Případů COVID-19 v ČR ve středu přibylo na 3589, nárůst zpomalil
2. dubna 2020 (07:39)
foto: pribram.cz, ČTK
Podle úterních údajů bylo v nemocnicích hospitalizováno 312 pacientů nakažených koronavirem, z nichž u 70 mělo onemocnění těžký průběh.
Nárůst počtu případů nákazy koronavirem v Česku ve středu zpomalil, za den jich přibylo 281 na 3589. Nejvíc potvrzených případů nemoci COVID-19 způsobované koronavirem je podle trvalého bydliště nakažených v Praze, a to více než čtvrtina z celkového počtu. Vyplývá to z aktuálních údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Z nemoci se podle údajů zveřejněných už ve středu večer dosud v republice vyléčilo 61 lidí. Zemřelo 39 lidí s COVID-19.
Denní nárůst počtu potvrzených případů nákazy koronavirem v pondělí i úterý zrychloval. V úterý za den přibylo 307 případů. Rostl však také denní počet provedených testů na koronavirus, který dokonce v úterý dosáhl dosud největšího počtu, a to 6206. Celkem jich bylo do středečního rána provedeno už 55.017. Počet testů za středu zatím ministerstvo nezveřejnilo.
Nejvíce výskytů COVID-19 je dlouhodobě v Praze, na kterou připadá aktuálně 943 případů nemoci. Nejvíce zasažena je Praha i podle přepočtu nakažených koronavirem na množství obyvatel. Ve městě připadá na každých 100.000 obyvatel přes 71 potvrzených případů COVID-19. Druhý největší podíl případů má Olomoucký kraj, a to přes 49 na 100.000 obyvatel. V Olomouckém kraji byly kvůli velkému počtu nakažených do pondělí zcela uzavřeny do karantény více než dvě desítky obcí na Litovelsku a Uničovsku.
Podle úterních údajů bylo v nemocnicích hospitalizováno 312 pacientů nakažených koronavirem, z nichž u 70 mělo onemocnění těžký průběh. Jeden pacient potřebuje přístroj ECMO, který okysličuje krev. České nemocnice jich mají k dispozici 72. Zhruba čtvrtina lidí, kteří byli v nemocnici, se uzdravila nebo byli propuštěni do domácí péče.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru
Máte slabost pro kabelky? Pak zbystřete. Nová sezona jaro léto 2026 přináší trendy, …
LIFESTYLE
Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas
Jubilejní 25. ročník Českého skokového poháru odstartoval v neděli 19. dubna v …
SPORT
Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně!
Každý rok si 22. dubna lidé po celém světě připomínají Den Země – svátek, který patří …
PŘÍRODA
Památník chystá výstavu o ženách, které ovlivnily Dvořákovu tvorbu
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě chystá výstavu o osudech žen, které …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Cesta k Třem Trubkám pod dohledem: Lesníci budou kácet suché stromy
Jistě si návštěvníci CHKO Brdy všimli, že kolem třítrubeckého zámečku je už řadu týdnů …
AKTUÁLNĚ
Město navrhuje odepsat přes 769 tisíc po Volejbalovém oddílu Příbram. Exekuce nic nevymohla
Zastupitelé města Příbrami budou na dubnovém jednání rozhodovat o odpisu pohledávky ve …
POLITIKA
Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění
Provoz v Březnické ulici v Příbrami v neděli odpoledne krátce omezila nehoda dvou …
AKTUALIZOVÁNO
Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů
Řidiči by měli v příštích dnech zbystřit. V týdnu od 20. do 26. dubna se policejní …
DOPRAVA
„Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala
MMA zápasnice a příbramská rodačka Lucie Pudilová slaví další úspěch v profesionálním …
SPORT
Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m²
Jednou za rok se Příbram promění v obří dětské království. Festival Divadlo patří …
KULTURA




