18. 7. svátek má Drahomíra

Příští neděli bude divadlo opět patřit hlavně dětem

15. května 2015   (09:05)
Příští neděli bude divadlo opět patřit hlavně dětem
foto: pribram.cz

Akce se koná 24. května a podílí se na ní více než 400 osob.



Příští neděli se v Divadle A. Dvořáka v Příbrami a jeho okolí uskuteční již devátý ročník akce Divadlo patří dětem. Nedělní termín organizátoři akce vybrali především proto, že v sobotu už mnoho obcí pořádá dětské dny a lépe se tak shánějí účinkující.

Estrádní sál letos zaplní tanečníci a mažoretky. Během vystoupení budou předvedeny společenské tance nebo i populární Pomáda. Malování na obličej bude probíhat v přednáškovém sále, kde se mohou nechat nalíčit i maminky. V salonku pak bude vplétání copánků a třpytkové tetování.

„Malování na obličej bude provádět městská policie. To dávám jako takovou perličku. Do dalších aktivit bude zapojeno asi 15 strážníků,“ uvedla zástupkyně ředitele Anna Čiperová.

Děti se dále mohou těšit na autodráhu, solnou jeskyni nebo peklo pod točnou, o který se postarají ochotníci z Obecnice. Před divadlem bude připraveno hned několik bazénů. V jednom budou kachničky s volantem, které se řídí pomocí magnetů. Dopoledne se můžete těšit na psi z vězeňské služby, výcvik psů, lukostřelbu, vojenskou techniku, 6 traktorů a samozřejmě vláček, hasiče a vojenské džípy.

Vyzkoušet můžete i simulátor bouračky

Ve spolupráci s organizací BESIP bude připravený simulátor bouračky. „Simuluje náraz a otočku o 360 stupňů. Každý si na vlastní kůži vyzkouší, jaké síly působí a jak důležité jsou bezpečnostní pásy. Nevím, kdo do toho půjde, jestli rodiče, nebo děti,“ říká dále Čiperová. K vyzkoušení budou i opilecké brýle.

Venku dále bude aquazorbing, několik pohádkových stanovišť, poníci, koně a letečtí modeláři. V prostoru za divadlem pak bude přichystán pravěk a brněnská kapela Spálené sušenky, která diváky rozproudí africkými rytmy. Ve stanu Červeného kříže vám pak pomohou nasimulovat a ztvárnit různá zranění. Představí se i HC Příbram a Gymnázium pod Svatou Horou. Připraveny budou dvě lanovky a zvonková dráha.

V divadle se bude dvakrát hrát představení Čtyřlístek v pohádce a dvakrát hra Tajemný hrad v Karpatech. Kino bude promítat Pohádky z hor, Tučňáky z Madagaskaru nebo pořad Kamarádi z televize.

Akce začíná v 9 a končí v 18 hodin.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Festival chutí, vůní a rytmů znovu oživí Březnici. Třetí ročník nabídne speciality z celého světa i pestrý hudební program Festival chutí, vůní a rytmů znovu oživí Březnici. Třetí ročník nabídne speciality z celého světa i pestrý hudební program Březnické staré kluziště se promění 18. července v místo, kde se setkají chutě, vůně i … Mladí střelci z Příbrami překvapili Evropu. Co je za jejich úspěchem? Mladí střelci z Příbrami překvapili Evropu. Co je za jejich úspěchem? Ve veřejných debatách se střelba často objevuje jako téma rizika. Zbraně jako hrozba, … SPORT Čolka horského můžete objevit i v lesní louži Čolka horského můžete objevit i v lesní louži Na první pohled zaujme pestré vybarvení samečka čolka horského během období … POZNÁVÁME BRDY Bez nich bychom nepřežili Bez nich bychom nepřežili V sobotu 18. července 2026 od 10 do 16 hodin nahlédnete v Ochranné stanici fauny v … PŘÍRODA Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Příjemná hudba, letní drinky, posezení u vody a pohodová atmosféra. To vše nabídne … KULTURA Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,50 Kč do 41,50 Kč … DOPRAVA Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel Předposlední červencový víkend nabídne opravdu bohatý kulturní program. V Příbrami si … NEPŘEHLÉDNĚTE Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky Betonová plastika Rovnováha, známá spíš pod přezdívkou Červ dobyvatel, se dnes … BLESKOVÁ ZPRÁVA Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize Zaregistrovali jste jak šly dolů ceny mléka a mléčných výrobků? Evropský trh s mlékem … AKTUÁLNĚ
Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi? Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi? Příbramští dopravní policisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování dopravní … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz