14. 3. svátek má Matylda a Rút

Připravte si plavky, příští týden budou tropy

12. září 2020   (10:46)
Připravte si plavky, příští týden budou tropy
foto: pribram.cz, ČTK

Do České republiky se příští týden vrátí léto a odpolední maxima budou stoupat až k tropickým 30 °C.


Následující čtyři týdny budou teplotně nadprůměrné. Nejteplejší bude hned příští týden od 14. září, ve kterém zároveň bude nejméně pršet. Podle meteorologů tak bude připomínat typické babí léto. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu počasí, který vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

"S pokračujícím podzimem budou průměrné teploty postupně klesat, ale i tak by měly zůstat většinou nad hranicí dlouhodobých teplotních normálů nebo se pohybovat na rozhraní běžných a nadprůměrných hodnot," uvedli meteorologové.
Dlouhodobá průměrná teplota v ČR v období od 14. září do 11. října je 11,4 stupně Celsia. Nejteplejší byl v těchto dnech rok 2006, kdy se průměrná teplota vyšplhala na 13,5 stupně. Naopak v roce 1972 byl průměr pouze 7,6 stupně Celsia.
"Z hlediska celkového množství srážek předpokládáme, že období 14. 9. - 11. 10. 2020 bude jako celek v mezích dlouhodobých průměrů," dodal ČHMÚ. Průměrný úhrn srážek činí v tomto období 41 milimetrů.

Předpověď počasí na příští týden
Od pondělí k nám bude proudit teplý vzduch od jihu, který přinese tropické teploty. Bude jasno až polojasno. Noční teploty klesnou na 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 26 až 30 °C.

Na polojasnou oblohu se můžeme připravit v úterý. Odpolední maxima zůstanou mezi 26 a 30 °C, ráno bude rtuť klesat na 16 až 12 °C.

Ve středu bude skoro jasno až polojasno, teploty by měly v noci klesat na 16 až 12 °C, přes den vystoupají opět na 26 až 30 °C.

Vyhlídka počasí od čtvrtka do soboty: Oblačno až zataženo a místy přeháňky, ojediněle bouřky. Postupně ubývání srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 16 až 11 °C, postupně 10 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C, postupně 15 až 20 °C.
Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

Jarní rituál, nebo sousedská válka? Jarní rituál, nebo sousedská válka? Jarní úklid se sirkou v ruce? Než škrtnete, zjistěte, jak pálit větve bez asistence … ZAJÍMAVOSTI Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí Tento víkend si můžete vyzkoušet, jak asi vypadá atmosféra v tradiční irské hospodě, … NEPŘEHLÉDNĚTE Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu Rožmitál pod Třemšínem čeká 13. března odpoledne a večer plné zábavy, kreativity a … KULTURA Tankování v Příbrami zdražuje. Konflikt na Blízkém východě rozhýbal ceny paliv Tankování v Příbrami zdražuje. Konflikt na Blízkém východě rozhýbal ceny paliv Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 36,90 Kč do 38,90 … AKTUÁLNĚ MG ROADSHOW míří opět do Příbrami MG ROADSHOW míří opět do Příbrami Už 17. a 18. března ožije areál společnosti AUTA s.r.o. v Příbrami velkou … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Motorkářská sezona začala. Policie varuje před riziky po zimě Motorkářská sezona začala. Policie varuje před riziky po zimě S příchodem teplejších březnových dní se na silnice vrátili motorkáři. Začátek sezony … DOPRAVA Den, který děsí svět: Pátek třináctého Den, který děsí svět: Pátek třináctého Pátek třináctého. Den, kdy někteří raději nevycházejí z domu, jiní si dávají pozor na … ZAJÍMAVOSTI Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Společnost Meta Platforms oznámila změnu ve fungování své komunikační služby Facebook … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů O zásahu policie i Krajské veterinární správy ve Vranovicích, kde byla množírna psů, … AKTUÁLNĚ
Bitva o přesnost i nervy: Rožmitálští rybaříci vyrazili do Příbrami Bitva o přesnost i nervy: Rožmitálští rybaříci vyrazili do Příbrami První březnová sobota patřila v Příbrami rybolovné technice. Mezi více než šedesátkou … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz