16. 7. svátek má Luboš




Příští týden přijdou tropy, rtuť teploměru bude atakovat 30 stupňů

7. května 2022   (14:30)
Příští týden přijdou tropy, rtuť teploměru bude atakovat 30 stupňů
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Nejteplejší den v příštím týdnu bude čtvrtek.


Česko se chystá na příchod letních teplot. Zatímco dnes se bude rtuť teploměru pohybovat přibližně okolo osmnácti stupňů Celsia a bude oblačno, od neděle by se mělo stále více vyjasňovat a teplota se postupně vyšplhá až ke 29 stupňům. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková výše postupující přes jižní Skandinávii nad jihovýchodní Evropu a po její zadní straně k nám bude postupně proudit velmi teplý vzduch od jihozápadu. Ve druhé polovině příštího týdne počasí u nás od západu ovlivní zvlněná studená fronta a za ní se v chladnějším vzduchu rozšíří výběžek vyššího tlaku.
V neděli bude oblačno až zataženo, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, vát má slabý proměnlivý, během dne přechodně mírný severovýchodní až severní vítr 2 až 6 m/s.
Pondělí přinese skoro jasno až polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti přeháňky. Ráno ojediněle mlhy. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Slabý, během dne mírný severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Skoro jasno až polojasno, přechodně až oblačno. Takové počasí předpovídají meteorologové na úterý. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C, vát bude slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.
Ve středu bude rtuť teploměru stoupat. Přes den bude skoro jasno až polojasno, přechodně až oblačno. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.
Čtvrtek přinese oblačno až polojasno. Postupně od západu přibývání oblačnosti, místy přeháňky a bouřky. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.
Vyhlídka počasí od pátku do neděle: Zpočátku zataženo až oblačno, místy déšť, přeháňky a bouřky. Postupně oblačno až polojasno a přeháňky ojediněle. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, postupně 18 až 23 °C.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Ulice Nádražní je od 16. července zcela uzavřena. Svah je v havarijním stavu, oprava bude technicky náročná Ulice Nádražní je od 16. července zcela uzavřena. Svah je v havarijním stavu, oprava bude technicky náročná Ulice Nádražní v Příbrami je od dneška (16. 7. 2026) zcela uzavřena. Důvodem je … AKTUÁLNĚ 800 dětí, 19 sezon a žádný tlak na výkon. Fotbalová školka Spartaku je příbramský unikát 800 dětí, 19 sezon a žádný tlak na výkon. Fotbalová školka Spartaku je příbramský unikát SK Spartak Příbram otevírá nový ročník fotbalové školky pro děti narozené v letech … SPORT Příbram kropí ulice, aby se ochladily. Vydrží to jen chvíli, říká místostarosta Příbram kropí ulice, aby se ochladily. Vydrží to jen chvíli, říká místostarosta V horkých dnech, kdy teploty v Příbrami stoupají k třiceti stupňům, vyrážejí do ulic … AKTUÁLNĚ Objevte kouzlo studánek: Víte, že existuje národní registr pramenů? Objevte kouzlo studánek: Víte, že existuje národní registr pramenů? Máte rádi chladivou, čistou a pramenitou vodu? Nejčastěji ji vyhledáváme někde na … ZAJÍMAVOSTI Tenhle film lidé milují víc než všechny novinky. Proč? Tenhle film lidé milují víc než všechny novinky. Proč? Nové filmy přicházejí každý týden. Premiéra střídá premiéru, streamovací služby chrlí … ZAJÍMAVOSTI Příbramské divadlo má prázdniny. Herci ale v srpnu zahrají pod širým nebem Příbramské divadlo má prázdniny. Herci ale v srpnu zahrají pod širým nebem Než se v září znovu otevře opona na domovské scéně Divadla A. Dvořáka Příbram, čeká … NEPŘEHLÉDNĚTE Supercela se zformovala nad Příbramskem. Po nedávných ničivých bouřkách měli lidé znovu důvod ke znepokojení Supercela se zformovala nad Příbramskem. Po nedávných ničivých bouřkách měli lidé znovu důvod ke znepokojení V úterý přes náš region přešlo několik bouřek. Ta první, nejvýraznější přinesla … POČASÍ Řidič při policejní akci nadýchal půl promile. Policie rozdávala nealko piva Řidič při policejní akci nadýchal půl promile. Policie rozdávala nealko piva Policisté společně s pracovníkem BESIP uspořádali v úterý 14. července v Bohutíně … DOPRAVA Na náměstí 17. listopadu je nové mlžítko. Město reagovalo na přání občanů, část veřejnosti má ale obavy Na náměstí 17. listopadu je nové mlžítko. Město reagovalo na přání občanů, část veřejnosti má ale obavy Na náměstí 17. listopadu je nově zprovozněné mlžítko, které má v horkých dnech pomáhat … AKTUÁLNĚ
Traktor se 17 tunami obilí zablokoval silnici, hasiči museli náklad přečerpat Traktor se 17 tunami obilí zablokoval silnici, hasiči museli náklad přečerpat Dopravní nehoda zemědělské soupravy komplikovala v úterý odpoledne provoz na místní … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz