4. 12. svátek má Barbora
Přístup pejskařů se zlepšil, vysavač psích exkrementů je však stále v permanenci

12. listopadu 2019   (06:21)
Přístup pejskařů se zlepšil, vysavač psích exkrementů je však stále v permanenci

Loni bylo v příbramských ulicích a parcích zlikvidováno zhruba 2 500 kilogramů psích exkrementůNa světě zřejmě neexistuje chodník či park, který by nepoznal typickou psí vizitku v podobě hnědé hromádky. Nesebrané psí exkrementy jsou ve městech obecně velkým problémem. Nejkritičtějším je bezesporu období, kdy taje napadaný sníh. Obleva vždy nekompromisně odhalí nelichotivý pohled, a to nejen na zatravněné plochy. S psími výkaly však města bojují po celý rok.

Příbramské technické služby vyrážejí do ulic s vysavačem psích exkrementů pravidelně třikrát do týdne. Jeden pracovník vybavený motorovým vysavačem denně vyčistí stanovená prostranství od osmi až deseti kil psích výkalů. V roce 2018 bylo na území města zlikvidováno hruba 2.500 kilogramů exkrementů.
 
„Pokud jde o konkrétní lokality, nedá se jednoznačně říci, která nejvíce trpí. Přístup pejskařů se však v posledních letech zlepšil,“ uvedla Eva Švehlová, tisková mluvčí Městského úřadu Příbram.
 
V současné době je ve městě instalována padesátka košů na psí exkrementy a plánují se další místa pro jejich instalaci.

Ačkoliv finanční prostředky za úklid psích exkrementů nelze jednoznačně vyčíslit, faktem je, že pracovníci, kteří se sběrem výkalů zabývají, by mohli být užiteční úplně někde jinde.

Jak tento problém řeší ve světě?
V řadě francouzských a belgických měst je možné vidět tzv. psí záchodky. Jsou značeny vtipnými a srozumitelnými značkami. Jejich povrch tvoří směs písku a cementu, což umožňuje psům "hrabat" a na druhé straně zabraňuje vnikání písku do zařízení vysávajícího výkaly.

V některých městech Nizozemska a Belgie se vyskytují celé ohraničené plochy přímo určené k psí toaletě, Čína kvůli množícím se výkalům v ulicích uvažuje o „politice jednoho psa“. Některá evropská města dokonce uvažují o tom, že by psí výkaly identifikovala pomocí DNA. Majiteli, který po svém psovi neuklízí, by pak hrozila pokuta. V Maďarsku zavedli sběr exkrementů, které vykupují na sběrných místech. Prý o tuhle činnost projevili zájem především bezdomovci.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: mir foto pixabay

Další články

Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči V posledních třech dnech přibývalo zhruba po 20 pacientech s covidem denně Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Další protiepidemická doporučení se chystají k vánočním svátkům. V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník Po pachateli policie pátrá, ujížděl směrem k hlavnímu městu. Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Počet pacientů s koronavirem během tohoto týdne poklesl. Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Žena utrpěla vážné poranění hlavy. S napojením na umělou plicní ventilaci byla letecky … Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Poslední jednání zastupitelstva v letošním roce proběhne v pondělí 6. prosince. Na … Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. V kostele sv. Vojtěcha bude vystupovat Vepřekův smíšený sbor a zapálena bude také … Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž, uvnitř našli hasiči mrtvého muže. Speciálně … Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci „Z domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední …
Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz