26. 1. svátek má Zora




Přísná opatření proti covidu budou platit do 22. ledna

7. ledna 2021   (10:13)
Přísná opatření proti covidu budou platit do 22. ledna
foto: pribram.cz, ČTK

Pravidla, mezi něž patří i zákaz shromažďování více než dvou lidí na veřejných místech, uzavření služeb a řady obchodů či omezení výuky ve školách, v zemi platí od 27. prosince.


Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna. Rozhodla o tom dnes na mimořádném jednání vláda. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) novinářům řekl, že pokud by se situace příští týden změnila, sešel by se kabinet k novému posouzení změny. Během příštího týdne by se podle Blatného měla v počtu nově nakažených promítnout zpřísněná opatření přijatá koncem prosince.

Pravidla, mezi něž patří i zákaz shromažďování více než dvou lidí na veřejných místech, uzavření služeb a řady obchodů či omezení výuky ve školách, v zemi platí od 27. prosince. Vláda opatření přijala před vánočními svátky, platit měla do 10. ledna. Počty nově nakažených ale v posledních dnech dosahují rekordních maxim od březnového vypuknutí epidemie.
Testy ve středu odhalily 17.668 nakažených, to je o 310 víc, než bylo dosavadní úterní maximum. S nákazou se teď v zemi potýká 132.725 lidí, to je také dosud nejvíc. V nemocnicích bylo podle posledních údajů na webu ministerstva zdravotnictví 7143 lidí s covidem, asi o dvě stovky méně než předchozí den, z nich 1061 je ve vážném stavu.
Česko znovu zaznamenalo rekordní počet nových případů nemoci covid-19 od březnového vypuknutí epidemie. Testy ve středu odhalily 17.668 nakažených, to je o 310 víc, než bylo dosavadní úterní maximum. S nákazou se teď v zemi potýká 132.725 lidí, to je také dosud nejvíc. V nemocnicích bylo podle posledních údajů na webu ministerstva zdravotnictví 7143 lidí s covidem, asi o dvě stovky méně než předchozí den, z nich 1061 je ve vážném stavu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Ledňáčci v posilovnách: novoroční nadšení, které často končí ještě v lednu Ledňáčci v posilovnách: novoroční nadšení, které často končí ještě v lednu Začátek roku má v posilovnách jedno společné. Plná parkoviště, obsazené stroje a … Nejen Brdy pod závojem jinovatky: Zima letos ukazuje svou pravou tvář Nejen Brdy pod závojem jinovatky: Zima letos ukazuje svou pravou tvář Zima se letos vrátila v podobě, na kterou jsme v posledních letech téměř zapomněli. … FOTOGALERIE Internet je čím dál agresivnější. Blíží se konec anonymních účtů? Internet je čím dál agresivnější. Blíží se konec anonymních účtů? Sociální sítě zažívají v posledních letech prudký nárůst agresivity, radikalizace a … Nepřehlédněte Start jako hrom! Příbramský rodák David Eliáš ovládl Evropu a přidal i bronz ze sprintu Start jako hrom! Příbramský rodák David Eliáš ovládl Evropu a přidal i bronz ze sprintu Otevřené mistrovství Evropy juniorů ve finské Imatře se pro český biatlon změnilo v … FOTOGALERIE Divadlo A. Dvořáka propojuje jeviště s hornickou historií Příbramska Divadlo A. Dvořáka propojuje jeviště s hornickou historií Příbramska Divadlo A. Dvořáka Příbram vstupuje do své 67. sezony s novým a výrazným vizuálním … Příbramská záchytka dostane přes čtyři miliony. Kraj letos zvýšil podporu Příbramská záchytka dostane přes čtyři miliony. Kraj letos zvýšil podporu Středočeský kraj letos přispěje na provoz protialkoholních záchytných stanic zhruba 11 … Policisté zadrželi podezřelého z Příbramska, který poškodil kancelář poslance Bartoše Policisté zadrželi podezřelého z Příbramska, který poškodil kancelář poslance Bartoše Policisté v pátek večer zadrželi muže, který je podezřelý, že poškodil sekyrou výlohu … Plesová sezóna je v plném proudu. Na co si dát pozor, aby nepřišlo faux pas? Plesová sezóna je v plném proudu. Na co si dát pozor, aby nepřišlo faux pas? Plesová sezóna je v plném proudu a s ní i otázka, co si obléct, aby večer proběhl bez … Kriminalita v Česku v roce 2025: Podvody a kyberútoky na vzestupu i na Příbramsku Kriminalita v Česku v roce 2025: Podvody a kyberútoky na vzestupu i na Příbramsku Celková kriminalita v České republice v roce 2025 opět klesla, zároveň se ale výrazně …
Firma zmizela, dluh zůstal. Město Příbram řeší 145 tisíc po provozovateli herny Firma zmizela, dluh zůstal. Město Příbram řeší 145 tisíc po provozovateli herny Zastupitelé na lednovém jednání projednají návrh na odpis nedobytné pohledávky ve výši … Politika
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz