Příští týden se ochladí, v noci už mohou přijít mrazíky
15. listopadu 2020 (09:48)
foto: pribram.cz, ČTK
Meteorologové vydali předpověď počasí pro období od 16. listopadu do 13. prosince.
Příští týden přinese do Česka ochlazení. Nejvyšší denní teploty postupně klesnou z devíti na pět stupňů Celsia. V dalších třech týdnech by se mělo dál mírně ochlazovat a v noci už budou teploty klesat pod bod mrazu. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) pro období od 16. listopadu do 13. prosince.
Jako celek budou následující čtyři týdny teplotně průměrné, domnívají se meteorologové. A od běžných hodnot pro tuto část roku by se neměly odchýlit ani množstvím srážek. "V průběhu období zaznamenáme na horách sněžení, v nižších polohách přechodně déšť se sněhem," uvádí ČHMÚ. Týdenní úhrny srážek se budou podle jeho předpovědi pohybovat většinou kolem deseti litrů vody na metr čtvereční.
Začátek příštího týdne bude ještě relativně teplý s denními maximy kolem devíti stupňů. Na konci týdne už ale meteorologové předpokládají teploty přes den jen kolem pěti stupňů Celsia. Úměrně tomu se ochladí i v noci, a to ze zhruba pěti stupňů na začátku týdne k nule na jeho konci.
Navazující tři týdny se budou teploty dál mírně snižovat. Denní maxima by už neměla stoupat nad pět stupňů a v noci už bude pravděpodobně mrznout.
Dlouhodobá průměrná teplota pro období od 16. listopadu do 13. prosince je 0,8 stupně Celsia. Nejchladněji bylo v roce 1998, kdy průměr činil minus tři stupně. Zatím nejvyšší průměr 5,6 stupně Celsia meteorologové zaznamenali v období na přelomu listopadu a prosince v roce 2006.
Měsíční výhled se podle ČHMÚ zaměřuje na týdenní průměry, nepostihuje proto všechny možné výkyvy počasí. Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek je zhruba 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro daná období.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
První týdny otcovství mění mužům mozek. Vědci popsali, co se děje v hlavách čerstvých tátů
Vědci dlouho věděli, že mateřství zásadně mění ženský mozek. Ale co otcové? Nová …
LIFESTYLE
Kozárovická 20 láká na nové trasy i krásy a přírodu kolem Orlické přehrady
Již 14. ročník oblíbeného pochodu Kozárovická 20 se uskuteční už tuto sobotu 30. …
TIP NA VÝLET
Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin zdražil, nafta mírně zlevnila
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,90 Kč do 44,10 Kč …
DOPRAVA
Z Příbrami až na evropský šampionát. Mladé stepařky z Oxygenu chtějí v Belgii zazářit
Velký sportovní úspěch slaví Oxygen Příbram. Kadetský a juniorský tým závodního step …
SPORT
Hasiči z Březových Hor mají moderní cisternu za téměř 12 milionů
Jednotka SDH Příbram – Březové Hory má od tohoto týdne k dispozici novou moderní …
ZAJÍMAVOSTI
Příbram jde po černých skládkách. Kamery odhalí viníky, pokuty budou bolet
Příbram se chystá tvrdě zakročit proti černým skládkám, které se v posledních měsících …
AKTUÁLNĚ
Do Příbrami míří první ročník Víkendu aktivních seniorů, dorazí i Kateřina Cajthamlová
Co kdyby stáří nebylo o zpomalování, ale o nové energii, pohybu a setkávání? Právě na …
ZAJÍMAVOSTI
Nemocnice zve na tradiční gospelový koncert. Maranatha Gospel Choir vystoupí v Příbrami už 3. června
Koncert je určen všem bez rozdílu a není na něj třeba žádná vstupenka.
Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí
Případ jízdy závodního monopostu v barvách Ferrari po dálnici D4, který v uplynulých …
AKTUÁLNĚ
Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem
Nejen Česká republika, ale především západní Evropa zažívá mimořádnou a v mnoha …
AKTUÁLNĚ




