Solenicích způsobil škodu za tři miliony Z hořícího domu se dostaly tři osoby, dvě byly nadýchané toxickým kouřem, jedna z nich i popálená. Zdravotnická záchranná služba je převezla do nemocnice. 5. prosince 2019   (15:19) V Příbrami bude pokáceno 88 stromů. Jsou suché či nebezpečné V Příbrami bude pokáceno 88 stromů. Jsou suché či nebezpečné Pokáceny budou i tři lípy srdčité. Jedna z nich stojí nad dětským hřištěm na Komenského náměstí. Jedná se o velmi proschlý strom s prasklinou na hlavní kosterní větvi a hrozí její pád 5. prosince 2019   (14:07) Mikuláš naděluje, čerti straší zlobivé děti. Kde se vzala lidová tradice? Mikuláš naděluje, čerti straší zlobivé děti. Kde se vzala lidová tradice? Čertovský svátek patří mezi naše velmi udržované tradice. K někomu chodí Mikuláš na návštěvu, jinde nechává mikulášskou nadílku za dveřmi. 5. prosince 2019   (11:07) Policie obvinila řidiče kvůli tragické nehodě sanitky v Čenkově Policie obvinila řidiče kvůli tragické nehodě sanitky v Čenkově Při nehodě zemřel převážený šestaosmdesátiletý pacient, další člověk byl zraněn. 5. prosince 2019   (09:06)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz