Přípravy rekonstrukce aquaparku pokračují
26. června 2020 (14:10)
foto: ehlová, DiS. tisková mluvčí
Nyní se přistoupilo k úpravě projektové dokumentace, která zásadně sníží cenu.
Příbramský aquapark byl otevřen 2. ledna 1978. V průběhu let došlo k několika úpravám, nikdy se ovšem výrazným způsobem neinvestovalo do obnovy technologií. V minulém volebním období byla schválena rozsáhlá rekonstrukce celého zařízení. „Tento záměr se v průběhu příprav stal natolik finančně náročným, že jsme přistoupili k zásadnímu kroku projekt stopnout, přepracovat projektovou dokumentaci a rekonstrukci realizovat v menším rozsahu. Nejdůležitější je především výměna technologií, ale návštěvníci se dočkají i výrazných změn v zařízení a komfortu služeb,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.
Zastupitelé odsouhlasili možnost pokračování v úpravě projektové dokumentace, podle níž by se cena nového záměru měla pohybovat kolem částky 260 milionů korun bez DPH.
„Projektanti upravují původní projekt, ve kterém se počítá také s přípravnými pracemi pro další etapy rekonstrukce. V budoucnu by se tak mohla vybudovat i plavecká trojdráha či saunový svět, tedy prvky, které se v první etapě projektu realizovat nebudou. Nad projektem se v podzimních měsících se zastupiteli jistě několikrát setkáme,“ dodal Jan Konvalinka.
„Projektanti upravují původní projekt, ve kterém se počítá také s přípravnými pracemi pro další etapy rekonstrukce. V budoucnu by se tak mohla vybudovat i plavecká trojdráha či saunový svět, tedy prvky, které se v první etapě projektu realizovat nebudou. Nad projektem se v podzimních měsících se zastupiteli jistě několikrát setkáme,“ dodal Jan Konvalinka.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Eva Švehlová
DiS. tisková mluvčí
DiS. tisková mluvčí
autor: Jakub Pečenka
Další články
Léky na cukrovku změnily svět. Mounjaro a Wegovy lámou rekordy, pomáhají s obezitou a mění nejen americkou společnost
Dvě největší globální firmy vyrábějící léky na cukrovku a obezitu oznámily výsledky za …
ZDRAVOTNICTVÍ
Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák
Stačí nehoda na parkovišti, poškozená značka nebo svodidla a problém může být mnohem …
Solvayovy lomy lákají na jízdu vláčkem i jedinečný pohled do historie těžby
Jen kousek od obce Svatý Jan pod Skalou se ukrývá místo, kde se snoubí průmyslová …
TIP NA VÝLET
Drama v MOL Cupu: Spartak Příbram potrápil třetiligového favorita z Písku
Spartak šel do vedení už v úvodu a proti třetiligovému Písku se dokázal vrátit a …
SPORT
Letošní rok míří mezi nejsušší za posledních 65 let
Česko dál vysychá. Letošní rok je zatím z hlediska srážek nejsušší od roku 1961 a …
AKTUÁLNĚ
SPOJENCI jdou do voleb. Lídryní je Markéta Škodová, cílem je Příbram bez bariér a bez rozdělování
Uskupení SPOJENCI Příbram podalo kandidátní listinu pro podzimní komunální volby. …
VOLBY 2026
Mezinárodní den leváctví: Evoluční záhada, rychlejší mozek a každodenní boj s nůžkami
Mezinárodní den leváctví připadá na 13. srpna a připomíná desetinu lidí, kteří svět …
ZAJÍMAVOSTI
Kraj poskytne finance na projekt Sanitka splněných snů, který pomáhá těžce nemocným lidem
Umožnit těžce nemocným a umírajícím splnit mnohdy jedno z jejich posledních přání. To …
AKTUÁLNĚ
Žně končí, výnosy klesly až o desítky procent. Chovatelům schází krmivo
Žně ve Středočeském kraji končí, výnosy meziročně klesly v důsledku sucha až o desítky …
AKTUÁLNĚ
Omezení na D4 u Jíloviště potrvá do 21. srpna, další bude v září. Řidiči si stěžují na kolony
Současné omezení provozu na dálnici D4 u Jíloviště, kde se kvůli stavbě nového mostu …
AKTUÁLNĚ




