Případů covidu ve čtvrtek ubylo, stejnou měrou ale klesl i počet testů
25. března 2022 (06:28)
foto: pixabay
V nemocnicích bylo ve čtvrtek 1945 lidí s pozitivním testem na covid, nejméně za poslední dva měsíce.
Ve čtvrtek testy v Česku potvrdily 7174 nových případů covidu-19. Bylo to o 981 méně než před týdnem a zároveň nejméně ve všední den od letošního 7. ledna. Opět ale klesl počet provedených testů. V nemocnicích bylo ve čtvrtek 1945 lidí s pozitivním testem na covid, nejméně za poslední dva měsíce.
Stejně výrazně jako počet nově odhalených případů, tedy o 12 procent, klesl ve čtvrtek ale i počet provedených testů. Laboratoře na covid otestovaly 28.000 vzorků, zatímco o týden dříve 31.800.
Kromě mezitýdenního poklesu nových případů statistiky ve čtvrtek zaznamenaly i pokles počtu podezření na opakovanou infekci. Bylo jich 1339, o téměř 150 méně než ve stejný den předchozího týdne.
Za posledních sedm dní bylo v ČR potvrzeno 489 nových případů nákazy covidem-19 na 100.000 obyvatel. Je to nejnižší hodnota týdenní incidence od 12. ledna.
Nejvýrazněji se nákaza šíří v Praze a na jihozápadě Čech. V hlavním městě připadá v přepočtu na 100.000 lidí 614 a v Plzeňském kraji 546 nově odhalených případů za poslední týden. Naopak nejlépe je na tom Karlovarský kraj s 345 případy.
V nemocnicích bylo k tomuto čtvrtku 1945 pacientů, kteří měli pozitivní test na covid. Stav 103 z nich byl vážný. V mezitýdenním srovnání klesl počet hospitalizací o 15 procent a byl nejnižší od 25. ledna. Méně pacientů s covidem v těžkém stavu bylo v nemocnicích naposledy v polovině loňského října.
Vakcín proti těžkému průběhu onemocnění covid-19 zdravotníci podali ve čtvrtek 3719 dávek. Byl to srovnatelný počet jako před týdnem a zatím nejvyšší od začátku tohoto týdne.
Od začátku března 2020, kdy byl v Česku potvrzeny první případy nákazy novým typem koronaviru, se covidem v prokazatelně nakazilo přibližně 3,78 milionu obyvatel. Zemřelo 39.495 z nich.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Příbram poprvé zažila duhový pochod. Starosta: „Duhu mám rád, ale tu na obloze.“
Centrem Příbrami dnes prošel první Duhový pochod hrdosti. Akce s názvem Příbram Pride …
FOTOGALERIE
Rožmitál ožívá odkazem Jakuba Jana Ryby: Jedenáct nových laviček provede návštěvníky jeho příběhem
Odkaz Jakuba Jana Ryby bude v Rožmitále pod Třemšínem připomínat jedenáct nových …
ZAJÍMAVOSTI
Vláda chce na boj proti suchu čtyři miliardy korun, speciální zákon a výstavbu nových vodních děl
Na boj proti suchu včetně nových přehrad chce vláda vynaložit čtyři miliardy korun. Na …
AKTUÁLNĚ
Přijde konečně očekávaný déšť? Česko čeká zlom počasí a výrazné ochlazení
Vysoké teploty ještě nekončí. Nad východní Evropou se drží tlaková výše a do Česka …
AKTUÁLNĚ
Čtyři desetiletí pomoci lidem. Domov Svatý Jan chystá velký festival
Domov Svatý Jan letos slaví 40 let od svého založení. Za tu dobu se stal místem, kde …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hbití a tajemní obyvatelé brdských plání a pasek. Ještěrka obecná a živorodá mají rozdílný svět
Jsou nenápadné, tiché a většinou je zahlédnete na krátký okamžik. Záblesk pohybu v …
POZNÁVÁME BRDY
Překonali jsme hranici 35.000. A k tomu 11.000 na Instagramu. Příbram.cz roste díky vám
Překročili jsme další hranici, která ještě před rokem vypadala jako něco, co se nás …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Obořištěm zazní burácení historických motorů. Na 8. sraz veteránů dorazí desítky unikátních strojů
Milovníci historických automobilů a motocyklů by si měli v kalendáři zakroužkovat …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Policie udeřila na nenávistné komentáře! Kvůli příbramskému Pride prověřuje desítky příspěvků
Už tuto sobotu se v Příbrami uskuteční vůbec první Pride, tedy pochod LGBT komunity. …
AKTUÁLNĚ
Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin i naftu pořídíte u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,89 Kč do 41,90 Kč …
AKTUÁLNĚ




