Přípravné třídy budou v novém školním roce dvě
20. července 2020 (11:51)
foto: ehlová, DiS. tisková mluvčí
Od školního roku 2015/2016 máme ve městě zřízenu přípravnou třídu, která funguje na Základní škole Bratří Čapků. S ohledem na zájem rodičů budou od nového školního roku otevřeny tyto třídy dvě.
Přípravná třída je určena pro 5-7 leté děti v posledním roce před zahájením školní docházky, u nichž je předpoklad, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj, tj. například pro děti s obtížemi hrubé a jemné motoriky, s logopedickými problémy (vada řeči), se sníženou koncentrací pozornosti, se zrakovou a sluchovou poruchou, se zdravotním oslabením, se sociokulturním znevýhodněním či pro děti z dvojjazyčných rodin. Přednostně je přípravná třída určena pro děti, kterým byl povolen odklad povinné školní docházky.
„Cílem přípravné třídy je ulehčit dětem začátky školní docházky. Do přípravné třídy jsou přijímané děti, které by v první třídě mohly mít problémy, což by zřejmě mohlo mít negativní vliv na jejich další vzdělávání. Rok v přípravné třídě tyto nedostatky velkým způsobem zmírní, často úplně odstraní a vstup do první třídy je pro děti mnohem lehčí. Jsem ráda, že díky vedení Základní školy Bratří Čapků v Příbrami přípravná třída funguje, a že škola v reakci na zájem rodičů otevírá v příštím školním roce třídy dvě,“ říká místostarostka Zorka Brožíková, která velmi chválí i výběr pedagogů a asistentů v přípravné třídě.
O přípravnou třídu je mezi příbramskými rodiči skutečně zájem, o čemž svědčí počet zapsaných dětí, kterých je letos 28. Přípravná třída funguje téměř jako běžná první třída. Děti chodí do školy každý den na čtyři hodiny, běžně se zapojují do projektů školy, znají školní prostředí a přechod do první třídy je pro ně mnohem jednodušší.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Eva Švehlová
DiS. tisková mluvčí
DiS. tisková mluvčí
autor: Jakub Pečenka
Další články
Perseidy 2026: největší hvězdná show roku, známá jako Slzy svatého Vavřince
Každé léto se na noční obloze odehrává úchvatná podívaná, kterou známe jako Perseidy. …
ZAJÍMAVOSTI
Kamery na těle, virtuální realita i nové vybavení. Kraj investuje miliony do středočeské policie
Kraj přispěje středočeským policistům na minikamery, na speciální komoru na …
AKTUÁLNĚ
Důchody 2027: komu přijde dopis, kolik stát přidá a proč se řeší dvojnásobek
ČSSZ vydala nové instrukce k tomu, jak budou důchodci dostávat valorizační oznámení …
AKTUÁLNĚ
První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu
V sobotu 15. srpna se uskuteční vůbec první Příbramský Pride. Jednodenní komunitní …
Automat nás „uspává“? Nové studie ukazují, že manuál zapojuje mozek víc, než jsme si mysleli
Manuál je práce. Automat je pohodlí.
A podle nové studie z roku 2026 se ten rozdíl …
ZAJÍMAVOSTI
Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu
Sběr lesních plodů a borůvek prospívá nejen peněžence, ale také zdraví. A až se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů
Na vybraných autobusových linkách ve středních Čechách by mělo v letech 2028 až 2030 …
DOPRAVA
Příbram ovládnou překážky! Obstacle Race 3.3 míří na rekordní účast a propojí Nový rybník se Svatou Horou
Před koncem září se Příbram stane dějištěm jedné z největších sportovních akcí …
SPORT
Už jste byli „V Prdeli“? Brdské rozcestí u Bártova dubu má své lidové jméno — a teď i vlastní cedulku
V brdských lesích existují místa, která mají oficiální názvy, a pak ta druhá — lidová, …
POZNÁVÁME BRDY
V Rožmitále pod Třemšínem se uskuteční sraz vojenské a historické techniky. Chybět nebude kaskadérská show ani hudba
Areál bývalých kasáren v Rožmitále pod Třemšínem ožije druhý srpnový víkend vojenskou …




