29. 8. svátek má Evelína

Příští týden má být mrazivý a začne znovu sněžit. Teploty spadnou až k minus patnácti stupňům

5. února 2021   (19:46)
Příští týden má být mrazivý a začne znovu sněžit. Teploty spadnou až k minus patnácti stupňům
foto: pribram.cz, ČTK

Už o víkendu se bude místy tvořit ledovka nebo náledí.


Příští týden bude mrazivý, teploty se budou pod nulou většinou držet i přes den a v noci na některých místech klesnou i pod minus 15 stupňů Celsia. Po nynějším oteplení a oblevě má začít znovu sněžit, a to nejen na horách. Už o víkendu se bude místy tvořit ledovka nebo náledí. Zbytek února a začátek března budou jako celek teplotně mírně podprůměrné, srážek by mělo být o něco víc, než bývá obvyklé touto dobou. Vyplývá to z dlouhodobé prognózy a týdenní předpovědi, které dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V příštím týdnu se bude týdenní průměr nejvyšších denních teplot pohybovat kolem minus tří stupňů Celsia, v dalších třech týdnech už se budou průměry držet několik stupňů nad nulou. Srážkově by první týden měsíční předpovědi, tedy od 8. do 14. února, měl být nadprůměrný. Další dva týdny do konce února budou sněhové či dešťové srážky odpovídat dlouhodobému průměru, první březnový týden bude srážkově spíše podprůměrný.
Průměrná teplota v Česku mezi 8. únorem a 7. březnem je minus 0,1 stupně Celsia. Nejchladněji bylo touto dobou podle dostupných údajů v roce 1956 s průměrnou teplotou minus 9,5 stupně, zatímco v roce 1998 bylo v průměru plus 5,3 stupně Celsia.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové Zámek v Bukovanech na Příbramsku sloužil po více než devadesát let jako ozdravovna a … AKTUÁLNĚ Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá Kaple sv. Kříže na Starém hřbitově v Příbrami je po rozsáhlé rekonstrukci opět … AKTUÁLNĚ Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty Při jízdě na kole může rozhodovat o životě. Přilba není zbytečnost, ale důležitý … DOPRAVA Kultura bez bariér. Státní muzea budou první neděli zdarma — velká úleva pro rodiny i návštěvníky, kteří počítají každou korunu Kultura bez bariér. Státní muzea budou první neděli zdarma — velká úleva pro rodiny i návštěvníky, kteří počítají každou korunu Od září se otevře možnost, která může změnit víkendové plány mnoha lidí. Státní muzea … AKTUÁLNĚ /RECEPTY/ Červené klenoty lesa: Brusinky nejsou jen ozdobou svíčkové /RECEPTY/ Červené klenoty lesa: Brusinky nejsou jen ozdobou svíčkové Vrchol léta bývá ve znamení houbaření, ale pokračuje i sběr lesních plodů. Na houby si … POZNÁVÁME BRDY Pohonné hmoty v Příbrami: Naftu některé čerpačky zdražily Pohonné hmoty v Příbrami: Naftu některé čerpačky zdražily Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 41,90 Kč … AKTUÁLNĚ V Podlesí se rozloučí s prázdninami. Děti čeká rýžování zlata i seskok parašutistů V Podlesí se rozloučí s prázdninami. Děti čeká rýžování zlata i seskok parašutistů Poslední srpnová sobota, 29. srpna, bude v Podlesí patřit dětem, soutěžím, tanci i … NEPŘEHLÉDNĚTE Tipy na víkend: Rozlučte se s létem skvělými pokrmy a nápoji nebo některou z řady kulturních akcí! Tipy na víkend: Rozlučte se s létem skvělými pokrmy a nápoji nebo některou z řady kulturních akcí! Poslední srpnový víkend bude opět velmi rozmanitý. Milovníci dobrého jídla a pití … NEPŘEHLÉDNĚTE Česko čekají nebezpečné bouřky! Jihozápad dostal nejvyšší stupeň výstrahy Česko čekají nebezpečné bouřky! Jihozápad dostal nejvyšší stupeň výstrahy Dnešní bouřky mohou být na jihozápadě Čech mimořádně nebezpečné. Služba Estofex poprvé … AKTUÁLNĚ
Piknik na Nováku je zpět. Už tuto sobotu nabídne téměř 40 stánků, chilli i novou „pivní“ soutěž Piknik na Nováku je zpět. Už tuto sobotu nabídne téměř 40 stánků, chilli i novou „pivní“ soutěž Už tuto sobotu 29. srpna se areál Nového rybníku v Příbrami znovu zaplní vůněmi a … KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz